آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 71273
تاریخ انتشار : 1395/11/20 - 12:23
ترقی گفت: متاسفانه دولت یازدهم به علت توافق برجام در زمینه حمایت از جوانان نخبه در عرصه هسته ای، گام های مناسبی برنداشته و صدها نفر از مهندسان و نخبگان هسته ای کشور که در سایت های هسته ای مشغول بودند، اکنون بیکار شدند.

حمید رضا ترقی ، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ با اشاره به اینکه رهبری، مردم، اسلام و وحدت مردم از مهم ترین دلایل پیروزی انقلاب اسلامی بود اظهارکرد: رهبری مدبرانه، شجاعانه و خردمندان امام راحل که نقش اصلی را در هدایت مردم داشت، وحدت و تبعیت مردم از امام خمینی(ره)، ایمان و اعتقاد دینی مردم سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

 

وی افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی علاوه بر استقرار یک نظام دینی در کشور، استمرار در پیشرفت کشور و ارتقاء جایگاه ایران در بین کشورهای جهان، تشویق جوانان و شکوفایی استعدادها و رشد علمی و صنعتی، رفع وابستگی علمی، اقتصادی و فرهنگی به بیگانگان و ایجاد خودباوری بود که به عنوان دستاوردهای انقلاب قابل اشاره است.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه پس از ایجاد خودباوری؛ نسل جوان کشور با شعار ما می توانیم، اقدام کردند و سبب ایجاد رشد علمی در کشور شدند گفت: در دوران دفاع مقدس هم بستر مناسبی برای شکوفایی استعدادهای جوانان در حوزه دفاعی کشور و عرصه خوداتکایی ایجاد شد.

 

ترقی بیان کرد: همچنین تحریم های دشمن در ابعاد مختلف اقتصادی و نظامی موهبتی بود که از آن استفاده شد و استعدادهای جوانان شکوفا شد و به همین دلیل می بینیم که در عرصه های علمی، تکنولوژی، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژِی و هسته ای، جوانان کشور ما به سرعت استعدادهای خود را بروز و ظهور دادند و نشان دادند دارای استعدادهای خاص هستند.

 

وی افزود: جوانان ایرانی به دلیل دوری از مسکرات و سالم بودن بدن و نداشتن سبک زندگی غربی، قادر هستند به بهترین درجات علمی و تکنولوژی دست یابند که این موضوع سبب شده تا امروز قدرت اول علمی در منطقه و هفتم در جهان باشیم و رشد علمی کشور در ردیف 11 کشور برتر جهان قرار بگیرد.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهارکرد: نوع اختراعات و دستاوردهای جوانان در عرصه هسته ای، دفاعی، دارویی، هوا و فضا و عرصه های تکنولوژی نشان دهنده این است که جوانان کشور ما در رژیم گذشته استعدادهایشان سرکوب می شده؛ اما در این نظام استعدادهایشان شکوفا و بارور شده است و حقیقتا ملت ایران می توانند به بهترین جایگاه های علمی و تکنولوژی دست یابند.

 

ترقی در خصوص بهای دولت یازدهم به نخبگان و جوانان گفت: متاسفانه دولت یازدهم به علت توافق برجام در زمینه حمایت از جوانان نخبه در عرصه هسته ای، گام های مناسبی برنداشته و صدها نفر از مهندسان و نخبگان هسته ای کشور که در سایت های هسته ای مشغول بودند، اکنون بیکار شدند و به مشاغل دیگری پناه برده اند.

 

وی افزود: در بقیه زمینه ها هم با ایجاد سازمان حمایت از نخبگان در کشور و پیگیری های مستمر مقام معظم رهبری، دولت مجبور شده است تا به خیل تولید علم جوانان پاسخ مثبت دهد و چون مقالات این نخبگان به خارج از کشور ارسال و ثبت و ضبط می شود، نتوانسته است مانع این کار شود.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ولی دولت در زمینه حمایت از نخبگان و از بین بردن روند بروکراسی در استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های جوانان گام عملی قابل قبولی برنداشته و علی رغم اینکه جوانان کشور ما از توانمندی نخبگی بالایی برخوردارند؛ چون دولت نتوانسته برای این نیروی انسانی نخبه اشتغال ایجاد کند و از استعدادهای آنها بهره برداری کند، این نخبگان مجبورند به خارج از کشور مهاجرت کنند و این سرمایه در اختیار کشورهای دیگر قرار بگیرد.

 

 ترقی با اشاره به اینکه مثلا در ناسای آمریکا به عنوان مهم ترین و بزرگترین تشکیلات هوا فضای آمریکا، 40 درصد نیروهای آن مهندسین و نخبگان ایرانی هستند بیان کرد: در داخل کشور هم این استعدادها زیاد وجود دارد اما متاسفانه دشمن آنها را شناسایی می کند و با بالاترین حقوق و هزینه آنها را به کشورهای خودشان می برد.

 

وی با اشاره به دستاوردهای برجام به عنوان اصلی ترین برنامه دولت یازدهم گفت: مهم ترین دستاورد برجام برای ملت ما این بود که توانستند به جوهره و ماهیت واقعی امریکا پی ببرند و اینکه امید بستن به آمریکا برای حل مشکلات کشور، سرابی بیش نیست و این نوع قدرت های بدعهد در دنیا جز منافع خود چیزی دیگری را دنبال نمی کنند.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهارکرد: بنا براین مایوس شدن مردم از کمک غرب و آمریکا به رشد و پیشرفت کشور بزرگترین دستاورد برجام بود و اینکه غربی ها بدعهد هستند و به تعهدات خود پایبند نیستند و تنها در مذاکرات به دنبال منافع خودشان هستند و امکان ندارد با سیاست برد- برد مذاکره کنند بلکه به دنبال سیاست برد- باخت هستند؛ در واقع این تجربه مهمی برای ملت و مسئولان کشور است و سبب می شود مسئولان کشور و مردم برای رشد و پیشرفت کشور به خودشان متکی باشند و برای رشد و پیشرفت کشور امیدی به آمریکا و استکبار جهانی نداشته باشند.

 

ترقی تاکیدکرد: الان دولت بهانه ای برای عدم استفاده از ظرفیت های داخلی و عدم استفاده از استعدادهای جوانان نخبه ندارد و اگر در گذشته تکیه اش به بیرون بود و تلاش داشت از ظرفیت های بیرونی برای رشد و پیشرفت کشور استفاده کند؛ امروز که نه اینها را به آمریکا راه می دهند و نه اجازه سرمایه گذاری در ایران می دهند و نه از سرمایه گذاری در ایران حمایت می کنند ؛ طبیعی است که باید مسئولان نظام جمهوری اسلامی ظرفیت ها و توانمندی های داخلی مردم ایران را جذب و بکارگیری کند و از این همه نیروی جوان، متخصص و تحصیلکرده کشور و استعدادهای متعهد به نظام برای رشد کشوراستفاده و امید به بیرون را قطع کند.

 

وی تاکید کرد: قطعا امروز نوبت جوانان کشور خودمان است که با سعی و کوشش و تکیه بر استعدادهایشان، فرمان رشد و پیشرفت کشور را به دست بگیرند و با موتور محرک جوانی و امید به آینده، حرکت رو به جلو کشور را در جامعه سازی اسلامی و رشد و تعالی در شأن نظام جمهوری اسلامی را با عزم راسخ و اراده آهنین در پیش بگیرند.

 

وی اظهارکرد: نسل جوان ما نباید اجازه دهد بهار انقلاب اسلامی؛ پاییز شود و برای اینکه این بهار پاییزی نداشته باشد نیازمند تلاش، کوشش، امید و خوباوری و سست نشدن در حرکت به سمت آرمان های انقلاب است و همانطور که نسل های گذشته برای دستیابی به آرمان های انقلاب جان خود را فدا کردند نسل های بعدی هم باید این وظیفه را برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی فراموش نکنند.

 

انتهای پیام/7نظر شما