سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 92772 ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳

حماسه‌ای دیگر از مردم خراسان‌جنوبی؛

فریاد مرگ بر آمریکا در خراسان‌جنوبی طنین انداز شد/ اعلام انزجار از نظام سلطه و غرب

مردم و دانش آموزان غیور خراسان جنوبی بار دیگر با حضور در راهپیمایی 13 آبان انزجار خود از نظام سلطه طلب غرب را با شعار مرگ برآمریکا اعلام کردند.

فریاد مرگ بر آمریکا در خراسان‌جنوبی طنین انداز شد/ اعلام انزجار از نظام سلطه و غرب
به گزارش خبرنگار خاورستان، 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی فرا رسید و مردم به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور و استان خراسان جنوبی، بار دیگر با حضوری پرشورتر از همیشه، فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند و انزجار خود را از استکبار جهانی و اندیشه‌های استکباری اعلام کردند.
 
راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان در نقاط مختلف استان خراسان‌جنوبی برگزار شد. در بیرجند، مردم از میدان ابوذر به سمت میدان قدس حرکت کردند.
 
آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، فرماندهان نظامی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی همراه با مردم همیشه در صحنه خراسان‌جنوبی، خشم خود را از اقدامات خصمانه دولتمردان آمریکا اعلام کردند.
در این راهپیمایی شاهد حضور کودکان، نوجوانان، جوانان و سالخوردگان از اقشار مختلف جامعه بودیم. حضور دانش‌آموزان در این راهپیمایی چشم‌گیر بود.
 
 

محمدرضا فخر مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه مراسم راهپیمایی 13 آبان بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی دیداری که اخیرا با دانش‌آموزان و دانشجویان داشتند فرمودند ریشه سابقه دشمنی نظام سلطه  به خصومت استکبار جهانی و آمریکا  برمی‌گردد.

 

وی افزود: البته این با تعامل، ارتباط و مذاکره قابل حل نیست و دشمنی ها ادامه پیدا خواهد کرد اما آنچه در این میان مهم است این بوده که ما به خودباوری برسیم که مشکلات را داخل کشور حل کنیم.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان کرد: هر موقع نگاه به درون، توانمندی‌های داخلی و جوانان بوده مشکلات حل شده است.

 

فخر عنوان کرد: اما هر موقع که ما نیم نگاهی حتی امید به غرب داشتیم و منتظر مذاکره با استکبار جهانی شدیم با مشکل مواجه شدیم.

 

وی اظهار کرد: مشکلات ما در داخل کشور با همراهی، همدلی و پیروی از ولی‌فقیه قابل حل بوده و با پیروی از آمریکا حل نمی‌شود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا گفت: شعار مرگ بر آمریکا شعار مرگ بر استعمار و نظام سلطه است مرگ بر مردم آمریکا نیست.

 

فخر با بیان اینکه اگر برای مذاکره و ملاقت‌های حضوری ورود پیدا کنیم غیر از اینکه توقعات طرف مقابل را بالا ببرد هیچ دستاورد دیگری برای نظام ندارد، تصریح کرد: مشکلات ما جایی حل خواهد شد که به خود و درون توجه کنیم.

 

وی افزود: در حقیقت آنچه موجب پیشرفت ما می‌شود نگاه جدی به توانمندی‌های داخلی است.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: در جایی که به بیرون توجه نداشته و کامل تحریم بودیم از جمله در حوزه‌های نظامی، نانو و سلول‌های بنیادی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم. اما در جاهایی که نگاه ما به بیرون بوده از جمله صنعت ماشین‌سازی نتوانسته‌ایم به جایی برسیم. پس پیشرفت ما در تمامی زمینه‌ها به دلیل نگاه به درون است و این به معنای این نیست که هیج تعاملی نداشته باشیم اما تعامل در جایی که منجر به سلطه نشودنه بیشتر از آن .

 

فخر اظهار کرد: پیام حضور ما تأسی و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند باید به جوانان توجه کرد،جوانان جدی گرفته شوند و آنها را وارد عرصه‌های مختلف کرده و پشتیبانی کنیم.

 

وی تصریح کرد: ما بر گفتن شعار "مرگ بر استکبار" و "مرگ بر آمریکا" پایبند هستیم و با تأسی از مقام معظم رهبری از این پیچ تاریخی نیز عبور خواهیم کرد.

مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، ضمن تبریک یوم الله 13 آبان به جامعه هنری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند:" هیچ نقطه امیدی به لحاظ عقلی، اجرایی و تجربی نسبت به اینکه آمریکا بخواهد نظام جمهوری اسلامی را تغییر دهد وجود ندارد مگر اینکه سیاست‌های خود را فراموش کنیم".

 

وی با اشاره به سخنی از  رهبر معظم انقلاب در خصوص وابستگی به غرب، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند:" هیچ امیدی به آمریکا نیست و اگر برنامه‌ای منتسب به برجام یا هر مسئله دیگری باشد به نوعی وقت‌گیری از نظام جمهوری اسلامی است". دولت‌مردان نظام جمهوری نیز به تبع از مقام معظم رهبری ان‌شاءالله این موضع را  دنبال خواهند کرد و ملت نیز قلبا مخالف جریان برجام و هر گونه وابستگی اقتصادی و نظامی به روند آمریکا بوده و مسئله وابستگی مفید نمیدانند.

 

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر که تجربه نیز ثابت کرده آمریکا هیچ فایده‌ای برای ما ندارد پس به لحاظ عقلی قطع به یقین نباید کسی در داخل نظام جمهوری اسلامی باشد که به این جریان امیدوار باشد مگر اینکه وابستگی به نظام سلطه داشته باشد.

 

کریمیان اظهار کرد: با توجه به صحبت‌های قاطع مقام معظم رهبری منافقین و وابستگان نظام سلطه نیز مسیر خود را مشخص خواهند کرد و چنانچه در مسیر وابستگی ادامه راه دهند در هر پست و منصبی که باشند ملت نسبت به اینها موضع‌گیری خواهد کرد.

 

وی عنوان کرد: ما نیز در تقویت نظام ضد استکباری تلاش خواهیم کرد بیشتر به این مسئله پرداخته شود.

 

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه تحریم‌ها به نوعی باعث مشقت در زندگی و مسائل اقتصادی شده، گفت: اما به گونه‌ای نیست که به خاطر مشکلات دست از آرمان‌های خود برداریم. از طرف دیگر تحریم‌ها به ما یاد می‌دهد که با دیدن روزنه و مسیرهای جدید و تفکر مقاومت اقتصادی از بحران‌ها عبور کرده و مقاوم‌تر از قبل شویم. تحریم‌ها نشان داد که ما چه میزان وابستگی‌هایی به نظام سلطه داریم که با جدا شدن از آنها می‌توانیم استقلال اقتصادی و سیاسی خود را کامل‌تر کنیم.

 

کریمیان تصریح کرد: حضور نوجوانان، جوانان، ملت و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد ما بر عهد و پیمانی که با شهدا و امام شهدا بسته‌ایم راسخ بوده و یک ذره از آرمان‌های خود کوتاه نیامده و ‌ان شاءالله امیدواریم به زودی مراسم 13 آبان در نیویورک مقابل کاخ سفید برگزار شود و شاهد سرنگونی کامل نظام سلطه باشیم.

 

ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند و اتفاقات تاریخی نشان داده آمریکا قابل اعتماد نیست.

 

وی افزود: آمریکا دشمنی تاریخی و ماهوی با نظام جمهوری اسلامی دارد و این دشمنی ریشه عمیق در ایدئولوژی سرمایه‌داری و استعماری آمریکا دارد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از آنجائیکه نظام جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر عدالت، استکبارستیزی و توجه گسترده و عمیق به اقشار محروم و مستضعف تمام جهان است نمی‌تواند به صورت اصولی با نگاه تفکر و ایدئولوژی حاکم بر آمریکا بتواند با وی صحبت کند.

 

نبی‌زاده عنوان کرد: مطمئنا همان‌گونه که بارها توسط مقام معظم رهبری و مسئولان مطرح شده بی‌شک امکان اینکه بتوان به آمریکا اعتماد کرده و مذاکره کرد وجود ندارد و تنها راه استمرار حرکت ما مقابله و عدم مذاکره با آمریکا است و لازمه فراهم شدن این امکان جمع شدن تمام نیروهای حق طلب جهان بایکدیگر با محوریت معنویت است.

 

وی با اشاره به پیام حضور در مراسم 13 آبان ، اظهار کرد: مردم ایران با دسیسه‌های آمریکا، نوع عملکرد و آنچه آنها در بستر بین المللی برای تمام کشورها به خصوص نظام جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته‌اند آشنا بوده و بار ها نشان داده‌اند که پشتیبان نظام و آماده مقابله با آمریکا هستند.

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، با بیان این‌که ما با اندیشه استکباری مشکل داریم گفت: ما با ملت آمریکا مشکلی نداریم بلکه با اندیشه‌های استکباری دولتمردان آمریکایی مشکل داریم.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند "در هیچ زمانی پای میز مذاکره با آمریکا نخواهیم نشست" و این تا زمانی است که آمریکایی‌ها تفکر استکباری داشته باشند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که اسلام می‌گوید همه انسان‌ها برابر هستند تصریح کرد: با وابستگی هیچ مشکلی از کشور حل نمی‌شود.

 

واقعی افزود: با وجود نسل پویا و دانش‌آموزان مستعد و پیشرفت‌های علمی در کشور، دنبال این هستیم تحریم‌ها را در همه زمینه‌ها پشت سر بگذاریم و استقلال کاملی داشته باشیم تا هیچ تحریمی نتواند کوچک‌ترین خللی به کشور وارد کند.

 

وی اظهار کرد: قدردان همه دانش‌آموزان هستم که همیشه درایت و تیزهوشی داشتند و خود را مدیون شهدا می‌دانند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اگر انقلاب ما چهل ساله شد به برکت خون شهدا است و همه دانش آموزان خودشان را موظف می‌دانند که ادامه‌دهنده راه شهدای دانش‌آموز و معلم باشند که در راستای پایداری اهداف انقلاب اسلامی خون دادند.

 

همچنین سخنران ویژه این منراسم که سعید اوحدی رئیس سابق سازمان حج و زیارت کشور بود در مراسم راهپمایی 13 آبان در بیرجند اظهار کرد:بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار می‌شود و بر آن اصرار داریم و هر ساله باشکوه‌تر از گذشته برگزار می‌شود.

 

وی به شعار راهپیمایی امسال اشاره کرد و افزود: این شعار حاکی از این است که آمریکا رو به افول و فروپاشی است.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت گفت: اگر بخواهیم تبیین درستی از ۱۳ آبان داشته باشیم باید گذری به سخنان امام راحل(ره) در ۴ آبان داشته باشیم که به پیروزی ۱۳ آبان منتهی شد.

 

اوحدی به حاکمیت‌های دوقطبی اشاره کرد و افزود: در تقسیم‌بندی‌های دوقطبی، منطقه خاورمیانه را به دلیل ظرفیت بالایی که دارد، در اختیار آمریکا قرار دادند چراکه اسرائیلی‌ها و همراهانشان در این منطقه بودند.

 

وی افزود: در سال ۴۳ قانون کاپیتولاسیون را تصویب کردند و امام(ره) در مقابل این خیانت بزرگی که به قرآن شد، آن سخنرانی تاریخی خود را انجام دادند.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت به سخنان امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) دشمن‌شناسی بالایی داشتند.

اوحدی گفت: ۱۳ آبان ۴۳ نقطه عطفی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی شد چراکه این روز با تبعید و به شهادت رساندن بزرگان اسلام همراه بود.

 

وی تصریح کرد: ۱۳ آبان ۵۷ شاهد قتل و عام و به خون کشیدن دانش‌آموزانی بودیم که به امام خود لبیک گفته بودند و اگر امروز بیش از ۳۶ هزار شهید دانش آموزان داریم، نقطه عطفی بر تظاهرات دانش آموزی در سال ۵۷ بوده است.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 که امام خمینی(ره) از آن به عنوان انقلاب بزرگتر یاد کردند، نقطه عطفی در مبارزه با استکبار جهانی بود.

 

اوحدی خطاب به مردم خراسان جنوبی گفت: شما سند افتخاری دارید که سایر نقاط کشور ندارند و آن شکست آمریکا در صحرای طبس است و به طور یقین اولین شکست نظامی آمریکا در خراسان جنوبی و طبس رقم خورد.

 

وی افزود: آمریکا بعد از شکست در طبس از داخل کشور و جریان نفوذ ناامید شد و جنگ تحمیلی را به راه انداخت.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط قرار دارد و افول آمریکا فقط یک شعار نیست بلکه آمریکا با ۲۳ هزار میلیارد دلار بدهی مالی در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارد.

 

اوحدی افزود: امروز منفورترین چهره در میان مردم جهان رئیس جمهور آمریکا است و امسال آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه دارد و بیش از ۶۰ میلیون فقیر در آمریکا زندگی می‌کنند.

 

وی به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که امروز به برکت خون شهدا و وحدت شما مردم، جمهوری اسلامی در جهان در بهترین وضعیت قرار دارد، اشاره کرد و افزود: امروز به برکت خون شهدا پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکایی را می‌زنیم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا سال گذشته گفت ملت ایران جشن چهلمین سالگرد انقلاب خود را نخواهد گرفت اما به کوری او دیدیم که برگزار شد و امسال نیز شعار مرگ بر آمریکا را بلند تکرار می‌کنیم.

 

اوحدی گفت: امروز ایران یکی از ۴ کشور برتر تولید هواپیماهای بدون سرنشین است.

 

وی افزود: امروز شاهد هستیم محور مقاومت و مردم یمن با موشک تولید خود، بزرگترین پالایشگاه عربستان را هدف قرار دادند و سعودی‌ها و آمریکا نتوانستند هیچ غلطی بکنند.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با بیان این‌که بیش از هزاران کودک یمنی در این سال‌ها بدون هیچ گناهی کشته شدند تصریح کرد: نابودی قسمت‌هایی از بزرگترین پالایشگاه عربستان، پاسخ خداوند به متجاوزان است.

 

اوحدی گفت: اگر آن روز وظیفه دانش‌آموزان تسحیر لانه جاسوسی بود، امروز وظیفه دانش‌آموزان ما شرکت در راهپیمایی و حضور جوانان ما در دفاع از حرم آل‌الله است.

 

وی یادآور شد: هر روز شاهد فروپاشی آمریکا و خروج از سازمان‌ها و توافق‌ها هستیم اما ایران با اقتدار در بسیاری از سازمان‌ها و سخنرانی‌ها شرکت می‌کند.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت گفت: امروز آمریکای جنایتکار یک فتنه جدیدی را در عراق و لبنان به راه انداخته و به زودی حضور او در این فتنه رو خواهد شد.

 

اوحدی تصریح کرد: توصیه ما به عراقی‌ها این است که مواظب و هوشیار باشید که توطئه‌های آمریکا همان‌طور که بعد از انقلاب ما بود، برای انقلاب شما هم خواهد بود.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را برای رسیدن به قله‌های پیروزی بیان کردند و امروز باید با آرمان‌های مقام معظم رهبری بیعت کنیم.

 

رئیس سابق سازمان حج و زیارت یادآور شد: دولت متعهد با بهره‌گیری از جوانان متعهد و با ایمان در توسعه کشور و پیشرفت ایران اسلامی همراه خواهد بود.

 

حماسه بزرگ 13 آبان در سایر شهرهای خراسان جنوبی با شکوه و با حضور آحاد مردم غیور خراسان جنوبی برگرار شد و بار دیگر مردم خراسان جنوبی شعار مرگ بر آمریکا را رساتر از همیشه سر دادند.

 

 

انتهای پیام/127/ 39/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب