سرویس: اقتصادی کد خبر: 92561 ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

گزارش/

بهره‌برداری از مدرسه مهرآفرین اسدیه شاید 10 آبان/ همکاری بنیاد برکت جهت حذف 58 مدرسه کانکسی خراسان‌جنوبی/11 میلیارد تومان از تعهدات خیرین محقق شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: تلاش می‌شود طی 10 روز آینده مدرسه جدید به بهره‌برداری برسد و قبل از آغاز فصل سرد دانش‌آموزان مدرسه کانکسی مهرآفرین به مدرسه جدید منتقل شوند.

بهره‌برداری از مدرسه مهرآفرین اسدیه شاید 10 آبان/ همکاری بنیاد برکت جهت حذف 58 مدرسه کانکسی خراسان‌جنوبی/11 میلیارد تومان از تعهدات خیرین محقق شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، اواخر خرداد ماه سال جاری گزارشی با عنوان دشواری تحصیل دانش‌آموزان استثنایی اسدیه در مدرسه کانکسی/ مدرسه جدید مهرماه آماده بهره‌برداری است در پایگاه خبری تحلیلی خاورستان منتشر شد. اما در حال حاضر که ماه مهر تا یک روز دیگر به اتمام می‌رسد مدرسه کانکسی مهر‌آفرین اسدیه که دانش‌آموزان استثایی در آن تحصیل می‌کنند به بهره‌برداری نرسیده است.

 

در مدرسه کانکسی مهرآفرین اسدیه حدود 60 دانش‌آموز استثنایی در حال تحصیل هستند و با توجه به اینکه به فصل سرد سال نزدیک می‌شویم لازم است به سرعت نسبت به اتمام کار ساخت مدرسه جدید اقدام و دانش‌آموزان از مدرسه کانکسی به مدرسه جدید منتقل شوند.

 

یکی از مهمترین برنامه‌های استاندار خراسان جنوبی در بحث آموزش و پرورش حذف مدارس کانکسی است و در اغلب جلسات آموزش و پرورش نسبت به این موضوع تاکید دارد لذا لازم است مسئولان امر به این مسئله توجه داشته باشند.

 

محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در خصوص تأخیر بهره‌برداری مدرسه کانکسی مهر‌آفرین اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: کار ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان استثنایی اسدیه از چندسال گذشته در محل سایت مسکن مهر این شهر آغاز شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

 

وی با بیان اینکه قرار بود این مدرسه تا اول مهر به بهره‌برداری برسد، افزود: متأسفانه طی ماه‌های اخیر با پیمانکار به مشکلاتی برخوردکردیم و کار ساخت مدرسه تا مهر ماه به اتمام نرسید. ان‌شاءالله تلاش می‌شود طی 10 روز آینده مدرسه جدید به بهره‌برداری برسد و قبل از آغاز فصل سرد دانش‌آموزان این مدرسه به مدرسه جدید منتقل شوند.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: پیش‌بینی شده تا10 آبان‌ماه مدرسه جدید به بهره‌برداری برسد.

 

بیکی عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی کار بیش از 90 درصد است و با شهرداری اسدیه نیز در حال مذاکره جهت آسفالت محوطه هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در استان 58 مدرسه در حال ساخت جهت جایگزینی مدارس کانکسی داریم، اظهار کرد: طی تفاهمی که با بنیاد برکت جهت ساخت این تعداد منعقد شده در حال بررسی مدارس در سطح شهرستان‌های استان جهت نهایی کردن لیست جهت ساخت مدارس هستیم و پیش‌بینی می‌شود تا مهرماه سال آینده مدارس کانکسی دارای بیش از 10 دانش‌آموز در استان حذف شود.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا مهرماه حدود 10 مدرسه کانکسی در استان حذف شده است.

 

بیکی بیان کرد: با توجه به اینکه همکاران ما در سطح استان درحال بررسی و تایید جهت حذف مدارس کانکسی هستند پیش‌بینی می‌شود طی دو ماه آینده کار ساخت 58 مدرسه‌ای که با بنیاد برکت قرارداد آن منعقد شده آغاز و تا مهر سال آینده به اتمام برسد.

 

وی افزود: طی تفاهم‌نامه، منقعد شده 50 درصد هزینه ساخت مدارس بر عهده بنیاد برکت و 50 درصد دیگر برعهده اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان باشد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تعداد مدارس کانکسی استان را بیش از 100 مورد عنوان کرد و گفت: به جز 58 مدرسه کانکسی دارای بیش از 10 دانش‌آموز حدود 50 مدرسه کانکسی در استان وجود دارد که تعداد دانش‌آموزان آن کمتر از 10 نفر است که باید تعیین تکلیف شود چراکه وضعیت جمعیتی آنها مشخص نیست که قرار است افزایش داشته باشد یا نه لذا برای این مدارس نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد.

 

بیکی در خصوص وضعیت گرمایش استاندارد در مدارس استان، اظهار کرد: حدود 80 مدرسه در استان داریم که کار بیش از 80 درصد علمک‌گذاری جهت گازرسانی به مدارس انجام شده و ان‌شاءالله قبل از آغاز فصل سرما تمام بخاری‌های نفتی از مدارس استان حذف خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه در مدارس استان بخاری نفتی چکه‌ای نداریم، افزود: از نظر ما هیچ گونه بخاری غیر استانداردی نباید در مدارس استان باشد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در خصوص کمک خیرین در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، گفت: در این جشنواره میزان تعهدات خیرین حدود 24 میلیارد تومان بود که تاکنون حدود 11 میلیارد تومان محقق شده است.

 

بیکی خاطرنشان کرد: در مهرماه جاری 77 درصد مدارسی که تحویل داده شد خیرساز بوده است.

 

انتهای پیام/127

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب