سرویس: اجتماعی کد خبر: 14866 ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱

اختصاصی/ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی:

ظرفیت های داخلی را فعال کنیم/ مردم با حضورشان دشمن را مأیوس می کنند

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی با بیان اینکه باید ظرفیت های داخلی را فعال کنیم گفت: اگر به ظرفیت های کشورمان توجه کنیم می تواند در راستای از بین بردن آثار تحریم ها موثر باشد

ظرفیت های داخلی را فعال کنیم/ مردم با حضورشان دشمن را مأیوس می کنند

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ گفت: مردم ایران دارای ظرفیت های علم و فناوری در جهان هستند و دلیل آن هم کارهایی است که انجام دادند و راه صدساله را طی چند سال پیمودند و حماسه های زیادی در رابطه با علم و دانش چه در فناوری هسته ای، چه فناوری نانو و چه سلول های بنیادی آفریدند و امروز در منطقه اول و در سطح جهان دورقمی هستیم و این برای ایران افتخار بزرگی است که مردمش دارای استعداد و ظرفیت اند.

ظرفیت های داخلی را فعال کنیم

وی افزود: اگر ظرفیت داخلی مان را فعال کنیم حتی از منبع ترانزیت می توانیم ثروت های کلانی را کشف کنیم و کشور ما دارای نفت و گاز و معادن دست نخورده فراوانی است .

جمعیت کشور سرمایه بزرگی است

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی جمعیت کشور را سرمایه بزرگی دانست که باید به آن توجه شود و به جمعیت دانشجویان قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: کشور ما دارای اساتید برجسته و حوزه های علمیه فعال است و این کشور منسجم است به طوریکه شیعه و سنی در کنار یکدیگر هستند و هیچ اختلافی نمی تواند جلوی حرکت انقلابی ما را بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی اضافه کرد: اگر به ظرفیت های کشورمان توجه کنیم می تواند در راستای از بین بردن آثار تحریم ها موثر باشد مضافا بر اینکه ما معتقدیم تحریم ها، نعمت الهی بود. اگر این تحریم ها نبود، ما اصلا به ظرفیت های داخلی توجه نمی کردیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها همواره خواستند این کشور تحت سلطه آن ها باشد لذا تلاش کردند و تا حدودی موفق شدند یعنی شاه را ژاندارم منطقه کردند و منافع آنان را تأمین می کرد ابراز داشت: انقلاب اسلامی آمد و همه این ها را متحول کرد و ما متوجه شدیم که حتی سفارتخانه آمریکا؛ جاسوس خانه و مرکز توطئه است و برعلیه ما کار می کنند و بحمدلله کودتاهایی که برعلیه نظام می خواستند صورت دهند، خنثی شد.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ فتنه 88 را ساخته تفکر آمریکایی دانست و عوامل بقای انقلاب را اسلام، مردم و رهبری عنوان کرد و با اشاره به توافق با 5+1 تصریح کرد: معتقدیم این قرارداد خیلی به نفع ما نیست اما در عین حال به عهد و پیمانمان پایبندیم ولی باز می بینیم بعد از اینکه باید اجرا شود؛ آمریکایی کارشکنی می کند و ما را به تهدید نظامی می کند که جواب این تهدیدها را هم سپاه داد و هم مقام معظم رهبری دوروز قبل پاسخ محکمی به این تهدیدها دادند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در خصوص تأکید مقام معظم رهبری بر شفاف سخن گفتن مسوولین گفت: مقام معظم رهبری به طور کلی دولت، مجلس، قوه قضاییه و همه را به صداقت دعوت می کنند و انسجام مردم مرهون همین رهنمودهای کلی است که همواره آثار و برکات فراوانی دارد.

آمریکا قابل اعتماد نیست

وی آمریکا را غیرقابل اعتماد و دشمن عنوان کرد و با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری "از دشمن توقعی نداشته باشید" اذعان داشت: ما از آمریکا هیچ توقعی جز جنایت و توطئه برعلیه خودمان نداریم از طرفی هم بایستی مسوولین نظام در توافقات و مذاکرلات توجه داشته باشند که این ها قابل اعتماد نیستند و این ها شیطان اند و از شر شیطان همواره بایستی به خدا پناه برد.

مسوولین و منتقدان صعه صدر داشته باشند

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص سخنان رئیس جمهور درباره اینکه کم سوادها درمورد توافق نامه سخن نگویند گفت: من باور نمی کنم آقای روحانی چنین چیزی را باور داشته باشد چون واقعا کسانی که انتقاد می کنند، دلسوز، علاقه مند، باسواد، باکفایت، مدیر و مدبراند و دارای تجربه، علم و دانش هستند و می فهمند از طرف دیگر بایستی دوستان منتقد هم به فرموده مقام معظم رهبری با صبروحوصله و بردباری فرصتی را به دولت که تازه روی کار آمده بدهند تا بتواند به وظایف خودش عمل کند و آقا هم هردو طرف را به صعه صدر دعوت کردند لذا هردوطرف به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کنند و جوری وارد صحنه نشوند که دشمن سوء استفاده کند.

مردم با حضورشان دشمن را مأیوس می کنند

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی با بیان اینکه مردم ما از گذشته تجربه دارند و همواره حضورشان پررنگ بوده تصریح کرد: امسال هم ان شا الله حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پررنگ خواهد بود و طبیعی است که وقتی مردم این جور به صحنه بیایند، دشمن حساب کارخودش را می کند که این کشور منسجم است و همه مردم به ندای رهبر لبیک می گویند.

وی ادامه داد: کشوری با این خصوصیات برای ورود دشمن جاپا باقی نمی گذارد و با اراده خودش به آرمان هایش نزدیک تر می شود و مردم با حضورشان دشمن را مأیوس می کند و وقتی دشمن مأیوس شد، توان توطئه هم از آن سلب خواهد شد.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: من بزرگترین شعار امسال را استکبارستیزی می دانم که با تمام قدرت بایستی در مقابل سلطه گران بایستیم و برظرفیت های داخل نظام تکیه کنیم و شکرگزار خدا برای نعمت نظام اسلامی باشیم و از آن پاسداری کنیم.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب