سرویس: سیاسی کد خبر: 93267 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

آنچه از جلسه انتخابات خانه احزاب خراسان جنوبی منتشر نشد

اختلاف شدید و عدم اجماع بین اصلاح طلبان

عدم‌توافق درون حزبی اصلاح‌طلبان و رأی‌دادن اصلاح‌طلبان به اصول‌گرایان و اصول‌گرایان به اصلاح‌طلبان از نکات جالب انتخابات خانه احزاب خراسان جنوبی بود.

اختلاف شدید و عدم اجماع بین اصلاح طلبان

به گزارش خبرنگار خاورستان، انتخابات خانه احزاب در استان خراسان جنوبی صبح روز پنج‌شنبه 14 آذر 1398 در محل فرمانداری بیرجند برگزار و بعدازظهر همان روز نیز محل خانه احزاب خراسان جنوبی افتتاح شد.

 

در این جلسه، سید غلامعلی پیش‌بینی نماینده وزارت کشور در احزاب، بهادر ولی‌زاده بازرس خانه احزاب کشور، ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، علی ناصری فرماندار بیرجند، سید مهدی موسوی مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی و مسئولان یا نمایندگان مسئولان احزاب خراسان جنوبی حضور داشتند.

 

قرار بود عبدالحسین روح‌الامینی رئیس خانه احزاب ایران در این جلسه حضور داشته باشد اما به گفته مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان جنوبی، علی‌رغم تهیه بلیط رفت‌وبرگشت، در ساعات آخر این سفر لفو شد.

 

موسوی در این جلسه گفت: در خراسان جنوبی 40 دفتر فرعی احزاب کشوری وجود دارد که نمایندگی 28 حزب کشوری را دارند.

 

 

احزاب ضرورت‌ها را ترسیم کنند/ کشور ما به نیروهای شایسته و اصلح نیاز دارد

 

در ادامه معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای پاسخ‌گویی به مطالبه جوانان و اعضای جامعه مدنی احزاب نقش کلیدی و محوری دارند.

 

وی افزود: نظام مردم سالار دینی ما در پذیرش احزاب پیشگام بوده و در طول چهل سال انقلاب این مسیر فراهم شده هرچند فرازوفرودهایی داشته و مشکلاتی در این راستا داشتیم.

 

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی گفت: هنوز در شروع گام بلند برای استفاده از ظرفیت احزاب قرار داریم.

 

خوش‌خبر افزود: در نظام مردم‌سالار دینی ما فعالیت احزاب، گروه‌ها و فعالان سیاسی در چهارچوب قانون و مترتب بر اساس‌نامه است و در گسترش مشارکت فعالیت‌های گروهی و انسجام ملی نقش موثری دارند و جامعه ما نیازمند فعالیت احزاب و گروه‌ها است.

وی اظهار کرد: جامعه در شرایط فعلی بیش از هر دوره‌ای نیاز دارد احزاب و فعالان عرصه سیاست با استقلال رأی در چهارچوب نظام اسلامی در راستای وحدت، همدلی و انسجام و یکپارچگی برای این‌که عامه مردم بتوانند در عرصه‌های مختلف فعالیت کنند، راهبردی افکار عموی را داشته باشند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: باتوجه به شرایط کشور و ضرورت حمایت از منافع و امنیت ملی و حاکمیت ارضی و با توجه به شرایط منطقه نیاز داریم در کنارهم مسیری ترسیم کنیم که منتهی به اقتدار نظام اسلامی و افتخار مردم و ملت شود.

 

خوش‌خبر افزود: جریانات سیاسی در همه شرایط و اوضاع مختلف کشور در راهپیمایی‌ها و انتخابات و حمایت از دستورات کلان نظام پیشگام بودند و  هیچ جریانی که در حوزه سیاسی در داخل نظام اسلامی بخواهد علیه نظام فعالیت کند و بخواهد در جهت تضعیف نظام گام بردارد، نداریم.

 

وی اظهار کرد: این‌که همه فعالان حوزه سیاسی معتقد به نظام و باور خدمت به مردم هستند و بستری فراهم می‌کنند تا زمینه مشارکت بیشتر مردم و پاسخ‌گویی مسئولان را فراهم می‌کنند، خدا را شاکر هستیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: یقینا نگاه افکارعمومی به شما به عنوان گروه مرجع این است که ضرورت‌ها را ترسیم کنید و نیاز جامعه را به حاکمیت منتقل کنید تا حضور پررنگ مردم در عرصه‌های مختلف را رقم بزند.

 

خوش‌خبر افزود: دو رویداد مهم 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای را امسال پیش‌رو داریم.

 

وی اظهار کرد: مشارکت مردم، با فعالیت احزاب و جریانات سیاسی پر رنگ‌تر و هدفمندتر می‌شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: کشور ما به نیروهای شایسته و اصلح که می‌توانند در خدمت به نظام و مردم بدون حاشیه و چشم‌داشت باشند، نیاز دارد.

 

خوش‌خبر افزود: به هر میزانی که مردم در برنامه‌های نظام اسلامی حضور پیدا کنند، نشاط سیاسی و امید را رقم می‌زند.

 

وی با بیان این‌که خانه احزاب اهدافی دارد اظهار کرد: اولین سالی است که شاهد تشکیل خانه احزاب در خراسان جنوبی هستیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: طی بازدیدی که داشتم رنگ تابلوخانه احزاب از بین رفته بود اما باعنایت استاندار و دستوراتی که به معاونت سیاسی دادند، پیگیری کردیم.

 

خوش‌خبر تصریح کرد: تلاش جهت ایجاد فضای سالم سیاسی و منطبق با نیازمندی‌های جامعه امروز کاری است که این خانه باید دنبال کند.

 

وی اظهار کرد: علی‌رغم داشتن گرایش‌های سیاسی با تعامل، اهداف تعامل نظام اسلامی و افزایش سطح بینش سیاسی مردم را با همدلی دنبال کنید تا مردم نقش محوری داشته باشند و ارتباط موثر بین مردم و حاکمیت بوجود آید.

 

 

احزاب در نزدیکی انتخابات پنجره را باز می‌کنند/ دولت‌ها از ظرفیت احزاب استفاده نمی‌کنند

 

در ادامه، اربابی به نمایندگی از احزاب اصولگرا و مسئول دفتر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی با تبریک میلاد امام حسن‌عسکری علیه‌السلام گفت: علی‌رغم وجود اختلاف سلیقه‌ها در اجرائیات کشور بین نیروهای اصولگرا و اصلاح‌طلب اما این افراد در پنج مورد مشترک هستند که شامل انقلاب اسلامی، نظام مقدس اسلامی، امام خمینی(ره) به عنوان معمارانقلاب اسلامی، رهبری معظم انقلاب و روح پاک شهدا است.

 

وی افزود: جمع حاضر به فکر آبادانی و توسعه سیاسی، اصتقادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور بخصوص خراسان جنوبی هستند.

 

مسئول دفتر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی گفت: این پنج مورد می‌تواند محوری برای تعاملات و تداوم همکاری و همفکری و این‌که چه‌کنیم برای شهرستان‌ها، استان و کشور موثر واقع شود.

 

اربابی افزود: در رابطه با جا افتادن احزاب، هم خود احزاب و تشکل‌ها مقصر هستند که فقط در نزدیکی انتخابات پنجره را باز می‌کنند و هم دولت‌ها از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند چراکه احزاب می‌توانند رابط بین مردم و مسئولان و منتقل‌کننده سخنان مردم به مسئولان باشند و انتظار داریم مسئولان استان از این ظرفیت بیشترین استفاده را داشته باشند.

 

دولت برای احزاب بودجه در نظر گیرد

 

 همچنین آهنی به نمایندگی از احزاب اصلاح‌طلب و مسئول دفتر مجمع نیروهای خط امام شهرستان بیرجند در این جلسه اظهار کرد: دلسوزی برای پیشرفت و توسعه منطقه و کشور جزو اهداف مشترک احزاب اصول‌گرا و اصلاح‌طلب است.

 

وی افزود: بعد از سال‌ها قرار است خانه احزاب در خراسان جنوبی افتتاح شود اما آقای روح‌الامینی رئیس خانه احزاب در آخرین لحاظ تشریف نیاوردند که جای گلایه دارد.

 

مسئول دفتر مجمع نیروهای خط امام شهرستان بیرجند گفت: خواهش داریم بیشتر به احزاب و تفکر احزاب توجه شود.

 

آهنی افزود: اگر دستگاه‌های دولتی از احزاب بخواهند و اهمیت دهند و در فعالیت‌ها مشارکت دهند قطعا احزاب بیشتر فعالیت می‌کنند اما اگر نخواهند و اهمیت ندهند در کنار دیگر فعایت‌های زندگی قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته بسیاری از مسائل کلی کشور را احزاب رقم می‌زنند و تفکر احزاب در برنامه‌های اجرایی قرار دارد.

 

مسئول دفتر مجمع نیروهای خط امام شهرستان بیرجند گفت: به یکی دو جلسه بسنده نشود بلکه برای برنامه‌های اجرایی استان از احزاب کمک بگیرید.

 

آهنی با بیان این‌که احزاب مضیقه‌های مالی دارند افزود: اگر بودجه‌ای برای احزاب وجود دارد و ما خبر نداریم، چرا به استان‌ها نمی‌آید و اگر وجود ندارد چرا وجود ندارد؟

 

وی با بیان این‌که لازم است بودجه‌ای برای احزاب در نظرگرفته شود اظهار کرد: این همه بودجه در جاهای مختلف استفاده می‌شود و هدر می‌رود که نیاز است قدری به احزاب اختصاص دهند.

 

جعفری به نمایندگی از احزاب اعتدال و توسعه و مسئول دفتر حزب اعتدال و توسعه شهرستان بیرجند نیز در این جلسه مطالبی کوتاه بیان کرد.

 

 

در قانون سال 1395 پسرفت کردیم/ آیا حزب برای سهم از انتصابات است؟

 

در ادامه‌ی این جلسه، سید غلامعلی پیش‌بینی نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: انتطارات احزاب از دولت و دولت از احزاب متقابل است.

 

وی با بیان این‌که کوتاهی‌های وزارت کشور در توانمندسازی را بررسی کردیم افزود: مگر غیر از این است که دولت و وزارت کشور امکانات داده و سالن تجهیز کرده برای این‌که شما دورهم جمع شوید؟

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: باید ما دعوت شده شما عزیزان باشیم و به جهت این‌که نباید شکل ظاهری برگزاری این مراسم در رسانه طوری بیان شود که احزاب حکومتی و دولتی اداره می‌شود، نیازی به حضور معاون سیاسی استاندار و دیگر مسئولان در این جلسه نیست.

 

پیش‌بینی افزود: اکنون نوزدهمین خانه احزاب را در کشور در استان خراسان جنوبی افتتاح می‌کنیم و این، تبدیل به حقی شده است.

 

وی اظهار کرد: از دولت خاتمی سه دوره یارانه احزاب از وزارت کشور پرداخت شد.

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: مولفه‌هایی که برای پرداخت این توانمندسازی احزاب بکار گرفته شد و نحوه پرداخت به‌گونه‌ای شد که دولت‌های بعدی گفتند نباید دولت حمایت مالی انجام دهد اما در دولت فعلی مجدد حمایت مالی برگشته اما به‌جهت این‌که وزارت کشور از شکل گذشته فاصله بگیرید به خانه احزاب سپرده است.

 

پیش‌بینی با بیان این‌که برخی می‌گویند حزب وارداتی است افزود: در قدیم شاه مالک کشور و مردم بود اما در زمان مشروطه اندیشه‌ای آمد که تفکر احزاب از آن‌جا است و گفتند دولت امانت مردم است.

 

وی اظهار کرد: قانون اساسی ما براساس تئوری‌های سیاسی داخلی و بومی نوشته شده است.

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: متأسفانه در سال 1395 به جای پیشرفت، پسرفت کردیم و قانونی تصویب کردیم که اگر جای شما باشم، هزاران ایراد می‌گیرم و در جای مسئول دولتی می‌گویم سختگیرانه است.

 

پیش‌بینی افزود: اصل 26 قانون اساسی می‌گوید گروه‌ها در فعالیت آزاد هستند مشروط به انجام ندادن برخی اقدامات.

 

وی با بیان این‌که قانون سال 1395 مبتنی بر دو دیدگاه است اظهار کرد: عده‌ای از شما می‌گویید این حق طبیعی ما است پس چرا قانون می‌گوید باید مجوز بگیرید؟ مگر نه‌این‌که در اصل 26 در فعالیت آزاد هستیم؟

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: هر سه نفری که دورهم جمع شدن و به دفتر صت رسیدند، می‌توانند گروه خود را ثبت کنند. موارد نظارتی، اقدامات پسینی می‌شود.

 

پیش‌بینی افزود: این‌که سه نفر دور هم جمع شوند، ایراد است اما از نظر دولتی که این قانون را بررسی کردیم در زمان خاتمی مانند قارچ احزاب شکل گرفتند و چیزی از آن‌ها درنمی‌آمد.

 

وی با بیان این‌که بسیاری از انتظارات احزاب از انتصابات است اظهار کرد: برخی احزاب می‌گویند تلاش کردیم دولتی روی کار آوردیم و سهم ما از انتصابات کجاست؟

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: نمی‌خواهیم بگوییم این‌ها در ذات این فعالیت نیست اما آیا حزب برای سهم از انتصابات است؟

 

پیش‌بینی افزود: آیا احزاب کتابچه‌ای از دوره‌های دولت‌های مختلف دارند که اندیشه سیاسی در آن زمان چه بوده است؟ باید در توانمندسازی بنیه علمی احزاب کار کنیم.

 

وی اظهار کرد: این‌که چرا رئیس خانه احزاب یا استاندار حضور ندارند، این‌ها لازم و ملزوم هم نبوده بلکه مجمع عمومی است و اداره‌کننده جلسه خود شما هستید.

 

نماینده وزارت کشور در احزاب گفت: از بین خودتان یک نفر رئیس و دو نفر ناظر و یک نفر منشی انتخاب کنید تا جلسه را اداره کنند و من به عنوان نماینده وزارت کشور و آقای ولی‌زاده به عنوان بازرس خانه احزاب کشور هستند فقط به عنوان ناظر جلسه هستیم.

 

پیش‌بینی افزود: چون انتخابات شما فراکسیونی شده، شاید خیلی در انتخاب هیئت رئیسه آزاد نباشید. مطلوب است از هر فراکسیون یک نفر مشروط به این‌که نامزد انتخابات امروز نباشد، جهت هیئت رئیسه معرفی کنید.

 

وی اظهار کرد: قرار بوده فراکسیون‌ها انتخابات درونی داشته باشند و افرادی جهت کاندیداتوری معرفی کنند. در نهایت مجمع عمومی رأی به همه می‌دهد و تفاوت فقط در علی‌البدل خواهد بود.

 

در ادامه‌ی جلسه بهادر ولی‌زاده بازرس خانه احزاب کشور و عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین کشور گفت: تقریبا از تشکیل خانه احزاب به عنوان بازرس انتخاب می‌شدم.

 

وی افزود: از 19 استان که خانه احزاب تشکیل شده است در حدود 16 استان حضور داشتم و آیین‌نامه می‌گوید حضور نماینده خانه احزاب در انتخابات استان‌ها لازم است.

 

بازرس خانه احزاب کشور گفت: عرف بوده استاندار در این جلسه حضور داشته باشد اما قول بگیریم رئیس خانه احزاب و استاندار در همایشی با حضور احزاب حضور یابد.

 

خوش‌بین هستم

 

ولی‌زاده در ادامه به مزاح گفت: معاون استاندار، خوش‌خبر هستند، نماینده وزارت کشور پیش‌بینی هستند و من واقعا خوش‌بین هستم در این‌که امروز روز تولد امام حسن‌عسکری علیه‌السلام است.

 

وی اظهار کرد: خانه احزاب سه فراکسیون اصول‌گرا، اصلاح‌طلب و اعتدال دارد.

 

بازرس خانه احزاب کشور گفت: فراکسیون‌ها در خانه احزاب در کشور خوب با هم کارکردند و نتیجه مثبت بوده است.

 

ولی‌زاده در خصوص انتخابات استان گفت: 9 نفر اعضای اصلی سه نفر اصلاح‌طلب و سه نفر اصول‌گرا و سه نفر از اعتدال‌ومستقل و یک نفر علی‌البدل و دو نفر بازرس که یک نفر بازرس اصلی و دیگری بازرس علی‌البدل است.

 

وی اظهار کرد: همیشه علی‌البدل‌ها از فعال‌ترین نیروها بودند و حضور فعالی در جلسات داشته است.

 

بازرس خانه احزاب کشور گفت: هر یک سال به صورت فراکسیونی رئیس می‌شوند.

 

ولی‌زاده افزود: اگر برای انتخاب رئیس توافق نکرید براساس قرعه هیئت رئیسه را انتخاب می‌کنید.

 

جلسه استاندار و رئیس خانه احزاب کشور با احزاب خراسان جنوبی برگزار شود

 

وی اظهار کرد: آقای روح‌الامینی قول دادند همراه با استاندار جلسه‌ای با حضور احزاب داشته باشند.

 

بازرس خانه احزاب کشور در ادامه مزاح دیگری کرد و گفت: این‌که آقای روح‌الامینی و استاندار در جلسه امروز حضور ندارند، بهتر است چراکه وقت ما را می‌گرفتند و دو ساعت صحبت می‌کردند و به انتخابات نمی‌رسیدیم!

 

در این لحظه خوش‌خبر معاون سیاسی استاندار خطاب به ولی‌زاده گفت: شما رئیس خودتان  و رئیس ما را نابود کردید!

 

در ادامه ولی‌زاده اظهار کرد: متولی احزاب مدیرکل و معاون سیاسی استاندار هستند و با همایشی که می‌گذارید و خواسته‌هایی که دارید استان بتواند بهره‌برداری کند.

 

وی اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی نوپا است و خانه احزاب می‌تواند پایه‌گذاری خوبی باشد.

 

بازرس خانه احزاب کشور گفت: احزاب در استان‌های دیگر خیلی بر سر هم زدند اما هماهنگی خوبی در این استان وجود دارد که می‌تواند مؤثر باشد.

 

در ادامه معاون سیاسی استاندار، مدیرکل دفتر سیاسی استانداری، فرماندار بیرجند و دیگر مسئولان از جلسه بیرون رفتند تا انتخابات برگزار شود.

 

سرزمین مادری‌ام است

 

نماینده وزارت کشور گفت: فامیل مادرم خراشاد است و خراسان جنوبی سرزمین مادری‌ام است.

 

در ادامه جلسه، مقرر شد هر کدام از احزاب اصول‌گرا، اصلاح‌طلب، اعتدال و مستقل، چهار نفر به عنوان عضو و یک نفر به عنوان بازرس جهت نامزدی در انتخابات خانه احزاب استان خراسان جنوبی معرفی کنند تا از بین این کاندیداها، 9 نفر به عنوان اعضای اصلی، 2 نفر علی‌البدل که یک نفر علی‌البدل اصلی است و دو نفر بازرس که یک نفر بازرس اصلی و دیگری بازرس علی‌البدل است. یعنی سه نفر از اصول‌گرایان، سه نفر از اصلاح‌طلبان و سه نفر از اعتدال‌ومستقل به عنوان اعضای اصلی انتخاب می‌شوند.

 

پیش‌بینی نماینده وزارت کشور در احزاب خطاب به افراد حاضر در جلسه گفت: شما شب‌گذشته از بین یکدیگر، کاندیداها را انتخاب کرده‌اید و همان افراد را روی تخته می‌نویسیم و از بین آن‌ها افراد انتخاب می‌شوند.

 

وی افزود: تمام افرادی که روی تخته می‌نویسید انتخاب می‌شوند و فقط اصلی یا علی‌البدل بودن مشخص می‌شود.

 

عدم‌توافق درون حزبی اصلاح‌طلبان

 

احزاب اصول‌گرا و احزاب اعتدال‌ومستقل هرکدام چهار نفر کاندیدای عضو و یک نفر کاندیدای بازرس را روی تخته نشوند اما احزاب اصلاح‌طلب نمی‌توانستند به جمع‌بندی و توافق برسند و چهار نفر از بین خودشان انتخاب کنند. این موضوع از بحث‌های آن‌ها و حتی گاهی صدای بلند بین‌شان مشهود بود تا جایی که صدای نماینده وزارت کشور و بازرس خانه احزاب کشور را درآورد.

 

پیش‌بینی سخنان قبلی خود را تکرار کرد و گفت: باید قبلا بین خودتان انتخاب می‌کردید.

 

 

اصلاح‌طلبان که نمی‌توانستند چهار نفر از بین خودشان انتخاب کنند، در نهایت هشت نفر معرفی کردند. نکته جالب این بود که این 8 نفر، هر کدام به یک اندازه یعنی هفت رأی درون حزبی آوردند و هیچ‌کدام حاضر نبودند کناره‌گیری کنند.

 

نماینده وزارت کشور بعد از مشاهده این وضعیت گفت: در این‌جا یا باید به سایر قوانین کشور مانند قانون شوراها مراجعه کنیم یا برخی افراد کناره‌گیری کنند.

 

وی افزود: طبق قانون شوراها در صورت مساوی بودن آرای دو نفر، آن‌که ایثارگر یا دارای مدرک تحصیلی بالاتر یا مدرک تحصیلی مرتبط است، انتخاب می‌شود.

 

در ادامه، آقایان آهنی و حاجی‌زاده کناره‌گیری کردند اما آقای غنی در این خصوص گفت: من به این افراد اعتماد کردم و رأی دادم و این اقدام را بی‌احترامی به خودم می‌دانم و جلسه را ترک می‌کنم.

 

نماینده وزارت کشور در این لحظه اظهار کرد: قهرکردن از جلسه کار درستی نیست. این افراد خودشان تصمیم گرفتند کناره‌گیری کنند.

 

در ادامه، خانم اسلامی نیز کناره‌گیری کرد. با کناره‌گیری این سه نفر، پنج نفر باقی‌ماندند که چهار نفر به عنوان عضو و یک نفر به عنوان بازرس کاندیدا شدند.

 

رأی‌گیری انجام شد و افراد زیر رأی آوردند:

 

محمدعلی اربابی اصول‌گرا 16 رأی، ممد قریب اصول‌گرا 15 رأی، ابوالقاسم روح‌بخش اصول‌گرا 15 رأی، محمد حاجی‌زاده اصلاح‌طلب 13 رأی، آقای جمالی‌پور اصلاح‌طلب 13 رأی، اسماعیل دهقانی اصلاح‌طلب 13 رأی، مجتبی جعفری اعتدال 16 رأی، مرینام فلاح اعتدال 10 رأی و حجت‌الاسلام محمدرضا رفیعی مستقل 11 رأی به عنوان اعضای اصلی و یاسر محمدی اصلاح‌طلب 12 رأی و محمدمهدی گنجی‌فرد اصول‌گرا 11 رأی به عنوان علی‌البدل اول و دوم و همچنین علی دادخواه 11 رأی به عنوان بازرس اصلی و آقای گرامی‌پور 10 رأی به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

 

 

رأی‌دهی احزاب مخالف به یکدیگر

 

از نکات مثبت این جلسه، رأی‌دادن اصلاح‌طلبان به اصول‌گرایان و اصول‌گرایان به اصلاح‌طلبان بود.

 

این جلسه که ساعت 8:30 آغاز شد، تا ساعت 11:30 طول کشید. افراد بعد از اقامه نماز ظهروعصر، به محل خانه احزاب جهت افتتاح رفتند.

 

خانه احزاب خراسان جنوبی توسط افراد حاضر در جلسه، افتتاح شد. این مکان از املاک استانداری خراسان جنوبی است که در اختیار خانه احزاب قرار داده شده است.

 

 

بازرس خانه احزاب کشور گفت: از این‌جا به بعد باید هیئت رئیسه و رئیس را مشخص کنید و خانه احزاب را مانند یک شرکت، ثبت کنید.

 

وی افزود: این مکان بهترین مکان در کشور است و با خانه احزاب سیستان‌وبلوچستان رقابت می‌کند.

 

انتهای پیام/4/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب