آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92909
تاریخ انتشار: 1398/08/25 - 15:53
فرماندار بیرجند با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت سایر کالاها باشد، گفت: دستگاه‌های نظارتی مرتبط نیز باید نظارت کرده و بازار را رصد کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند بعدازظهر امروز در شورای اداری شهرستان بیرجند در شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار کرد: برخی از نارضایتی‌ها در خصوص نحوه خدمات رسانی ها در بین مردم مشاهده می‌شود که نیاز دارد این مسئله رفع شود.

 

وی افزود: علی‌رغم تمام هماهنگی های انجام شده بین دستگاه ها اما در نحوه خدمت رسانی هم‌پوشانی دیده نمی‌شود که نیاز به برنامه‌ریزی برای رفع این مسائل دارد.

 

فرماندار بیرجند بیان کرد: مسائل اجرایی شده و در دست اجرا برای مردم اطلاع رسانی شود و مدیران برای اجرای کارها برنامه ریزی داشته باشند.

 

ناصری با اشاره به مسئله روز که بحث افزایش قیمت بنزین است، گفت: این مسئله از قبل به کرات مطرح شده بود اما نیاز بود اطلاع رسانی صورت می‌گرفت.

 

وی اظهار کرد: هر دستگاهی شرح وظایفی دارد که باید نسبت به شرح وظایف خود برنامه ریزی و تصمیم‌گیری کند.

 

فرماندار بیرجند با بیان اینکه باید شفاف عمل کنیم،گفت: با استفاده از امکاناتی که در دست داریم باید اطلاع رسانی نسبت به مردم صورت گیرد.

 

ناصری بیان کرد: اگر مردم به موقع توجیه شوند خواسته های آنها سمت و سوی بهتری خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین نباید بهانه ای برای افزایش قیمت سایر کالاها باشد، افزود: دستگاه های نظارتی مرتبط نیز باید نظارت کرده و بازار را رصد کنند.

 

فرماندار بیرجند بیان کرد: در خصوص کرایه‌های سرویس‌های مدارس نیز اگر قرار است تغییری ایجاد شود باید کارشناسی شده باشد که توجیه دارد یا نه.

 

ناصری عنوان کرد: متاسفانه مصرف بنزین در کشور بالا و حدود یک سوم آن استفاده غیر ضروری و اسراف است که باید مدیریت شود و با کمک مردم میزان مصرف سوخت را به حداقل رساند که این نعمت برای آیندگان نیز حفظ شود.

 

وی در خصوص روستاهایی که گازرسانی شده اما هنوز به منازل مردم نرسیده، گفت: بخشداری های موظف به معرفی افراد برای دریافت نفت سفید بوده و امکان دریافت نفت سفید باید تا اردیبهشت ماه سال آینده فراهم باشد که مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

 

فرماندار بیرجند بیان کرد: مدیران یا معاونان هر اداره ای موظف به پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار و مصوباتی که در جلسات اتخاذ می‌شود، هستند. ناصری در خصوص مرخصی رفتن‌های مدیران شهرستانی، گفت: قبل از مرخصی رفتن باید به فرمانداری اعلام شود و اگر امکان مرخصی دادن مدیری بنابر شرایط و زمان وجود نداشته باشد باطل است.

 

وی با بیان اینکه در ساعات اداری نمیتوان به تمام کارها رسیدگی کرد، تاکید کرد: مدیران برای ساعات بعدازظهر و روزهای تعطیل برنامه ریزی داشته باشند.

 

فرماندار بیرجند عنوان کرد: از 10آذر ماه به صورت رسمی مسائل مربوط به انتخابات آغاز شده و افرادی که قصد کاندیدا شدن دارند باید از شغل خود استعفا داده و ثبتنام کنند.

 

ناصری با تاکید بر اینکه برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند برای ما مهم است، تصریح کرد: مدیران به واسطه مسئولیتی که دارند وارد فضای حمایتی از کاندیدایی نشوند.

 

برقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این جلسه، بر تکریم ارباب رجوع توسط مدیران و کارمندان ادارات تاکید کرد، گفت: مدیران برای حضور در جلسات نظم داشته، به موقع حاضر شوند و در صورت تاکید بر حضور مدیر شخصا در جلسه حاضر شده و از فرستادن معاونان یا کارشناسان ادارات خودداری کنند.

 

وی افزود: پیگیری مصوبات جلسات از مهمترین وظایف مدیران است و باید بعد از برگزاری جلسات و مصوب شدن تصمیمات جهت تسریع در اجرا اقدام کنند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان بیرجند گفت: چنانچه پیگیری برای انجام مصوبات و بی نظمی از عدم حضور یا تاخیر برای حضور مدیری در جلسات ادامه داشته باشد در ارزیابی لحاظ خواهد شد و حتی در توزیع اعتبارات نیز تاثیر خواهد داشت.

 

برقی تاکید کرد: مدیران از جزیره ای عمل کردن خودداری کرده و اجماع در کارها داشته باشند تا شاهد همپوشانی و انجام سریع کارها باشیم.

 

وی تاکید کرد: اگر مدیری از پیگیری مصوبات جلسات تخطی کند توسط رسانه ها به مردم اعلام خواهد شد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان بیرجند گفت: چنانچه دستگاهی مهمان کشوری داشته باشد باید حضور و سین برنامه هایش به فرمانداری اعلام شود و بعد از رفتن مسئول نیز بازدید هایی که داشته و تصمیماتی که گرفته شده به فرمانداری اعلام شود.

 

رونقی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان بیرجند بعد از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار کرد: مدیران دستگاه ها پروژه های شاخص دهه فجر را اعلام کنند که اگر پروژه ای نیاز به اعتبار دارد پیگیری های لازم انجام شود.

 

وی افزود: پروژه های افتتاحی دهه فجر حداقل تا نمیه دی به فرمانداری اعلام شود. معاون هماهنگی امور عمرانی شهرستان بیرجند با بیان اینکه بخش عمده ای از موافقت نامه های اعتباری انجام و مبادله شده، عنوان کرد: این موافقت نامه ها برای اجرایی شدن نیاز به پیگیری دارد که از مسئولان درخواست پیگیری دارم.

 

رونقی اظهار کرد: مدیران پیگیر مصوبات جلسات باشند.

 

انتهای پیام/127/ 11/نظر شما