سرویس: سیاسی کد خبر: 77739 ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

برخورد سیاسی برخی دولتمردان با زلزله کرمانشاه جفای به مردم است/ آسیب دیدگی بیمارستان دولت یازدهم بیشتر از مسکن مهر بود

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:در زلزله کرمانشاه برخی از مسئولان وزارتی که مسئولیت مستقیم در برطرف کردن مشکلات داشتند، به جای پرداختن به مسائل بحرانی، به ایجاد حواشی در خصوص مسکن مهر پرداختند که این جفای به مردم و برخلاف مصالح عمومی است.

برخورد سیاسی برخی دولتمردان با زلزله کرمانشاه جفای به مردم است/ آسیب دیدگی بیمارستان دولت یازدهم بیشتر از مسکن مهر بود

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به اینکه اکنون که حادثه ای مثل حادثه خوفناک زلزله با ریشتر بالا، در یک منطقه مرزی اتفاق افتاده است، باید تمام فکر و ذکر مسئولان خدمات رسانی به مردم باشد اظهارکرد: غیر از این و پرداختن به حواشی و مسائل سیاسی، عقلایی و خردمندانه نیست و جفای به مردم و برخلاف مصالح عمومی است.

 

وی افزود: متاسفانه مثل خیلی از مسائل دیگر در کشور که اصل رها و به حاشیه پرداخته می شود، در زلزله کرمانشاه هم برخی از مسئولان وزارتی که مسئولیت مستقیم در برطرف کردن مشکلات داشتند، در همان روزهای های اول به جای پرداختن به مسائل بحرانی، به ایجاد حواشی در خصوص مسکن مهر پرداختند که انتظار چنین برخوردی از آنها نبود.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: از اینگونه بحران ها زیاد در کشور اتفاق افتاده که از جمله آن زلزله زیرکوه با 1200 نفر تلفات جانی بود، اما در هر دولتی که بود، چه کسی به حواشی پرداخت و گذشتگان را محکوم کرد؟ در این زلزله تمام توجه مسئولان و مردم رسیدگی به حال مجروحین، مصدومین و بازماندگان بود.

 

فلاحتی تصریح کرد: متاسفانه اکنون یک سنت و بدعت غلطی در حال ترویج است که هر حادثه ای با مسائل سیاسی و انتقام گیری سیاسی گره زده می شود و مردم را آزار می دهد.

 

وی افزود: بطور مثال در حادثه پلاسکو که شرایط بسیار بغرنج و نگران کننده بود و تعدادی مصدوم و تعدادی هم جانباختند و مردم داغدار بودند، اما در این بین عده ای بر طبل سیاسی کوبیدند تا طرف سیاسی خود را بکوبند، در حالی که بر اساس آخرین گزارشی که در مجلس ارائه شد؛ بخش عمده ای از تعهدات مسئولان در این خصوص انجام نشده است که امیدواریم در بحث زلزله اینگونه نباشد.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حادثه زلزله کرمانشاه هم عین همین موضوع در حال شکل گیری بود اذعان کرد: از موضوع گیری محکم رئیس جمهور و شماتت هیئت دولت و تاکید بر خدمات رسانی به مردم تشکر می کنم که موضع درست و عقلایی است.

 

فلاحتی افزود: در این حادثه هم، به جای اینکه مسئولان به بررسی حادثه بپردازند، برخی همان ژست های قبلی و انتخاباتی را به خود گرفتند که مسکن مهر یک کار به دردنخور بوده و پول های مردم اتلاف شده و ...، در حالی که بر اساس گزارش خود مسئولان کرمانشاه، تنها دو نفر فوتی در مسکن مهر بوده است، مگر بسیاری از روستاهایی که در کرمانشاه اسیب دیده و تعداد زیادی هم در آن جان باختند، کار مسکن مهر بوده است؟

 

وی با بیان اینکه مسکن مهر هم مانند بسیاری از پروژه های دیگر ضعف هایی داشته است، تصریح کرد: اما چه کسانی این طرح را اجرایی کرده اند؟ همان بدنه کارشناسی و مشاورانی بوده اند که اکنون هم در وزارتخانه پست دارند، در واقع تنها وزیر و سیاست های وزارتخانه تغییر کرده است، آیا واقعا همه نیروهای وزارتخانه ای تغییر کرده است؟ طراحان و مشاورین مسکن مهر الان کار نمی کنند و بیکار نشسته اند؟

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: اگر قرار است وارد این حواشی شویم، چرا بیمارستانی که در دولت یازدهم افتتاح شد و چون مرکز رسیدگی به بحران است باید قوی ترین ساختمان را داشته باشد، بیشترین آسیب را دیده و اکنون هم بلااستفاده است؟ اکنون باید حاشیه سازی کنیم که  کار ساخت همه مجتمع های درمانی غلط بوده است؟

 

فلاحتی تاکید کرد: در زمان ایجاد حوادث، باید برخورد مسئولان به دور از مسائل سیاسی و حاشیه ای باشد و خدمت رسانی به مردم در مرحله اول باشد، همچنین باید با خاطیان در موضوع، در هر رده ای که هستند برخورد شود و اگر در مسکن مهر هم تخلف و آسیب محرزی بوده که تخلف مشاور و پیمانکار و ... است؛ هم برخورد شود.

 

وی بیان کرد: به حاشیه راندن و مسائل اصلی را ندیدن، برخلاف مصالح ملی و سبب دل آزردگی مردم می شود که امیدواریم اینگونه رفتارهای مسئولان، آخرین رفتار آنها باشد و برخورد ما بر اساس انصاف باشد  نه با دید سیاسی و سیاست بازی.

 

وی با بیان اینکه در زمان زلزله زهان فرماندار شهرستان تازه تاسیس زیرکوه بودم که 12 روستا کاملا تخریب شد گفت: وقوع این زلزله همزمان با سال اخر دولت نهم بود و در شرایطی که دولت ها وارد فضای سیاسی و انتخاباتی می شوند، اما به تمام تعهدات دولت در شهرستان زیرکوه عمل شد که اسناد آن هم موجود است.

 

وی افزود: خدا را شاهد می گیرم که حتی یک مورد مصوبه دولت در خصوص رسیدگی به زلزله زدگان وجود نداشت که به آن عمل نشده باشد و روی کاغذ بماند و یک سال بعد تمام مدارس، مساجد، حسینیه ها، خانه های مردم و ... نوسازی، بازسازی و بهسازی شد و به تمام تعهدات عمل شد.

 

فلاحتی با اشاره به اینکه اکنون وقت خدمت رسانی و التیام بخشی به زخم های مردم کرمانشاه است اظهارکرد: نمی خواهم قضاوت زودهنگام داشته باشم اما امیدواریم دولت دوازدهم هم همین مشی را داشته باشد و به تعهدات عمل شود و وارد حواشی نشود.

 

انتهای پیام/7


نظرات بازدیدکنندگان

کمپین حمایت از عباسی
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

در هفته گذشته به مدت سه ساعت اقایی را مسئول اداره میراث توسط مدیرکل گذاشتند و با راه اندازی کمپین حمایت این ابلاغ حذف شد .بارک ا... به این قدرت ....


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب