آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74667
تاریخ انتشار : 1396/04/21 - 12:32
مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: متاسفانه بعضی از مسئولان حتی در هفته ی جاری آن چنان که توقع می‌رفت حتی به ابلاغ وزیر کشوردر این زمینه کوتاهی کردند.

زهره روستا، مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص بحث عفاف وحجاب، اظهار کرد: بحث حجاب و عفاف در جامعه‌ی اسلامی ما نسبت به گذشته کم رنگ تر شده است و توجه کمتری به این موضوع مهم و فریضه ی الهی می شود.

 

وی اذعان کرد: وضعیت حجاب را می‌شود از نحوه‌ی مواجه‌ی مسئولان، دستگاه های دولتی و خانواده ها با فرهنگ مدرنیته فهمید.

 

 مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی ادامه داد: فرهنگ مدرنیته با مفاهیم غیرت تعالی و کرامت انسانی بر نمی‌تابد لذا از محصولات متعدد آن ها متوجه می شویم که حیا زدایی، رها چشمی، ترویج می‌شود و به موازات مدیریت گسترده ای که آنها در تخریب این مفاهیم ارزشی دارند مدیران ما ورود جدی نداشتند.

 

 روستا بیان کرد: متأسفانه به لحاظ این‌که مواجه ی جدی از سوی خیلی از مدیران در این خصوص نبود در سال 1384 قانون حجاب و عفاف تصویب و به دستگاه ها اعلام شد.

 

وی اضافه کرد: اگر وظیفه ی حقیقی که خداوند متعال بر عهده ی تک تک انسانها گذاشته مد نظر بود شاید جای بحث قانون در مورد این قضیه نبود.

 

 مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: 310 وظیفه در این قانون تعریف می شود که 210 وظیفه متوجه دستگاه های اجرایی است.

 

روستا ادامه داد: کمتر از 10 وظیفه متوجه قوه مقننه و به همین مقدار توجه قوه ی قضائیه است و 74 وظیفه هم شامل سایر دستگاه ها مثل سپاه می شود.

 

وی تصریح کرد: اگر مدیران و کارگزاران حکومت علوی رسالت محور به این واجب الهی که عفاف و حجاب ناموس الهی است دقت و دغدغه مند سیاست گذاری کنند فرهنگ مهاجم جرأت ورود پیدا نخواهد کرد.

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: متاسفانه گرچه زحمات برخی از مدیران اجرایی دغدغه مند و رسالت محور قابل تقدیر است اما متاسفانه بعضی از مسئولان حتی در هفته ی جاری آن چنان که توقع می‌رفت حتی به ابلاغ وزیر کشوردر این زمینه کوتاهی کردند.

 

روستا گفت: متاسفانه مسئولین نه تنها حضور و مشارکت جدی در برنامه ها نداشتند که بعضا در مواردی مانع فعالیت ها و سیاسی جلوه دادن این فریضه ی الهی شدند که این مهلک ترین ضربه است که حجاب را سیاسی جلوه بدهیم در حالی که کمربند ایمنی و سلامت جامعه عفت و حجاب است.    

 

وی افزود: در بحث حجاب وعفاف اگر دغدغه مند باشیم و رسالت خودم را در عرصه ی هستی و گیتی متوجه باشیم نیازی به این مصوبات و قوانین نیست.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر که این قوانین هم آمده است ما حضور آن رسالت محور را از بعضی مدیران شاهد نیستیم اگر مدیران و کارگزاران حکومت علوی آن چنان که شایسته و بایسته است به وظایف دینی خود توجه کنند جای هیچ مشکلی باقی نخواهد بود و از ورود هر فرهنگ وارداتی جلوگیری خواهد شد.

 

روستا عناوین هفته ی عفاف و حجاب 96 را این چنین بیان کرد: روز شنبه 17 تیرماه سال جاری، روز عفاف و حجاب، کرامت انسانی، انتخاب ایرانی، روز یک شنبه 18 تیرماه روز عفاف و حجاب، آزادی، کرامت انسانی، حقوق شهروندی و دوشنبه 19 تیر را روز عفاف و حجاب، تجلی مشارکت اجتماعی که هر روز را به این نام ها معرفی کرد.

 

وی در ادامه ی این عناوین گفت: روز سه شنبه 20 تیرروز تولید و اشتغال نه به  پوشاک خارجی ، چهارشنبه 21 تیر ماه، مردان غیور، زنان عفیف، خانواده متعالی (اجتماع بزرگ مردمی،صیانت ازحریم خانواده) پنج شنبه 22 تیر روز عفاف و حجاب، نشاط اجتماعی، امنیت اخلاقی و جمعه 23 تیر روز جامعه عفیف، زمینه ساز ظهورنامیده شده است.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی برخی از فعالیت های هفته ی حجاب و عفاف را اینگونه ارزیابی کرد: در استان و شهرستان ها جشنها و برنامه های ویژه ای به همین مناسبت برگزار می گردد؛ جشن بزرگ عفاف و حجاب ایرانیان 21 تیر ماه در پارک و بوستان ها و ورزشگاه ها، نمایشگاه عفاف و حجاب و فروش محصولات عفاف و حجاب که در نواحی شهر برگزار می شود از جمله این موارد است.

 

روستا ادامه داد: در طول هفته بسیج مهندسین – دانشجویی برنامه ی اردوی جهادی و طرح هجرت 3 با موضوع عفاف و حجاب وهم چنین اردوی زیارتی خواهند داشت.

 

وی از دیگر برنامه های این هفته را عرضه ی پوشاک ایران و ارائه لیست محصولات ایرانی دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه جواهرانه در فضای مجازی در نواحی برگزار می شود.

 

مسؤول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: قبل از شروع هفته ی عفاف و حجاب درجامعه زنان ستاد، برنامه های تکثیر لوح فشرده جهان و یکصد سال تباهی و توزیع آن در سطح گسترده اقشار و نخبگان و اتوبوس های بین شهری و تشکیل تیم های ارشادی در فضای مجازی و تذکر نسبت به عکس پروفایل در طول هفته برگزار می شود.

 

روستا گفت: در طول هفته برگزاری نشست های صالحین با موضوع ازدواج آسان واهدای بسته ویژه گردشگران در امام زاده به مناسبت همین هفته در طبس برپا می شود.

 

وی اضافه کرد: در شهرستان سرایان- درمیان برگزاری مسابقه ی نقاشی ویژه کودکان در 21 تیرماه و برنامه ی تئاتردر طول هفته در سرایان خواهند داشت.

 

وی افزود: برنامه های ویژه ی این هفته در شهرستان بشرویه برگزار می شود که شامل ایستگاه مشاوره، همایش پیاده روی، کارگاه حجاب فاطمی، اهدای هفت هزار گل طبیعی و بسته فرهنگی است.

 

انتهای پیام / 131 / ث/ 5نظر شما