آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 70552
تاریخ انتشار : 1395/10/22 - 07:41
پیشنهاد شهرداری در خصوص قیمت پارکینگ این است که هنوز هم قیمت ها تعدیل شود به این معنی که در جنوب شهر قیمت ها افزایش و در شمال شهر قیمت ها کاهش یابد.

عباسعلی مدیح شهردار بیرجند در خصوص دریافت هزینه های کسری پارکینگ در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: متاسفانه در خصوص کسری پارکینگ، بانک ها بیشترین کسری را دارند.

 

وی افزود:شهرداری بارها برای تامین پارکینگ به همه بانک ها در منطقه یک و دو اخطار داده است اما بانک ها نسبت به این اخطارها توجهی نکرده اند.

 

شهردار بیرجند گفت: در این سالها نسبت به پیش بینی پارکینگ اقدام نکرده اند و برخی از بانک ها هم پارکینگ دارند اما به دلیل مشکلات امنیتی حاضر به عمومی کردن پارکینگ نیستند.

 

مدیح تصریح کرد: برخی از بانک ها در سال های گذشته پیش بینی پارکینگ کرده اند اما نسبت به ایجاد آن اقدام نکرده اند و یا هم بخشی از پارکینگ را خاص خود کارمندان بانک تامین کردند و بخشی را هم، برای ایجاد پارکینگ به شهرداری پول پرداخت کرده اند.

 

وی اظهارکرد: برخی از پارکینگ ها هم وجود دارد اما درب آن بسته است، که در این خصوص به بانک ها اعلام کرده ایم که پارکینگ شما عمومی نیست و باید تا شعاع 100 تا 200 متر برای پارکینگ زمین تامین کنند و یا هم مبلغی را برای تهیه پارکینگ به شهرداری بپردازند.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرداری حساب جداگانه ای برای جمع آوری پول کسری پارکینگ ایجاد کرده ایم بیان کرد: با پولهای جمع شده در این خصوص، شهرداری نسبت به خرید زمین و ایجاد پارکینگ در سطح یا طبقاتی در مناطق مختلف شهر بخصوص در اطراف بازار، خیابان منتظری و طالقانی اقدام می کند.

 

شهردار بیرجند تصریح کرد: همچنین در سال آینده هم حتما 2 یا 3 پارکینگ طبقاتی دیگر در بیرجند ایجاد خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود یک و نیم میلیارد تومان در حساب مربوط به هزینه های پارکینگ شهرداری موجود است افزود: این پول به هیچ عنوان در جای دیگری قابل هزینه نیست، مگر اینکه در تنگناهای شدید مالی و با مصوبه شورای شهر، مقداری از پول تا حداکثر ظرف سه ماه، از حساب قرض گرفته شود.

 

وی بیان کرد: در این خصوص خود شهرداری لایحه ای را به شورا داده است که این پول در هیچ جای دیگری خرج نشود و اگر قرض گرفته شود حداکثر ظرف سه ماه به حساب برگردد، و هر شهرداری هم که روی کار بیاید باید این قانون را رعایت کند.

 

شهردار بیرجند گفت: تاکنون 4-5 بار از این حساب برداشت کرده ایم که دوباره به حساب برگردانده ایم و هم اکنون هم به این حساب بدهکاری نداریم.

 

مدیح با اشاره به اینکه قیمت زمین با کاربری پارکینگ بخصوص برای ساخت پارکینگ طبقاتی، به شدت کاهش می یابد و یک دهم قیمت زمین مسکونی است اظهارکرد: اینکه قیمت پارکینگ به قیمت زمین مسکونی محاسبه شود درست نیست چرا که وقتی پارکینگ طبقاتی ساخته می شود بیشتر از سطح مورد نظر استفاده می شود و قیمت زمین سرشکن می شود.

 

وی تصریح کرد: امسال هزینه کسری پارکینگ اصلاح شده است و بحث و تلاش داریم که این قیمت ها بیشتر به عدالت نزدیک شود.

 

شهردار بیرجند افزود: بر اساس قیمت های جدید، هزینه کسری پارکینگ در خیابان های طالقانی و مدرس 18 میلیون تومان و در مهرشهر 10 میلیون تومان تعیین شده است که پیشنهاد شهرداری در خصوص این لایحه، این است که هنوز هم قیمت ها تعدیل  شود به این معنی که در جنوب شهر قیمت ها افزایش و در شمال شهر قیمت ها کاهش یابد.

 

مدیح با اشاره به اینکه باید قیمت منطقه ای زمین را هم در نظر گرفت بیان کرد: امسال در این خصوص کار کارشناسی بیشتری صورت گرفته است و این موضوع در جلسات آینده شورا بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وی اذعان کرد: اما باید هزینه های کسری پارکینگ مقداری بالا برود چرا که ممکن است برخی از مردم در مناطقی مثل مهرشهر که هنوز جا دارد ممکن است پارکینگ را حذف و مغازه ایجاد کنند، مثل خیابان جمهوری.

 

وی گفت: در واقع اگر قیمت های کسری پارکینگ بالا باشد خود مردم نسبت به تامین پارکینگ اقدام می کنند و کمتر به شهرداری مراجعه می کنند.

 

انتهای پیام/7نظر شما