آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 70291
تاریخ انتشار : 1395/10/11 - 10:31
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: در طول دو سال گذشته از 500 بنگاه املاک فعال در سطح شهر بیرجند حدود 230 بنگاه املاک تعطیل شده است.

علیرضا اربابی رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بازار مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد.

 

اربابی گفت: امسال نسبت به سال گذشته دربازار مسکن بین 30 تا 35 در صد شاهد رکود بوده ایم.

 

وی افزود: در حال حاضر وضع بازار مسکن نسبت به دوماه گذشته راکد تر شده است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی بیان کرد: در طول دو سال گذشته از 500 بنگاه املاک فعال در سطح شهر بیرجند حدود 230 بنگاه املاک تعطیل شده است.

 

اربابی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 66 بنگاه املاک در سطح شهر بیرجند تعطیل شده است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی تصریح کرد: در این بین برخی افراد هم  هستند که برای گرفتن پروانه کسب جهت راه اندازی مشاور املاک مراجعه می‌کنند اما بعد از مدتی منصرف شده و تمایلی به راه اندازی مشاور املاک ندارند.

 

 وی با اشاره به اینکه از ابتدایی سال 20 مورد برای گرفتن پروانه کسب مراجعه کرده اند گفت: از این 20 نفر فقط برای 12 نفر پروانه کسب صادر شده است و هشت نفر دیگراز گرفتن پروانه کسب برای مشاور املاک  انصراف داده اند.

 

اربابی بیان کرد: قیمت مسکن در چند ماه اخیر نه کاهش داشته و نه افزایش؛ فقط راکد بوده و خرید و فروش زیادی صورت نگرفته است.

 

رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: فعلا با افزایش قیمت مصالح ودلار بازار مسکن تغییری نخواهد کرد؛ چون در حال حاضر بازار مسکن اشباع شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمانهای مسوول مثل شهرداری مسکن و شهرسازی، صنف مشاوران املاک، سازندگان و فروشندگان باید تدبیری بیندیشند، اظهار کرد: بهتر است با تورم جلو

بروند و یک راهکار ایده آل ارائه دهند تا بتوانند کاری برای بازار مسکن انجام دهند.

 

انتهای پیام/127/ ث/ 5نظر شما