سرویس: اجتماعی کد خبر: 92092 ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی خبرداد

حذف قبوض کاغذی تلفن از مهرماه/ توسعه در سرعت دیتا و سرویس‌های اینترنت به بالاترین سرعت در جهان

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: حذف قوض کاغذی از ابتدای مهرماه اجرا خواهد شد و این کار با هدف کاهش هزینه ها ، حفظ محیط زیست و پیشرفت در فعالیت های غیرحضوری است.

حذف قبوض کاغذی تلفن از مهرماه/ توسعه در سرعت دیتا و سرویس‌های اینترنت به بالاترین سرعت در جهان

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن آذری نصرآباد سرپرست منطقه خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: امروزه اهمیت ارتباطات و صنعت مخابرات برای هیچکس پوشیده نیست و می توان گفت موتور متحرک همه ی بخش ها ICT است.

 

وی افزود: ITوICT نسخه شفابخش در همه ی زمینه ها است و توسعه این دو در خراسان جنوبی باید افزایش یابد.

 

آذری نصرآباد بیان کرد: هدف ما تبدیل خراسان جنوبی به ویترین آخرین دستاوردهای مخابراتی است و این امر سبب افزایش سرعت و ایجاد بازار آماده و افزایش گسترده این صنعت خواهد شد و توسعهICTدر همه ی بخش های کشاورزی ، بهداشت و... موثر است.

 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: با تلاش همکاران ما و مردم استان، مخابرات خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه اول شاخص عملکردی در کشور شده است.

 

وی از حذف قبوض کاغذی از ابتدای مهر در استان خبرداد و افزود: این کار با هدف کاهش هزینه ها ، حفظ محیط زیست و پیشرفت در فعالیت های غیرحضوری است و این طرح چند سالی است که در روستاها به اجرا رسیده است.

 

آذری اظهار کرد: ما در تلاشیم با کاهش هزینه های مازاد از محل آن به بخش توسعه ی مخابرات اضافه کنیم .

 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی در خصوص راه های پرداخت قبوض گفت :سامانه 2000 بهترین روش است ودر صورت قطع تلفن با پرداخت از طریق این سامانه به سرعت وصل خواهد شد ولی از راه های دیگری از جمله سامانه  #2020 * که توسط تلفن ثابت هم انجام می شود و همچنین در سایت مخابراتtci.irدر قسمت تلفن ثابت به صورت روزانه ودوره ای صورت حساب خود را پرداخت کنند.

 

وی افزود: ثبت تلفن همراه برای اطلاع از قبوض با همکاری مردم استان حدود 90%انجام شده وسایر مشترکین می توانند با مراجعه به امور مشترکین وفروشگاه های برند وثبت تلفن همراه خود برای دریافت قبض تلفن ثابت وصورت حساب خود به صورت پیامک اقدام کرده وشناسه پرداخت قبض دریافت کنند .

 

آذری ادامه داد: خراسان جنوبی در لیست بهترین استان ها در پرداخت قبوض تلفن ثابت وهمراه قرار دارد و توانستیم توسعه خوبی از طریق منافع آن برای استان انجام دهیم.

 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین نگاه ها و انتقادات به دیتا و سرویس های اینترنت است تلاش کردیم سرویس های خوبی را در این زمینه ارائه داده تا در استان پیاده شود مثل سرویس سورینه یاVDSLکه با افزایش نیاز مردم به اینترنت باید توسعه پیدا کند.

 

وی ادامه داد: سرویس VDSLسرعتی 4 برابری در مقایسه با سرویس ADSLدارد که در گذشته استفاده میشد و سرویس VDSLسرعتی با سقف 50 مگابایت دارد و هر مشترکی که امکان دریافت VDSL را داشت همکاران ما به آن ها اطلاع رسانی خواهند کرد و در طرح سورینه که تا پایان شهریورماه است می توانند مودم رایگان دریافت کنند.

 

آذری همچنین افزود: استان خراسان جنوبی همچنین رتبه اول را در استقبال از سرویسVDSLدارد و این سرویس در شهرهای بیرجند، خوسف، اسدیه، بشرویه، سرایان و قاین به مرحله اجرا رسیده است.

 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: در سایر شهرهای استان همکاران ما در حال برگردان کافه های نوری هستند و از مردم می خواهیم که با صبر حوصله خود برای افزایش سرعت و خدمت رسانی ما را یاری کنند.

 

وی در خصوص طرح FTTH گفت: سرویس فیبر نوری آخرین سرعت را در جهان دارد و تا کنون فقط برای تراکنش های بین شهری استفاده میشد ولی اکنون با تلاش همکاران ما در شهرهای بیرجند، قائن و فردوس امکان ارائه این سرویس وجود دارد.

 

آذری افزود: در تلاشیم تا در روز 15 مهرماه که روز روستا است در کنار توسعه همه جانبه در همه ی زمینه ها در ارتباطات و مخابرات هم توسعه قابل ملاحظه ای برای روستاها داشته باشیم.

 

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان توجه به مشکلات روستائیان گفت: این مژده را به روستاییان میدهم که ظرف چندماه آینده اقدامات خوبی در زمینه فیبررسانی و تلفن همراه انجام شود و تا کنون 99% از روستاییان از امکانات مخابرات بهرهمند شده اند.

 

ورقانی مدیرارتباطات سیار مخابرات منطقه خراسان جنوبی نیز در این نشست در خصوص مشکل آنتن دهی تلفن همراه در استان گفت: این مشکل یا به دلیل تغییرات سریع در شبکه های تلفن همراه است که در صورت اطلاع به سرعت رفع میشود و یا به علت عدم وجود سایت در محدوده ی بزرگی از شهر است .

 

وی از مشکل عدم انتن دهیی در نقطه ای از شمال شهر خبرداد و گفت: علت این مشکل عدم وجود سایت بوده که باتوجه به باور غلطی که در بین مردم وجود دارد که دکل های مخابراتی دارای امواجی است که برای سلامتی انسان مضر است مشکل تملک داشتیم ولی توانستیم در فضای سبز با کمک اپراتور ایرانسل راه حلی برای این موضوع پیدا کنیم که به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

 

سیدمحمدللهی مدیرتجاری منطقه خراسان جنوبی نیز در این نشست خبری گفت: سرویس های ارزش افزوده به صورت کشوری در حال بررسی است و شرکت مخابرات فقط بستر آن را فراهم کرده است و مردم با شماره گیری #800* کلیه سرویس های ارزش افزوده را غیرفعال کنند.

 

وی افزود: این سرویس ها برای اپراتور خاصی نیست و هم برای ایرانسل و هم همراه اول قابل اجرا است.

 

در پایان این جلسه آذری نصرآباد از مردم خواست تا با پرداخت به موقع قبوض خود به نقدینگی شرکت مخابرات کمک کنند تا این شرکت در بحث توسعه سرویسها و خدمات با سرعت بیشتری عمل نماید.

 

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب