آب و هواتبلیغات

 تازه های سایت

مراسم اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب ، شامگاه روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه با حضور مسئولان فرهنگی، هنرمندان و علاقمندان به فیلم کوتاه در سالن ایثاربیرجند برگزار شد.
معاون امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: دومین جشنواره تالاب کجی نمکزار نهبندان امسال و با وجود بارش‌های اخیر برگزار می‌شود.
امام جمعه شوسف:
امام جمعه شوسف با بیان اینکه مدرسه سازی بهترین مصداق ذخیره سازی اخروی است، گفت: در شهر شوسف و روستاهای آن نیازهایی در خصوص احداث مدارس جدید و تجهیز کردن مدارس قدیمی وجود دارد که نیازمند توجه خیرین مدرسه ساز است.
گزارش خبری:
فرمانداران شهرستان‌های خراسان جنوبی از اقدامات انجام شده طی بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب در بعضی از نقاط و برآورد خسارات وارده گزارش دادند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از صبح امروز 28 اکیپ برآورد خسارت به شهرستان‌های استان اعزام شده‌اند.
فرماندار نهبندان:
فرماندار نهبندان گفت: در برخی از روستاها از جمله سهل‌آباد شاهد آب گرفتگی در 5 خانه بودیم که با کمک نیروهای امدادی هلال احمر برطرف شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: بر اثر بارندگی شدید تمامی مدارس شهرستان نهبندان در هر سه دوره تحصیلی تعطیل شد.
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند افراد دیگری در هفته اول در استان‌های شمال کشور حضور داشتند اما مردم انتظار داشتند شخص اول دولت نیز حضور داشته باشد. البته اقای روحانی رفت اما دیرهنگام بود.
گزارش؛
اینجا بوی بهشت می دهد، گویی قطعه ای از بهشت بر کره خاکی فرود آمده و شامه زمینیان را از عطر جنت پر می کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبر داد:
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان از کشف محموله 50 رأسی شتر قاچاق در این شهرستان برای دومین بار در روزهای گذشته خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: تا کنون خسارت جانی و مالی از زلزله شوسف گزارش نشده و تیم‌های پیش رو برای بررسی حادثه اعزام شده‌اند.
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 4.6 ریشتر استان خراسان‌جنوبی حوالی شوسف را لرزاند.
امام جمعه نهبندان:
امام جمعه نهبندان گفت: اگر در کشوری تولید باشد چرخ‌های اقتصادی کشور به چرخش در می‌آید و ایجاد اشتغال می‌شود در این شرایط است که نیاز ما به خارج از کشور کم یا اصلا نیازی نخواهیم داشت.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه:
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت:مجموع اقامت مسافران نوروزی تا به امروز در شهرستان بشرویه 19 هزار و 468 نفر بوده است.
گزارش؛
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در 55 بقعه استان، گفت: امسال طرح آرامش بهاری در استان نسبت به سال‌های گذشته پرشورتر در حال برگزاری است و مردم نیز با توجه به نشاط معنوی این طرح و برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، استقبال چشمگیری از این طرح دارند.