کد خبر: 70291 ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی:

بازار مسکن همچنان در رکود/ تعطیلی 66 مشاور املاک از ابتدای سال جاری

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: در طول دو سال گذشته از 500 بنگاه املاک فعال در سطح شهر بیرجند حدود 230 بنگاه املاک تعطیل شده است.

بازار مسکن همچنان در رکود/ تعطیلی 66 مشاور املاک از ابتدای سال جاری

علیرضا اربابی رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بازار مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد.

 

اربابی گفت: امسال نسبت به سال گذشته دربازار مسکن بین 30 تا 35 در صد شاهد رکود بوده ایم.

 

وی افزود: در حال حاضر وضع بازار مسکن نسبت به دوماه گذشته راکد تر شده است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی بیان کرد: در طول دو سال گذشته از 500 بنگاه املاک فعال در سطح شهر بیرجند حدود 230 بنگاه املاک تعطیل شده است.

 

اربابی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 66 بنگاه املاک در سطح شهر بیرجند تعطیل شده است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی تصریح کرد: در این بین برخی افراد هم  هستند که برای گرفتن پروانه کسب جهت راه اندازی مشاور املاک مراجعه می‌کنند اما بعد از مدتی منصرف شده و تمایلی به راه اندازی مشاور املاک ندارند.

 

 وی با اشاره به اینکه از ابتدایی سال 20 مورد برای گرفتن پروانه کسب مراجعه کرده اند گفت: از این 20 نفر فقط برای 12 نفر پروانه کسب صادر شده است و هشت نفر دیگراز گرفتن پروانه کسب برای مشاور املاک  انصراف داده اند.

 

اربابی بیان کرد: قیمت مسکن در چند ماه اخیر نه کاهش داشته و نه افزایش؛ فقط راکد بوده و خرید و فروش زیادی صورت نگرفته است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: فعلا با افزایش قیمت مصالح ودلار بازار مسکن تغییری نخواهد کرد؛ چون در حال حاضر بازار مسکن اشباع شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمانهای مسوول مثل شهرداری مسکن و شهرسازی، صنف مشاوران املاک، سازندگان و فروشندگان باید تدبیری بیندیشند، اظهار کرد: بهتر است با تورم جلو

بروند و یک راهکار ایده آل ارائه دهند تا بتوانند کاری برای بازار مسکن انجام دهند.

 

انتهای پیام/127/ ث/ 5

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب