سرویس: اجتماعی کد خبر: 55054 ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵

گفتگو با مخترع بسیجی/

ساخت دستگاه تولید برقِ بدون هزینه از حرکت در و پنجره توسط مخترع بسیجی/ سیدآبادی: جوانان از بسترهای بسیج علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و بنیاد علمی نخبگان استفاده کنند

مخترع بسیجی گفت: جوانان از فرصتی که بسیج علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و بنیاد علمی نخبگان ایجاد کرده‌اند، نهایت استفاده را ببرند چراکه این‌ها مانند رودخانه‌ای جاری است که اگر از آن استفاده نکنیم، از دست‌مان می‌رود.

ساخت دستگاه تولید برقِ بدون هزینه از حرکت در و پنجره توسط مخترع بسیجی/ سیدآبادی: جوانان از بسترهای بسیج علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و بنیاد علمی نخبگان استفاده کنند

به گزارش خاورستان، رضا سیدآبادی متولد 1370 در بیرجند و دانشجوی کارشناسی ارشد برق گرایش کنترل است که با تلاش توانست اختراعی در جهت تولیدِ بدون هزینه انرژی برق و حفظ محیط زیست انجام دهد.گفتگویی با وی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانیم.

 

رضا سیدآبادی مخترع بسیجی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: در دنیای امروز اهمیت انرژی‌های نو و حالت بازیافت و انرژی‌هایی که کمترین آلودگی را داشته باشد، مطرح است و هرچه انرژی‌هایی با کمترین آلودگی زیست محیطی تولید کنیم، کشورمان از لحاظ علمی بالاتر خواهد بود.

 

وی افزود: این موارد منجر به این شد تا ایده استفاده از سیستمی که بیشترین میزان تولید انرژی از کمترین امکانات و بدون آلودگی زیست محیطی را طراحی کنیم.

 

مخترع بسیجی بابیان‌اینکه این دستگاه بدون صرف هزینه، برق تولید می‌کند اظهار کرد: ژنراتورها در مکان‌های خاصی که رفت‌وآمد زیاد و حرکت زیاد است مانند در و پنجره، نصب می‌شود و حرکت را به ولتاژ تبدیل و ذخیره می‌کند.

رضا سیدآبادی

سیدآبادی خاطرنشان کرد: نام این دستگاه، کیت الکرتونیکی اصلاح ضریب مصرف در سیستم‌های روشنایی خانگی و صنعتی و نام دیگر آن، در یا پنجره مولد ولتاژ است.

 

وی بابیان‌اینکه این دستگاه راحت نصب می‌شود تصریح کرد: اگر ژنراتورها را به صورت موازی یا سری نصب کنیم، توان بالایی از انرژی تولید خواهد کرد.

 

دانشجوی بسیجی تأکید کرد: انرژی‌های نو امروز بسیار اهمیت دارد و بشر به سمت آن می‌رود.

 

سیدآبادی گفت: نمونه اولیه این دستگاه، ساخته در مرحله آزمایشگاهی است که برای آن، تاکنون 2 میلیون و 500 هزار تومان هزینه شد است.

رضا سیدآبادی

وی افزود: اگر این دستگاه وارد مرحله تجاری و تولید انبوه شود، هزینه آن حدود 300 هزار تومان و حتی کمتر خواهد بود.

 

مخترع بسیجی اظهار کرد: در مرحله ایده اولیه، حدود 4 ماه وقت گذاشتیم تا به مرحله ثبت اختراع رسید و پس از آن وارد عملیاتی شد که در این مرحله، بیش از 4 ماه است که در حال کار هستیم و روند کامل شده دستگاه، ادامه دارد.

 

سیدآبادی متذکر شد: این دستگاه، هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد؛ هیچ استهلاکی ندارد و در کمتر از 20 دقیقه به راحتی نصب می‌شود.

 

وی بابیان‌اینکه موضوع انرژی و تولید آن بسیار مهم است تصریح کرد: کشور برای تولید انرژی هزینه‌های زیادی متحمل می‌شود و پس از آن، هزینه انتقال انرژی بسیار زیاد است.

رضا سیدآبادی

دانشجوی بسیجی افزود: اگر انرژی را در خانه تولید کنیم، کشور هزینه‌ای متحمل نخواهد شد و هزینه انتقال نیز، حذف می‌شود.

 

سیدآبادی تأکید کرد: بسیج علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری، مشاوره‌های مرکز رشد و بنیاد علمی نخبگان، حمایت‌های خوبی از نخبگان کشور انجام می‌دهند و برای طرح من نیز، حمایت‌های مادی و معنوی زیادی انجام دادند و می‌توانستیم از کارگاه‌ها نیز استفاده کنیم.

 

وی تصریح کرد: امروزه با کمک این نهادها، بستر مناسبی برای نخبگان فراهم شده است و مهم این است که افراد، مسیر خود را بشناسند و از این بستر، نهایت استفاده را ببرند تا جامعه به سمت ایده‌آل حرکت کند.

 

مخترع بسیجی اضافه کرد: سیستم شناسایی نخبگان سیستم کاملی است و اگر کسی در این مسیر قرار گیرد می‌تواند ایده را به اختراع تبدیل و اختراع را به محصول تبدیل کند و به پیشرفت کشور کمک کند.

رضا سیدآبادی

سیدآبادی متذکر شد: هیچ وقت هیچ چیزی آسان به دست نمی‌آید و باید برای آنچه می‌خواهیم نیرو صرف کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه نباید با شکست‌ها، نا امید شد بلکه باید تلاش کرد گفت: ممکن است برای رسیدن به هدف، مدت زیادی طول بکشد که باید در راه، ثابت قدم بود و نهایت کوشش را به خرج داد.

 

مخترع بسیجی اظهار کرد: جوانان از فرصتی که بسیج علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و بنیاد علمی نخبگان ایجاد کرده‌اند، نهایت استفاده را ببرند چراکه این‌ها مانند رودخانه‌ای جاری است که اگر از آن استفاده نکنیم، از دست‌مان می‌رود.

 

سیدآبادی تأکید کرد: نباید تسلیم شد و باید تلاش کرد و امیدوار بود چراکه اگر روزی مدت طولانی برای رسیدن به هدف بگذرد، در آینده از خودمان راضی خواهیم بود که تلاش خود را انجام داده‌ایم.

 

وی گفت: از آقای عقیلی رئیس بسیج علمی و پژوهشی، دکتر دوستی رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی و همه دوستانی که مرا در این طرح یاری می‌کنند، تشکر می‌کنم.

 

انتهای پیام/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب