آب و هواتبلیغات

 تازه های سایتوزیر راه و شهرسازی روز گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، دوشنبه به خراسان جنوبی سفر خواهد کرد.
گرچه بارندگی‌های فروردین ماه بر تن دشت‌های خشک استان از جمله سرایان باریده است اما آنقدر کسری مخازن وجود دارد که این بارندگی‌ها نتوانسته تن تشنه دشت را سیراب کند و همچنان وضعیت ۱۸ دشت ممنوعه است و ۸ دشت وضعیت بحرانی دارد.
جمعی از خبرنگاران به همراه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از مراتع منابع طبیعی شهرستان زیرکوه بازدید کردند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استان در سطح کشور و دنیا معرفی شود چراکه هنوز بسیاری از افراد حتی در داخل کشور از جاذبه‌های گردشکری استان بی‌اطلاع هستند.
تجنود روستایی در دهستان زیرکوه بخش مرکزی شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی:
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: بیش از 4 میلیون بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، گردشگری و فرهنگی استان انجام شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس خبر داد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس گفت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تا 10 فروردین سال جاری 30 هزار نفر زائر نوروزی به زیارت امامزادگان شهرستان مشرف شدند که از این تعداد زائر 3 هزار و 500 نفر زائر در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه اسکان یافتند.
گزارش؛
همزمان با روز طبیعت بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان طبس که از ظرفیت‌های لازم فرهنگی، خدماتی و تفریحی وبوستان برخوردارند، میزبان مسافران نوروزی هستند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی:
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تا ششم فروردین ماه جاری در مجموع یک میلیون و 765 هزار و 380 نفر بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان انجام شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: حدود 13 هزار خانوار فرهنگی و غیر فرهنگی در مدارس استان اسکان یافته و از خدمات ستاد اسکان آموزش و پرورش بهره‌مند شدند.
شمیم خوش بهاری در جوار امامزادگان؛
رئیس اداره اوقاف فردوس با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در بارگاه امام‌زادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم(ع) فردوس، گفت: جایگاه اهل‌‌بیت(ع) در آموزه‌های اسلام و محبتی که براساس آن در قلوب مؤمنان نسبت به آل‌‌الله وجود دارد عاشقان را در ایام و لیالی مهم ملی و مذهبی به سوی زیارت سوق می‌دهد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیرجند
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیرجند گفت: بازارچه ها ی نوروزی صنایع دستی در شهرستان بیرجند از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد ریال فروش داشته‌اند.
معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر کشور:
معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: خراسان جنوبی طی دو سال گذشته رشد بسیار بالایی در جذب گردشگر داشته است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در ششمین روز از فروردین ماه 98 آمار میهمانان فرهنگی ستاد اسکان آموزش و پرورش خراسان جنوبی به 74 هزار و 164 نفر روز افزایش یافت.مصاحبه و گفتگو

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس خبر داد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس:
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین:
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان مطرح کرد