آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 76689
تاریخ انتشار : 1396/07/24 - 11:54
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با بیان اینکه تنها دو مدرسه شهرستان بیرجند با سرپرست اداره می شوند، گفت: نیروها در آموزش و پرورش به قدری زیاد است که نمی توانیم برخی‌ها را ابلاغ بدهیم.

ضیایی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: در سطح شهرستان بیرجند هیچ مدرسه‌ای وجود ندارد که معلم و سرپرست نداشته باشد.

 

وی افزود: مدیر مدرسه یکی از پست‌های حساس است و مدارسی که مدیر ندارند تا تایید استعلام مدیریت آنها با سرپرست اداره می‌شوند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند خاطرنشان کرد: برخی در روند استعلام هستند به همین منظور فعلا این مدارس با سرپرست اداره می شوند.

 

ضیایی بیان کرد: دو مدرسه شهیدین قاسمی و محمد خواه مهر شهر مدیران آنها در حال گرفتن استعلام هستند؛ کار استعلام این دو مدیر صورت گرفته اما هنوز جواب استعلام آنها نیامده است و ترجیح دادیم این دو مدرسه مهرشهر با سرپرست‌های قوی اداره شوند.

 

وی با بیان این‌که هیچ مدرسه ای در سطح شهرستان بیرجند بدون سرپرست نیستند، گفت: تنها دو مدرسه در شهرستان بیرجند وجود دارند که با سرپرست اداره می شوند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند یادآورشد: مدیر مدرسه شهید چمران بیرجند چهارشنبه هفته گذشته با دریافت جواب استعلام معرفی شد.

 

ضیایی گفت: از این وضعیت که یک مدرسه ای با سرپرست اداره شود رضایت نداریم؛ تا تایید استعلام مدیر و معاون از معرفی آنها خودداری می کنیم.

 

وی بیان کرد: هر مدیری که به ما معاون معرفی کرده است استعلام آنها را انجام داده‌ایم و به محض دریافت جواب استعلام معرفی خواهند شد؛

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ضمن تصریح اینکه تا یک هفته گذشته ما مشکل تامین نیرو داشتیم، افزود: هیچ مشکلی از نظر نیرو در حال حاضر وجود ندارد.

 

ضیایی گفت: نیروها در آموزش و پرورش بیرجند به قدری زیاد است که حتی نمی‌توانیم برخی نیروها را ابلاغ بدهیم.

 

وی اظهارکرد: ما از نظر نیرو مشکل نداریم هرجا که به معاون معرفی کند و معلم کمبود است آمادگی داریم که فوری کار را انجام دهیم.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند بیان کرد: معاونت مانند مدیریت از پست های حساس است که باید روند استعلام گیری طی شود اما برای جابه جایی معلم این گونه مشکلات وجود ندارد.

 

ضیایی ضمن بیان اینکه باید آمار دانش آموزی به یک حد مجازی برسد تا به آن مدرسه معاون تعلق بگیرد، گفت: اگر مدرسه ای به آن معاون تعلق می گیرد و اکنون معاون ندارد یا مدیر معاون معرفی نکرده است یا اگر مدیر معرفی کرده در مرحله استعلام است.

 

وی با بیان اینکه بازنشستگی امسال در مقطع ابتدایی زیاد داشته است، گفت: از طرفی سه هزار نفر دانش آموز نیز امسال افزایش ثبت نام در مقطع ابتدایی داشته ایم از این رو یک شوکی در ابتدای سال تحصیلی به آموزش و پرورش وارد شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ادامه داد: اگر میانگین کلاسی 30 نفر باشند 100 کلاس درس جدید نیاز است؛ از طرفی ما مجبوریم در روستاها اگر تعداد دانش‌آموزان به چهار نفر هم برسد برای آنها کلاس داشته باشیم از این رو امسال حداقل 100 کلاس درس اضافه شده است.

 

ضیایی افزود: اگر هر مدرسه ای تاکنون بدون معلم مانده است از کم لطفی مدیر بوده که نسبت به معرفی معلم اقدام نکرده است.

 

وی با بیان اینکه انتقالی‌های زیادی امسال از داخل و خارج استان داشته ایم؛ خاطرنشان کرد: یک نیروهایی قبلا با آموزش و پرورش تحت عنوان پیش دبستانی همکاری داشته اند؛ این‌ها مجوزهایشان از سوی وزارت خانه گرفته شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ادامه داد: آنهایی که از سال 91 به قبل با آموزش و پرورش همکاری داشته اند اجازه جذب آنها در آموزش و پروش داده شده است و مجوز گرفته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: در کل شهرستان بیرجند چهار هزارو 100 معلم مشغول به خدمت هستند.

 

انتهای پیام/ 5نظر شما