آب و هواتبلیغات

 

 تازه های سایت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند:
احتشام با اشاره به این‌که زعفران خراسان‌جنوبی بهترین کیفیت را در دنیا دارد، گفت: مزارع کشت زعفران باید شناسنامه‌دار شود و ما به دنبال آن هستیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
شهرکی با اشاره به این‌که فقط 2 درصد زرشک و عناب خراسان جنوبی صادر می شود، گفت: بالای 70 درصد زعفران استان به صورت عمده و فرآوری شده صادر می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین خبر داد
گلی از آزادسازی 60 هزار هکتار از مراتع قرق این شهرستان خبر داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۵۸۵ مصوبه با انجام ۱۴ سفر رسمی استاندار به شهرستان‌های استان احصا شده که بخشی شامل پروژه‌های فیزیکی و برخی مربوط به گره‌گشایی از مشکلات مردم است.
امام جمعه قاین:
امام جمعه قاین گفت: برخی از سمن ها درایران از عوامل استکبار جهانی هستند و استکبار جهانی می خواهد منویات خود را از طریق سمن ها به جامعه القا کند.
کشاوزران قائنی در این روزها مشغول برداشت زعفران از مزارع این شهرستان هستند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که حرف از وابستگی به غرب می‌زنند بیش از آن‌که به دنبال مدیریت باشند تبنل بوده و می‌خواهند گره‌گشایی مشکلات را با وابستگی به غرب انجام دهند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در حال حاضر مشکل زعفران قاین این است که شناسنامه ندارد، گفت: باید برند زعفران در دنیا به نام قاینات ثبت شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که مسئولان برای حمایت از محصولات کشاورزی اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، گفت: کمیته‌ای در استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از محصولات کشاورزی ایجاد شده و قیمت پایه برای خرید زرشک جهت جلوگیری از حضور واسطه‌ها تعیین شده است.
معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که قیمت هر کیلوگرم پوشال معمولی زعفران 8 میلیون و 200 هزار تومان، مرغوب 9 میلیون تومان و سرگل 9 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است گفت: اگر قیمت خرید از میزان تعیین شده کمتر شود دولت برای خرید حمایتی ورود می‌کند.
فرماندار قاین مطرح کرد
فرماندار قاین گفت: در شهرستان قاین 22 تن زعفران خشک در 5 هزار و 300 هکتار و 7 هزار تن زرشک خشک در 6 هزار و 200 هکتار تولید می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی:
استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که ۳۰ درصد صادرات کشور از مرز ماهیرود در خراسان جنوبی انجام می‌شود، گفت: در سال ۹۶ یک میلیارد دلار صادرات از خراسان جنوبی به ۲۷ کشور آسیای میانه انجام شده است.
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی:
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: در کشاورزی قراردادی از تأمین مواد اولیه گرفته تا بازاریابی و فروش تولیدات با کشاورز همکاری می‌شود که تولیدکننده دغدغه تولید و فروش نداشته باشد.
تلاش برای اختصاصی ماندن کشت طلای سرخ در خرسان جنوبی؛
امام جمعه قاین گفت: اگر دولتمردان بنا دارند برای شهرستان قاین که طی ۲۰ سال گذشته با کاهش بارندگی و خشکسالی مواجه است اقدامی انجام دهند باید جلوی توسعه کاشت بی‌رویه محصولات زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است را بگیرند.
11 آبان صورت می‌گیرد
شنبه 11 آبان 1398 جشنواره استانی زعفران در قاین برگزار می‌شود.