آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70982
تاریخ انتشار : 1395/11/09 - 09:05
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: یک تیم برای بررسی دقیق تنبیه دانش آموزان به قاین اعزام شدند که بعد از بررسی‌های دقیق، تصمیم خواهیم گرفت.

عباس لامعی، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص آخرین بررسی ها درباره تنبیه دانش آموز در قاین، گفت: آموزش و پرورش قاین، معلم را به هیئت تخلفات معرفی کرده اند که امروز این اقدام معلم در تخلفات اداری این اداره کل مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وی افزود: رئیس اداره بازرسی را به قاین فرستادم که این قضیه را به طور میدانی بررسی کرده و نتیجه را به من گزارش بدهند و زمان اعلام گزارش کامل، در این زمینه تصمیم خواهیم گرفت.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: ما پیگیر این مسئله هستیم و از این موضوع دست برنمی‌داریم.

 

لامعی گفت: اولیای دانش آموزان هم نامه ای مبنی بر رضایت به این موضوع را به اتاقم آوردند و گفتند تنبیه معلم از روی دلسوزی بوده است.

 

وی با تاکید بر اینکه تنها شش نفر از دانش آموزان مورد تنبیه قرار گرفته اند، گفت: این حرکت در شان و زیبنده استان خراسان جنوبی که با نام فرهنگ معرفی شده است نیست و من این عمل زشت را محکوم می‌کنم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه ما این اشتباه صورت گرفته را محکوم  و پیگیری می کنیم، افزود: منتظر هستیم ببینیم که برابر مقررات چه برخوردی می‌توانیم با این معلم داشته باشیم.

 

لامعی گفت: زمانی که یک معلم به هیات تخلفات فرستاده می‌شود، هیات تخلفات به عنوان یک دادگاه اداری به این تخلفات رسیدگی می کند.

 

وی با تصریح اینکه من نمی‌توانم پیش داوری کنم که چه حکمی صادر خواهد شد، گفت: ما باید حق و حقوق دانش آموز راهم پیگیری کنیم و از طرفی مدافع حقوق همکارانمان نیز هستیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: به خاطر اشتباه یک نفر نباید ایثارگری‌های جامعه فرهنگیان نادیده گرفته شود؛ خیلی از معلم ها فداکاری می کنند حالا یک نفر هم اشتباه کرده است.

 

لامعی گفت: اگر معلم هم یک دانش آموز را تنبیه کرده است از سر دلسوزی بوده است چراکه معلم حکم پدر دانش آموز را دارد.

 

وی با بیان اینکه معلم انسان های مومن و باوجدانی است و نباید یک طرفه به قاضی رفت، گفت: در خصوص مدیر مدرسه باید پیگیری کنیم که چقدر در این قضیه مقصر است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآورشد: برخی ها مدیر مدرسه را مقصر می شناسند اما باید این قضیه بررسی شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

 

لامعی تاکید کرد: ما باید با جانب داری از حق دانش آموزان و همکار فرهنگی خودمان قضاوت کنیم.

 

وی اضافه کرد: هیچ موقع معلم غرض شخصی با دانش آموز ندارد و آرزوی معلم این است که دانش آموز وی به مراتب بالای علمی برسد که قطعا معلمان ما این روحیات را دارند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه معلم در اداره کل آموزش و پرورش استان در هیات بازرسی است، گفت: در عین محکومیت این عمل از سوی معلم، باید حرمت وی نیز حفظ شود.

 

لامعی خاطرنشان کرد: ضمن پیگیری خودم در این قضیه، پیش داوری نمی کنم و منتظر گزارش ها از هیات بازرسی هستم.

 

وی افزود: مدیر مدرسه 30 سال سابقه خدمت دارد و نباید این طور باشد که خدمات صادقانه ایشان در طول این مدت نادیده گرفته شود.

 

انتهای پیام/ 5نظر شما