آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70576
تاریخ انتشار : 1395/10/22 - 10:00
کارشناس امور بین الملل گفت: پروژه برجام سه به منظور تضعیف دستگاه قضایی مستقل ایران و مستند سازی و زمینه سازی برای فشارهای حقوق بشری بر ایران طراحی شده است.

حمیدرضا ترقی کارشناس امور بین الملل در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص سخنان مقام معظم معظم رهبری درباره قوه قضائیه در قم اظهارکرد: سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با پرهیز مسئولان نظام از کشاندن اختلافات داخلی به افکار عمومی جامعه، تاکید دوباره ای بر جلوگیری از پروژه ای که توسط دشمنان خارجی و برخی از عوامل ناآگاه در داخل کشور، برعلیه قوه قضائیه دنبال می شد، بود.

 

وی با اشاره به اینکه از آنجا که پروژه برجام سه که به منظور تضعیف دستگاه قضایی مستقل ایران و مستند سازی و زمینه سازی برای فشارهای حقوق بشری بر ایران طراحی شده است افزود: این پروژه به دنبال این است تا بتواند با کمک زندانیان جاسوس وابسته به غرب از طریق اعتصاب غذا و همچنین زیر سوال بردن رعایت حقوق بشر در ایران زمینه فشارهای تحریمی بیشتری را علیه ایران ایجاد کند.

 

گفت: در واقع دشمن به دنبال این است تا از این طریق تحریم های بسیار محدودی را که به دلیل توافق هسته ای لغو کرده را مجددا در قالب تحریم های مربوط به حقوق بشر، بر ایران تحمیل کند.

 

ترقی بیان کرد: به همین دلیل مسئولان باید توجه کنند که داخل این سناریو قرار نگیرند و مردم هم متوجه باشند که تضعیف دستگاه قضایی مستقل در ایران به نفع چه توطئه ای تمام می شود.

 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری ضمن اینکه اظهار اطمینان کردند که این اختلافات و طرح موضوعات توسط سران قوا به زودی تمام خواهد شد، اما از یک توطئه مهم پرده برداری کردند و آن توطئه؛ تضعیف قوه قضائیه مثل تضعیف شورای نگهبان، سپاه و نهادهایی است که وابسته و زیرنظر رهبری است و بعد اسلامیت نظام و تبلور آن را تقویت می کند.

 

ترقی تاکید کرد: تاکید مقام معظم رهبری برای این بود که هم مردم تحت تاثیر این نوع تبلیغات قرار نگیرند و از ابعاد پشت پرده این توطئه باخبر باشند و هم مسئولان در پازل دشمن بازی نکنند.

 

انتهای پیام/7نظر شما