آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70654
تاریخ انتشار : 1395/10/26 - 10:07
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال 94 تا کنون، تعداد نیروی انسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، بیش از 30 درصد رشد داشته است.

محمدرضا رضایی مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: در پایان سال 93، مجموع کتابداران و کارشناسان استان 104 نفر بود که این تعداد در سال 94 به 117 نفر و در سال 95، به 136 نفر افزایش یافته است.

 

وی به اشاره به اینکه جذب نیرو در اداره کل کتابخانه های عمومی استان، منوط به ایجاد جایگاه (تأسیس کتابخانه) است، افزود: رشد نیروی انسانی این اداره کل به طور کامل، در واحدهای صف (کتابداران) جهت خدمات رسانی بوده و هیچ کارمندی به ستاد افزوده نشده است.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی گفت: از مجموع 32 نفری که از سال 93 تا کنون به عنوان کتابدار، مشغول به خدمت در کتابخانه های عمومی شده اند، 11 نفر به صورت پیمانی و پس از برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش و 21 نفر دیگر، با راه اندازی کتابخانه عمومی روستایی از میان افراد واجد شرایط بومی و مقیم همان روستا استخدام شده اند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: سعی شده جذب نیروی انسانی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سالهای اخیر، به صورت تخصصی و با اولویت دانش آموختگان رشته «علم اطلاعات و دانش شناسی» یا همان «کتابداری» سابق باشد و در مواردی که در روستاها فارغ التحصیل این رشته وجود نداشته، از رشته های علوم انسانی و یا رشته هایی مرتبط، به کارگیری شده است.

 

وی عنوان کرد: بیش از 70 درصد نیروی انسانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی را بانوان و 30 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

 

انتهای پیام/7نظر شما