سرویس: سیاسی کد خبر: 67674 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷

امام جمعه درح:

علمای حوزه علمیه باید انقلابی باشند/ روحانیون فضای مجازی را درک کرده و به این جبهه بروند

امام جمعه درح گفت: به نظرم آن‌چه مقام معظم رهبری از حوزه علیمه متحول و تأثیرگذار می‌خواهند، این است که علمای حوزه علمیه وجهه انقلابی داشته باشند و آگاه به زمان باشد.

علمای حوزه علمیه باید انقلابی باشند/ روحانیون فضای مجازی را درک کرده و به این جبهه بروند

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد راستگو امام جمعه بخش درح شهرستان سربیشه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: اگر حکومت اسلامی بخواهد به پیش رود نیاز به بازوان توانمندی دارد که این بازوان توانمند نمی‌توانند غیر از عالمان دینی باشند و عالمان دینی نمی‌توانند در غیر از حوزه‌های علمیه پرمحتوا رشد کنند.

 

وی افزود: به نظرم آن‌چه مقام معظم رهبری از حوزه علیمه متحول و تأثیرگذار می‌خواهند، این است که علمای حوزه علمیه وجهه انقلابی داشته باشند و آگاه به زمان باشد.

 

امام جمعه درح اظهار کرد: داشتنِ بصیرت سیاسی و دینی بسیار مهم است چراکه افرادی در تاریخ داشتیم که عالمِ درباری بودند.

 

راستگو تصریح کرد: روحانی باید نیاز معنوی مخاطب را بفهمد و پاسخ متناسبی به این نیاز دهد.

 

وی در خصوص حضور روحانیون در فضای مجازی گفت: اگر امروز کسی فضای مجازی را درک نکند، نشان می‌دهد عقب مانده است و متوجه نیست در کدام زمان زندگی می‌کند.

 

امام جمعه درح تصریح کرد: امروز دشمن در فضای مجازی، زمینه‌ای به نام شبکه‌های اجتماعی درست کرده و در آن، حریف طلبیده است و بهره‌برداری خودش را از این فضا انجام می‌دهد.

 

راستگو افزود: امروز منبری با ساختار فضای مجازی با مخاطب خاص ایجاد شده است که بیان خاص فضای مجازی را می‌طلبد.

 

وی بابیان‌اینکه متأسفانه برخی افراد درک درستی از موقعیت فضای مجازی ندارند اظهار کرد: یکی از شگردهای دشمن در فضای مجازی که نسل جوان پیوسته با آن در ارتباط هستند، مخلوط کردن مطالب حقو باطل است که برای آن اتاق فکر دارند و در بیان‌های مختلفی ازجمله مطالب طنز و احساسی ارائه می‌کنند.

 

امام جمعه درح اضافه کرد: دشمن در فضای مجازی، مطالب را بسیار مرتب بیان و دین و اعتقادات مردم را مسخره می‌کند و خودِ ما نیز به این مطالب می‌خندیم.

 

راستگو بابیان‌اینکه سخت‌ترین مبارزه، مبارزه با نفاق است گفت: طاقت‌فرساترین کار روحانیت در این زمان در فضای مجازی، تبلیغ دین است که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن با مطالب باطل، مغز جوانان ما را آبیاری می‌کند و رشد می‌دهد.

 

امام جمعه درح با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که از نمازجمعه به قرارگاه فرهنگی یاد کردند و فرمودند اکنون درحال جنگ هستیم و باید از خودمان دفاع کنیم گفت: در فضای مجازی، جنگ بر کشور و فکر جوانان تحمیل شده است که باید از خودمان دفاع کنیم.

 

راستگو افزود: سربازان خط مقدم این جبهه، روحانیون و متدیّنین هستند که باید فضای مجازی را درک کرده و به این جبهه بروند.

 

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از عدم حضور روحانیون در فضای مجازی به شدّت گلایه دارند که از اشرافیت و گلایه ایشان احساس می‌کنم حضور نداشتیم.

 

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب