آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91833
تاریخ انتشار: 1398/06/13 - 14:05
دولتی‌ها پرونده پروژه های هفته دولت را با پروژه های بخش خصوصی پرکردند و به افتتاح روکش آسفالت در همه شهرستان ها پرداختند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هفته دولت همواره فرصتی شده است تا دولتی ها برای این هفته پروژه هایی را افتتاح کنند تا مردم از ثمرات خدمات دولت بیشتر بهره مند شوند.

میرجعفریان معاون استاندار خراسان‌جنوبی نیز در پروژه های هفته دولت، گفت: عملیات اجرایی یک هزار و ۱۹ پروژه با اعتبار بالغ بر ۸ هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت آغاز می‌شود.

پروژه های افتتاحی هفته دولت در خراسان‌جنوبی که توسط استانداری خراسان جنوبی منتشر شده آمده است.

درمیان

افتتاح روکش آسفالت گرم محور بیرجند- اسدیه (گوگچین- منصور آباد با اعتباری بالغ بر  ۲۱ میلیارد ریال).

بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۱۵ روستا و ۱۲ واحد صنعتی در شهرستان درمیان ( روستای خونیکسار) با اعتباری بالغ بر  ۱۲۱ میلیارد ریال با حضور محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی.

افتتاح تعداد۶۴ واحد مسکونی در قالب طرح توانمند سازی روستاهای جلاران ، ذکری و گل نی شهرستان درمیان با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان.

افتتاح گازرسانی به ۱۵ روستا و ۱۲ واحد تولیدی شهرستان درمیان.

آبرسانی به روستاهای نخاب، منند، آنیک، نوغاب، آنیک و گیت از مجتمع آبرسانی کلاته ملا شهرستان درمیان باحضور استاندار خراسان جنوبی.

۱۱ طرح عمرانی، خدماتی با اعتبار یک میلیارد و ۴۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بخش قهستان شهرستان درمیان افتتاح و 1507 خانوار از مزایای آن بهره‌مند شدند.

سنگ فرش معابر شهر قهستان با اعتبار 150میلیون تومان ، سنگ فرش معابر روستای  شمس آباد با اعتبار 16میلیون تومان ، احداث بوستان روستای کوشکک به نمایندگی از6 طرح دهیاری ها بخش با اعتبار 214میلیون و 900هزار تومان ، زیرسازی و آسفالت معابر روستای کوشکک با اعتبار 318میلیون تومان، آسفالت و سنگ فرش معابر روستای فورخاص با اعتبار 333میلیون و 800هزار تومان  وبهره برداری از طرح واحد پرورش بره پرواری 300 رأسی با اعتبار 400 میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری با اشتغالزایی پایدار.

افتتاح ۱۵ طرح عمرانی، خدماتی با اعتبار ۳ میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان با بهره‌مندی ۲۲۵۰خانوار در بخش گزیک شهرستان درمیان.

 افتتاح پروژه احداث بند خاکی، ساخت آبشخور دامی، احداث سرویس بهداشتی و بهسازی چاه مالداری در محله‌های عشایری کلاته خشک و چاه شیرین به نمایندگی از ۵ پروژه امور عشایر با مجموع اعتبار 347 میلیون تومان.

افتتاح پروژه طرح آبیاری تحت فشار مزارع پدخل با اعتبار ۴۴۵ میلیون تومان در سطح ۲۸ هکتار از مزارع و بهره مندی هفت خانوار.

افتتاح پروژه شبکه روشنایی هوایی معابر در نقاط مختلف شهر گزیک به نمایندگی از ۶ پروژه مربوط به توزیع نیروی برق شهرستان با مجموع اعتبار یک میلیارد و هفتصد و سی و پنج میلیون تومان.

افتتاح پروژه زیرسازی و آسفالت معابر شهر طبس مسینا به نمایندگی از دو طرح شهرداری با مجموع اعتبار 686 میلیون تومان.

افتتاح پروژه طرح پرورش شترمرغ آقای حامد قاسمی با اعتبار ۵۷۰ میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی عشایری با اشتغال پایدار سه نفر.

۱۵ طرح عمرانی، خدماتی با اعتبار یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون تومان میلیون تومان افتتاح و کلنگ شروع عملیات گاز رسانی به 5 روستای بخش مرکزی زنی با اعتبار بالغ بر ۲میلیارد و۲۰۰میلیون تومان بر زمین زده شد و280 خانواراز مزایای آن بهره مند شدند.

 

سربیشه

اعطای چهار هزارو چهارصد وپنجاه وپنجمین سند مالکیت وقرارداد واگذاری زمین روستایی به نمایندگی در روستای علی آباد.

بهره برداری وکلنگ زنی سه طرح در بخش مود شهرستان سربیشه.

افتتاح طرح خانه برک شهر مود با اعتبار ۲۰۰ميليون ريال

کلنگ زنی پروژه احداث پارک بازار چند منظوره صنایع دستی شهر مود با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال

افتتاح۶پروژه عمرانی خانه برک شهر مود، روشنایی کمربندی شهر مود، گاز رسانی به ۲۶روستای شهرستان، روکش آسفالت درح لانو بخش درح، فاز اول مجتمع آب رسانی خوشاب از جمله پروژه های افتتاحی در سربیشه با اعتبار ۱۹۲۵۰۰میلیون ریال بود.

همچنین عملیات کلنگ زنی بازارچه صنایع دستی شهر مود به زمین زده شد.

افتتاح ۶پروژه عمرانی طرح گازرسانی، روکش آسفالت دو خیابان مود، بهره برداری از یک طرح گاوداری، بهسازی معابر روستای علی آباد و هریوند، طرح هادی روستای شواکند، کلنگ اجرای طرح 22 مسکن روستایی هریوند با اعتبار ۱۷۱۷۳میلیون ریال و کلنگ زنی یک طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در بخش مود شهرستان سربیشه.

اجرای ۶پروژه نصب و راه اندازی دوربین‌های پلاک خوان و راه بندهای هوشمند، افتتاح پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ ماهیرود، بهره برداری طرح بهسازی معابر،جدول گذاری و اجرای کانیوی معابر روستایی کلاته شیر، افتتاح طرح تامین برق روستای چاه شهید صالحی، بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار، بهره برداری از آسفالت دو خیابان بسیج و امام حسین ع شهر درح، با اعتبار  ۳۹۸۴۲ میلیون ریال در بخش درح  به بهره برداری رسید.

بهره برداری رسمی از واحد تولید جرم قلیایی کارخانه اکسید منیزیم.

افتتاح مهمان پذیر سعادت با وعده تسهیلات 50 میلیونی.

بیرجند

95 پروژه برای افتتاح و کلنگ زنی در هفته دولت برنامه ریزی شده و برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر 76 میلیارد و 154 میلیون تومان پیش بینی یا هزینه شده که 73 میلیارد و 507 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و 2 میلیارد و 647 میلیون تومان از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین می شود.

مراسم تامین زمین برای ۱۲۲۵۰ واحد مسکونی استان با حضور رئیس جمهور.

افتتاح دبستان ۱۲ کلاسه مرحوم دکتر شکوهی شهرستان بیرجند .بهره برداری از پروژه گاز رسانی به ۱۲ روستا و ۱۶ واحد تولیدی ، صنعتی در روستای علی آباد داور آباد شهرستان بیرجند با حضور محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی.

بهره برداری از پروژه گاز رسانی به ۱۲ روستا و ۱۶ واحد تولیدی، صنعتی.

بهره برداری از ایستگاه تقلیل فشار شماره ۲ شهرستان بیرجند با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال  با حضور محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی.

افتتاح بوستان محله ای مائده مهرشهر شهرستان بیرجند.

افتتاح تعاونی مسکن ۱۴۱ واحدی فرهنگیان استان با اعتباری بالغ بر  ۵۰۰۰۰ میلیون ریال که با افتتاح این پروژه تعداد ۵۶۴ نفر از آن برخوردار شدند.

افتتاح فاز یک آسفالت راه روستایی جلال تخچرآباد به طول ۷ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۴۵۰۰ میلیون ریال، با حضور مهندس ناصری فرماندار شهرستان بیرجند و جمعی از مدیران استان و شهرستان.

افتتاح تماشاخانه پروفسور احمد کامیابی مسک با زیربنای ۱۲۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان با حضور فرماندار شهرستان بیرجند و جمعی از مدیران استان و شهرستان.

بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار چاه شماره یک فورجان به مساحت ۳۰ هکتار و اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیون ریال.

کتابخانه شهید بصیری پور و ساختمان اداره کل بنیادشهید و امور ایثارکران در بیرجند افتتاح شد.

 

نهبندان

مراسم کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به روستاهای استند و سه فرسخ با حجم عملیات ۱۵ کیلومتر لوله گذاری و احداث مخزن ذخیره ۴۰۰ متر مکعبی، ۲۵ باب حوزچه شیرآلات و ۲ ایستگاه پمپاژ با اعتبار مورد نیاز ۲۳۰ میلیون تومان و  جمعیت بهره مند۷۵ خانوار انجام گرفت.

افتتاح همزمان 4 پروژه احیاء و مرمت قنات و 1 پروژه احداث استخر ذخیره (قنوات اسدآباد، کالک ذهاب، مبادی سفلی و احمد آباد)

افتتاح طرح 100 نفری پرورش  شتر داشتی با مبلغ سرمایه‌گذاری 700 میلیون تومان و میزان اشتغالزایی 4 نفر

افتتاح پروژهای شهرداری شوسف از قبیل ترمیم و باز سازی نوار حفاری معابر سطح شهر  و اجرای جدول گذاری، زیر سازی  خیابان فردوس و مرزداران با اعتباری جمعاً بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان.

افتتاح طرح آبیاری تحت فشار (قنات روستای حسین آباد سرکل) با حجم عملیات 18/5هکتار، اعتبار هزینه شده جمعا بالغ بر 225میلیون تومان و تعداد خانوار بهره مند 13خانوار.

مراسم کلنگ زنی 2 پروژه از پروژهای آبرسانی به روستاهای افضل آباد و کوه لوله و با حجم عملیات 19 کیلومتر و احداث مخزن ذخیره 460 متر مکعب و 2 مورد ایستگاه پمپاژ با اعتباری جمعاً بالغ بر 4 میلیاردو 780 میلیون تومان با جمعیت 100 خانوار.

افتتاح ساختمان دهیاری گرم تمام ده به نمایندگی از 3 پروژه (ساختمان دهیاری روستاهای گرم تمام ده، شند معصومه و چاه حسن سموری) به متراژ 210 متر مربع و با اعتباری جمعاً بالغ بر 240 میلیون تومان.

افتتاح پروژه آسفالت روستایی در روستای خوانشرف شهرستان نهبندان با اعتباری بالغ بر ۱ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان

بهره برداری از۶پروژه آبرسانی با اعتباری جمعا به مبلغ ۱ میلیاردو ۷۲۰ میلیون تومان

بهره برداری از  ۳۷ پروژه برق رسانی با اعتباری جمعا به مبلغ ۲ میلیاردو ۵۶۵ میلیون تومان  و جمعیت برخوردار ۳۰۰۰ خانوار

افتتاح ساختمان دهیاری روستای طبسین سفلی با اعتباری جمعا  به مبلغ ۸۰ میلیون تومان

بهره برداری از  پرورش ۱۲ نفری  شتر شیری با  اعتباری جمعا به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان.

آیین افتتاح پروژه های شهرداری نهبندان با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای شهرستان نهبندان.

بهره برداری از  24  طرح عمرانی خدماتی آغاز شد که برای این طرح ها علاوه برهزینه ی  3 میلیاردو 648 میلیون تومانی که 1669 خانوار از مزایای این طرح ها بهره مند شدند.

افتتاح اقامتگاه بوم گردی روستای چهار فرسخ شهرستان نهبندان.

کلنگ زنی پروژه احداث خانه محله کوی صاحب الزمان شهر نهبندان به نمایندگی از ۹ پروژه ستاد بازآفرینی شهری با حضور محمد صادق معتمدیان  استاندار خراسان جنوبی.

کلنگ زنی پروژه احداث اولین جایگاه مخزن سوخت cng شهرستان نهبندان.

افتتاح ۴ طرح گلخانه ای شهرستان نهبندان.

افتتاح طرح آبرسانی به نمایندگی از سه پروژه آبرسانی روستایی، روستای سریخان شهرستان نهبندان.

افتتاح راه روستایی سید مراد شهرستان نهبندان به طول ۷ کیلومتر.

سرایان

بهره برداری از پروژه بهسازی محور بيرجند سه قلعه(قطعه چاه طالب- سه قلعه) شهرستان سرایان

افتتاح سایت اینترنتی پرسرعت روستايی چاه غياث سرایان

افتتاح عملیات گازرسانی به ۷ واحد صنعتي و توليدي سرايان

طرح گازرساني به ۷ واحد صنعتي و توليدي شهرستان به بهره برداري رسيد.

کلنگ زنی پروژه اصلاح مسیر و ايمن سازي تقاطع هم سطح جاده عمرويي با محور دو بانده سرايان آيسک

عمليات اجرايي پروژه اصلاح مسير و ايمن سازي تقاطع هم سطح جاده عمرويي با محور دو بانده سرايان آيسک کلنگ زني شد.

افتتاح بیش از ۳۷ طرح تولیدی خدماتی که شامل شبکه متوسط تامين روشنايی خيابان رسالت سرايان با اعتبار بيش از۱۰۰ ميليون ريال، پروژه ۱۰۰ کندويی پرورش زنبور عسل با اعتباريك ميليارد و۳۵۱ ميليون ريال و پروژه پرواربندی بره۲۰۰ راسی بااعتبار يك ميليارد و۵۰۰ ميليون ريال به نمايندگي از۳۵ پروژه حوزه بخش كشاورزي و اعتباربالغ بر ۲۷ ميليارد و ۹۴۷ ميليون ريال افتتاح شد.

3پروژه شاخص با اعتبار چهار میلیارد و 410 میلیون  ریال افتتاح وبه بهره برداری رسید.

بهره برداری ازپروژه آبیاری کم فشار روستای دوست آباد در شهرستان سرایان با اعتبارات هزینه شده یک میلیارد و 495 میلیون ریال.

افتتاح آسفالت در روستای دوحصاران روستای سرایان.

افتتاح واحد پرورش شترمرغ پرواری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 925میلیون ریال با 200 قطعه شترمرغ با مساحت حصارکشی و سوله یک هکتار و ایجاد اشتغال مستقیم برای هفت نفر.

افتتاح دامداری پرورش گوسفند داشتی در بخش سه قلعه شهرستان سرایان که این طرح در زمینی به مساحت بیش از 300 متر مربع احداث گردیده پروژه پرورش گوسفند داشتی 200 راسی از نژاد گوسفندان افشاری بوده که با بهره برداری از این پروژه تعداد اشتغالزایی مستقیم برای دو نفر فراهم شده است.

قاین

زمین چمن مصنوعی شهر نیمبلوک با اعتباری بالغ بر 380 میلیون تومان،

پروژه های اصلاح، توسعه و آسفالت معابر شهر نیمبلوک به نمایندگی از 3 پروژه با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 352 میلیون تومان.

طرح آبیاری تحت فشار چاه شماره 14 شرکت سهامی زراعی خضری با اعتباری بالغ بر 625 میلیون تومان.

پروژه روکش آسفالت معابر شهر خضری دشت بیاض با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 150 میلیون تومان.

پروژه احداث پل ورودی روستاهای فتح آباد و علی زنگی به نمایندگی از 3 پروژه دیگر راهداری با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 650 میلیون تومان.

پروژه آسفالت معابر روستای بیناباج با اعتبار 180 میلیون تومان جمع با اعتبار9 میلیارد و 337 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.   

5 پروژه با اعتبار 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در بخش سده شهرستان قائنات افتتاح و به بهره برداری رسید.

4 پروژه شاخص با اعتبار 2 میلیارد و 65 میلیون ریال و بهره مندی 800 خانوار در بخش مرکزی شهرستان قائنات افتتاح و به بهره برداری رسید.

6پروژه شاخص با اعتبار 8 میلیارد و 750 میلیون تومان و بهره مندی 3750خانوار در بخش مرکزی و سده شهرستان قائنات افتتاح و به بهره برداری رسید.

تجهیز و حصار کشی چاه عمیق آب شرب مجتمع گرماب با اجرای خط انتقال 1250 متر،بهره مندی 5 روستا و 2451 نفر با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان به نمایندگی در روستای ابراهیم آباد،زیرسازی و آسفالت 18 کیلیومتر جاده روستایی ابراهیم آباد به بُزن آباد با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان،زیرسازی، جدول گذاری، آسفالت معابر روستایی 6 روستای اسفشاد،پهنایی،بیرمشک،فیروزآباد،روشک و ورزگ به نمایندگی در روستای خونیک سفلی با اعتباری بالغ بر 840 میلیون تومان،گازرسانی به مرغداری آقای بنایی به نمایندگی از 32 واحد تولیدی شهرستان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 20 میلیون تومان،بند خاکی روستای زول به نمایندگی از 3 پروژه دیگر با اعتباری بالغ بر 796 میلیون تومان.

4 پروژه شاخص شهرستان قائنات با اعتبار 5 میلیارد و 800 میلیون تومان در بخش های مرکزی و سده شهرستان قائنات افتتاح و به بهره برداری رسید.

4 پروژه شاخص در شهر قائن با اعتبار 6 میلیارد و 495 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح کارخانه گسترش صنایع قاینات ( طرح تولید انواع پروفیل و درب و پنجره upvc) با حضور دکتر رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت و محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی.

افتتاح کارخانه برساد لوله تولید کننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن.

احداث سرویس بهداشتی به 4 چشمه و هزینه کرد یک میلیارد ریال.

بهسازی و بازسازی و نرده گذاری گلزار شهدای گمنام.

اجرای آسفالت معابرشهری.

کانال جمع آوری آبهای سطحی.

تجهیز کشتارگاه دام.

 

زیرکوه

7 طرح به نمايندگی از 24 پروژه با اعتبار بالغ بر 4 ميليارد و 550 ميليون تومان  در بخش شاسكوه به بهره برداری رسيد كه از مزايای اين طرح ها حدود 20 هزار نفر بهره مند شده اند.

افتتاح جنگل‌كاری با نهال توام با هلالی آبگير 

افتتاح سيل بند خاكی استند

تامين برق متقاضيان-بهينه سازي شبكه هاي برق به نمايندگي روستاهاي بخش شاسكوه به نمايندگي از 9 پروژه

حفرچاه تامين آب شرب دام(10محله عشايري )

زيرسازي و آسفالت معابر به نمايندگي از 5 پروژه روستاهاي بخش شاسكوه

اجراي جدول و كانيوو- زيرسازي و آسفالت معابر شهر آبيز به نمايندگي از 6 پروژه شهري

افتتاح بهسازي و آسفالت محور آبيز-حاجي آباد.

افتتاح واحد بوم گردي و گردشگري روستاي همت آباد با اعتباري بالغ بر  130 ميليون تومان

كلنگ زني پروژه كمپ كويري همت آباد با اعتباري بالغ بر يك ميلياردو هفتصدو پنجاه ميليون تومان.

کلنگ زنی راه روستایی (شهید صدوقی -حاجی آباد ) از مصوبات سفر استاندار

افتتاح واحد پرواربندی شرکت عشایری.

افتتاح فاز 4 مجتمع آبرسانی آهنگران (روستای آهنگران ولی آباد) از مصوبات سفر استاندار

بهره برداري از گازرسانی به ۱۳ روستای شهرستان زيركوه.

کلنگ زنی پایگاه امداد جاده ای استند از مصوبات سفر استاندار.

آبیاری کم فشار شهر آبیز

افتتاح آسفالت معابر روستای حسین آباد موهبتی به نمایندگی از ۹ روستای بخش مرکزی شهرستان زیرکوه

بهره برداری از پروژه مرمت قنات شهر حاجی آباد

افتتاح پروژه بهسازی و توسعه ورودی های شهر حاجی آباد.

افتتاح پروژه پرورش شتر مرغ

افتتاح پروژه پرورش بز سانن ۶۰ راسی

افتتاح آبیاری کم فشار روستای شاهرخت با مساحت اجرای  ۳۵ هکتار

بهره برداري از  توسعه و تامين برق شهرك روستاي شاهرخت

طرح آبرسانی به روستای گمنج.

۵ طرح به نمایندگی از ۲۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱ میلیاردو ۶۰۰ میلیون تومان در بخش زهان به بهره برداری رسید.

 

بشرویه

افتتاح ۳۰۰متر شبکه فشار ضعیف برق موتور پمپ اتحادبخش ارسک بااعتباری بالغ بر۱۱۰۰میلیون ریال و بهره مندی ۲۰ خانوار.

افتتاح طرح آبیاری کم فشار موتور پمپ شهید اسماعیلی بخش ارسک بااعتباری بالغ بر۵۴۰۰میلیون ریال وبهره مندی ۵ خانوار

برنامه کلنگ زنی ارتقاء مبلمان شهری ارسک  بااعتباری بالغ بر ۴۰۰۰میلیون ریال وبهره مندی جمعیت شهر ارسک

افتتاح پروژه طرح هلالی آبگیر در منطقه سلطان مراد بخش ارسک با هدف تولید گونه های گیاهی و تقویت مراتع بااعتبار ۲۶۰میلیون ریال در ۱۵۰هکتار

بهره برداری از پل لوله ای ۵ دهانه جاده رقه - ارسک با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال

اجرای طرح هادی روستای هوگند بخش ارسک به نمایندگی از هفت طرح روستاهای بخش مرکزی و ارسک بااعتبار ۹۹۷۸میلیون ریال.

کلنگ طرح ارتقا مبلمان شهری در خیابان امام رضا شهر ارسک با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان به زمین زده شد.

۸طرح افتتاح و۲طرح کلنگ زنی شدکه این طرح ها عبارتند از افتتاح ساختمان بخشداری ارسک بااعتبار ۶۵۰۰ میلیون ریال،افتتاح روشنایی تقاطع مسجدحضرت ابوالفضل شهربشرویه بااعتبار ۱۲۸۰ میلیون ریال، افتتاح وبهره برداری ازبوستان مادرشهربشرویه درمساحت ۱۶۰۰۰ مترمربع بااعتبار ۱۱۰۰۰میلیون ریال.

کلنگ زنی سالن ورزشی استاندارد دربشرویه بااعتبار اولیه ۵۰۰۰ میلیون ریال

افتتاح چمن مصنوعی ورزشگاه آزادی شهر بشرویه بااعتبار ۴۵۰۰میلیون ریال

افتتاح مجتمع خودرویی طاجانی درشهر بشرویه بااعتبار ۱۳۴۰۰ میلیون ریال

افتتاح آبیاری کم فشار موتور پمپ ایثارگران بخش مرکزی شهرستان بشرویه با اعتبار ۴۰۹۰ میلیون ریال وبهره مندی ۲۰خانوار

گلنگ زنی پیست اسکیت ورزشگاه شهیدچمران شهر بشرویه بااعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال وبهره مندی ۳ هزارنفر.

افتتاح طرح آسفالت معابر روستای اصفاک بخش مرکزی بااعتبار ۱۱۹۰ میلیون ریال

گلنگ زنی آغاز عملیات طرح شبکه فشار متوسط  بین روستاهای طجرک و سنجدک بخش مرکزی بااعتبار ۵۷۰۰ میلیون ریال

افتتاح قطعه اول راه روستایی جوزردان به کرند بخش مرکزی به طول ۳کیلومتر بااعتبار ۵۰۰۰میلیون ریال و بهره مندی ۲۶۶ خانوار

افتتاح روشنایی سه راهی غنی آباد بخش مرکزی بااعتبار ۱۱۵۰ میلیون ریال

بهره برداری از طرح بهسازی معابر و آسفالت روستای شهرک امام خمینی(ره) بخش مرکزی با اعتبار ۱۶۰۰ میلیون ریال

گلنگ زنی عملیات فاز ۲ طرح روشنایی بلوار ورودی روستای غنی آباد بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر۷۰۰میلیون ریال.

افتتاح طرح تامین روشنایی در فاز دوم بلوار ورزش شهر بشرویه با اعتبار ۹۶۰ میلیون ریال به طول ۵۴۴ متر

افتتاح طرح توسعه شبکه کابلی تلفن ثابت منطقه ایثار بلوار ورزش شهر بشرویه با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال و بهره مندی ۸۰ خانوار

افتتاح طرح اصلاح شبکه و بازسازی شبکه توزیع آب شرب کوی شهید نصیرائی شهر بشرویه با اعتبار ۲۲۰۰ میلیون ریال و بهره مندی ۱۱۰۰ خانوار.

بهره برداری ازطرح هلالی آبگیر و کاشت گونه های قیچ،اشتیان،آتریپلکس.

آبنمای محور ارسک به رقه کیلومتر ۳ افتتاح و به بهره برداری رسید.

طبس

کلنگ زنی احداث زمین چمن مصنوعی شهر دیهوک.

چاه مجتمع کشاورزی روستای اصفهک بخش دیهوک.

افتتاح طرح آبخیزداری روستای چیروک بخش دیهوک.

به صورت همزمان افتتاح ایستگاه فرستنده دیجیتال تلویزیون روستاهای سرند، ماودر و چیروک.

کلنگ زنی گازرسانی به ٩ روستای شهرستان طبس در روستای زنوغان بخش دیهوک.

اجرای ٩١ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع

احداث یک ایستگاه تقلیل فشار.

احداث یک ایستگاه حفاظت کاتدیک

نصب ١٠۴١ علمک گاز

افتتاح پاساژ ستاره و بهسازی رواق‌های میدان امام خمینی (ره )

راه اندازی فاز سوم دیتا سوئیچ و فاز دوم پارتی لاین تصویری اداره کل راه آهن شرق

افتتاح مرکز معاینه فنی خودرو سنگین

افتتاح ساختمان و محوطه بخشداری دیهوک

کلنگ زنی گازرسانی به ٩ روستای شهرستان طبس در روستای زنوغان بخش دیهوک.

افتتاح مجتمع آبرسانی کویر شهرستان طبس حدفاصل روستای زنوغان و اسفندیار بخش دیهوک.

افتتاح همزمان پروژه مرمت و بهسازی قنوات کال گز و ییلاق (اعتبار هزینه شده ۱۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان).

افتتاح پروژه شن ریزی راه دسترسی چاه مسافر به مسافت ۱۳ کیلومتر (اعتبار هزینه شده ۲۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان).

افتتاح طرح هادی و بهسازی معابر روستاها در استان از قبیل آسفالت توسعه شبکه آب و گاز.

 عقب نشینی جدول گذاری و زیرسازی معابر.

 

فردوس

افتتاح پروژه آبیاری کم فشار به نمایندگی از سه طرح در سطح ۱۰۸هکتار با مجموع اعتباری بالغ بر ۶۸۷۶ میلیون ریال در روستای خانکوک.

افتتاح واحد پرورش شتر داشتی در روستای خانکوک به نمایندگی از ۴طرح تولیدات دامی در شهرستان با مبلغ سرمایه‌گذاری مجموع ۵۷۵۰ میلیون ریال.

تعداد ۹ پروژه به نمایندگی از ۲۰ پروژه دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرستان فردوس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح و بهره برداری از پروژه عمرانی شهرداری فردوس در محله موسی بن جعفر(ربانی املشی)

(جدول کشی_ آسفالت و پیاده رو سازی)

به نمایندگی از ۴ پروژه دیگر آسفالت معابر شهرستان، پارک ولیعصر،بوستان مسکن مهر،مجموعه بازی پلی اتیلن پارک ملت با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال.

افتتاح و بهره برداری از آبرسانی به زون یک فشاری فردوس به نمایندگی از ۲ پروژه دیگر اصلاح شبکه توزیع آب شهر و مرمت و بازسازی تاسیسات و هوشمند سازی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

افتتاح و بهره برداری از زمین چمن مصنوعی AFC به نام شهید آینه دار در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع و اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

افتتاح آسفالت معابر باغشهر اسلامیه به نمایندگی از ۱ پروژه دیگر (پیاده رو) سازی با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

افتتاح آسفالت معابر باغستان علیا در سطح ۱۲۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال

افتتاح راه دسترسی به زندان شهرستان در سطح ۱۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵ میلیارد ریال

افتتاح پروژه روشنایی سه راهی مهوید به نمایندگی از ۵ پروژه دیگر روشنایی سه راهی باغستان،روشنایی سه راهی خرو_ظهر، روکش آسفالت محور فردوس_دیهوک، روکش آسفالت ورودی بلوار فردوس_سرایان، روکش آسفالت راه روستایی و زیرگذر بیدسکان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال

افتتاح پایگاه اورژانس روستای مهوید با اعتبار ۲ میلیارد ریال

افتتاح و بهره برداری از آسفالت معابر روستای مهوید در سطح ۱۳۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال.

افتتاح پروژه احداث فاز اول شبکه فشار متوسط حدفاصل میدان ترمینال تا میدان شهید صبوری به نمایندگی از هشت پروژه به بهره برداری رسید.

افتتاح یک باب استخر ذخیره آب به نمایندگی از سه باب استخر.

خوسف

۱۴پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال در بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف به بهره برداری رسید .

بهره برداری از راه روستای پیرود به نمایندگی از ۴پروژه راه روستایی، تامین برق روستای تگ چاه پایو به نمایندگی از ۸پروژه برق رسانی وساماندهی سکونت گاه های عشایری منطقه شاهمردی وبهره برداری از مسکن مددجوی دو معلولی در روستای سلم آباد از مهمترین این پروژه ها بود.

۱۴طرح عمرانی ،خدماتی وکشاورزی درشهرستان خوسف با اعتبار بالغ بر ۵۸ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار شرکت پیوند خاوران در روستای گیو، مجتمع بسته بندی وفرآوری محصولات کشاورزی مالک اشتر در روستای اصغریه در بخش ماژان ولکه گیری وروکش آسفالت محور خوسف _خور به طول ۸کیلومتر به نمایندگی از یک طرح دیگر وگاز رسانی به روستای ماهمیران به نمایندگی از دو روستای دیگر وبهره برداری از طرح هادی روستای نصر اباد به نمایندگی از ۵طرح از مهمترین این طرح ها بود.

 

طبق گزارش پروژه های افتتاحی هفته دولت در خراسان‌جنوبی این‌که مسئولان بتوانند در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم، طرح‌هایی را کلنگ‌زنی یا افتتاح کنند کار بسیار خوب ومطلوب است که هم امید بخشی به لایه‌های مختلف جامعه را به دنبال دارد هم اینکه سطح اعتماد و رضایت مردم نسبت به مسئولان دولتی وکارگزاران نظام روبه فزونی خواهد رفت اما متاسفانه هرساله مسئولان برای پرکردن لیست پروژه های خود پروژه های آبکی که در شان مردم در نظام جمهوری اسلامی نیست افتتاح می‌کنند.

اما متاسفانه در پاره‌ای موارد شاهد بوده‌ایم درراستای پر کردن پوشه اقدامات خود افتتاح چندباره طرح‌هایی که در مناسبت‌های مختلف به بهره برداری رسیده اند وهمچنین کلنگ زنی طرح هایی روی آورده اند که هرگز قابلیت اجرایی شدن نیافتند.

 

افتتاح روکش آسفالت، سنگ فرش معابر قهستان، فورخاص، افتتاح پروژه احداث بند خاکی، ساخت آبشخور دامی، احداث سرویس بهداشتی و بهسازی چاه مالداری در محله‌های عشایری کلاته خشک و چاه شیرین، افتتاح پروژه شبکه روشنایی هوایی معابر، افتتاح پروژه زیرسازی و آسفالت معابر شهر طبس مسینا، افتتاح پروژه طرح پرورش شترمرغ آقای حامد قاسمی از جمله پروژه های افتتاحی در درمیان بود.

 

اعطای سند مالکیت و قرارداد واگذاری زمین، کلنگ زنی پروژه احداث پارک بازار، افتتاح عملیات روشنایی کمربندی شهر مود، روکش آسفالت درح لانو، کلنگ زنی بازارچه صنایع دستی، روکش آسفالت دو خیابان مود، بهره برداری از یک طرح گاوداری، بهسازی معابر روستای علی آباد و هریوند، طرح هادی روستای شواکند، اجرای پروژه نصب و راه اندازی دوربین‌های پلاک خوان و راه بندهای هوشمند، افتتاح پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ ماهیرود، بهره برداری طرح بهسازی معابر،جدول گذاری و اجرای کانیوی معابر روستایی کلاته شیر، افتتاح طرح تامین برق روستای چاه شهید صالحی، بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار، بهره برداری از آسفالت دو خیابان درح و افتتاح مهمان پذیر سعادت با وعده تسهیلات 50 میلیونی، افتتاح ساختمان اداری وانبار شرکت تعاونی عشایر استقلال سربیشه، افتتاح مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله پروژه های افتتاحی هفته دولت در سربیشه بود.

افتتاح همزمان چهار پروژه احیا و مرمت قنات و یک پروژه احداث استخر ذخیره قنوات، افتتاح طرح پرورش  شتر داشتی، افتتاح پروژهای شهرداری شوسف از قبیل ترمیم و باز سازی نوار حفاری معابر سطح شهر و اجرای جدول گذاری، زیر سازی  خیابان فردوس و مرزداران، افتتاح طرح آبیاری تحت فشار، افتتاح ساختمان دهیاری گرم تمام ده، افتتاح پروژه آسفالت روستایی در روستای خوانشرف و افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای شهرستان نهبندان از جمله پروژه ها در نهبندان بود.

 

 طرح گازرسانی به ۷ واحد صنعتی و توليدی، روشنای تقاطع مسجد حضرت ابوالفضل،بهره برداری از پروژه بهسازی محور بيرجند سه قلعه(قطعه چاه طالب- سه قلعه) شهرستان سرایان، کلنگ زنی پروژه اصلاح مسیر و ايمن سازي تقاطع هم سطح جاده عمرويي با محور دو بانده سرايان آيسک، عمليات اجرايي پروژه اصلاح مسير و ايمن سازي تقاطع هم سطح جاده عمرویی، پروژه ۱۰۰ کندويی پرورش زنبور عسل و پروژه پرواربندی، افتتاح آسفالت در روستای دوحصاران روستای سرایان، افتتاح واحد پرورش شترمرغ پرواری، افتتاح دامداری پرورش گوسفند داشتی از جمله پروژه های هفته دولت در سرایان بود.

 

پروژه های اصلاح، توسعه و آسفالت معابر شهر نیمبلوک، پروژه روکش آسفالت معابر شهر خضری دشت بیاض، پروژه آسفالت معابر روستای بیناباج، تجهیز و حصار کشی چاه عمیق آب شرب مجتمع گرماب، جدول گذاری، آسفالت معابر روستایی، گازرسانی به مرغداری آقای بنایی، افتتاح کارخانه گسترش صنایع قاینات، افتتاح کارخانه برساد لوله تولید کننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن، احداث سرویس بهداشتی به 4 چشمه و هزینه کرد یک میلیارد ریال، بهسازی و بازسازی و نرده گذاری گلزار شهدای گمنام، اجرای آسفالت معابرشهری، کانال جمع آوری آبهای سطحی، تجهیز کشتارگاه دام از جمله مهم ترین پروژه ها در قاین بود.

 

زيرسازي و آسفالت معابر، اجراي جدول و كانيوو- زيرسازي و آسفالت معابر شهر آبيز به نمايندگي از 6 پروژه شهری، افتتاح بهسازی و آسفالت محور آبيز-حاجي آباد، افتتاح واحد پرواربندی شرکت عشایری، افتتاح آسفالت معابر روستای حسین آباد موهبتی، افتتاح پروژه پرورش شتر مرغ، افتتاح پروژه پرورش بز سانن ۶۰ راسی از جمله پروژه های افتتاحی در زیرکوه بود.

 

توسعه شبکه کابل تلفن ثابت بلوار امام رضا شهر ارسک، افتتاح ۳۰۰متر شبکه فشار ضعیف برق موتور پمپ اتحادبخش ارسک، برنامه کلنگ زنی ارتقاء مبلمان شهری ارسک، افتتاح روشنایی تقاطع مسجدحضرت ابوالفضل شهربشرویه ، افتتاح مجتمع خودرویی طاجانی درشهر بشرویه بااعتبار ۱۳۴۰۰ میلیون ریال، افتتاح طرح آسفالت معابر روستای اصفاک، گلنگ زنی آغاز عملیات طرح شبکه فشار متوسط  بین روستاهای طجرک و سنجدک، بهره برداری از طرح بهسازی معابر و آسفالت روستای شهرک امام خمینی(ره)، کلنگ زنی طرح ارتقا مبلمان شهری در خیابان امام رضا شهر ارسک با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان، افتتاح طرح اصلاح شبکه و بازسازی شبکه توزیع آب شرب کوی شهید نصیرائی شهر بشرویه، بهره برداری ازطرح هلالی آبگیر و کاشت گونه های قیچ،اشتیان،آتریپلکس و آبنمای محور ارسک به رقه از جمله پروژه ها در بشرویه بود.

 

افتتاح پاساژ ستاره و بهسازی رواق‌های میدان امام خمینی (ره )، افتتاح مرکز معاینه فنی خودرو سنگین، افتتاح همزمان پروژه مرمت و بهسازی قنوات کال گز و ییلاق، افتتاح پروژه شن ریزی راه دسترسی چاه مسافر، افتتاح طرح هادی و بهسازی معابر روستاها در استان از قبیل آسفالت توسعه شبکه آب و گاز و عقب نشینی جدول گذاری و زیرسازی معابر از جمله پروژه های افتتاحی در طبس بود.

 

افتتاح واحد پرورش شتر داشتی در روستای خانکوک، افتتاح پروژه آبیاری کم فشار، جدول کشی، آسفالت و پیاده رو سازی، آسفالت معابر شهرستان، پارک ولیعصر،بوستان مسکن مهر،مجموعه بازی پلی اتیلن پارک ملت، افتتاح آسفالت معابر باغشهر اسلامیه، افتتاح آسفالت معابر باغستان علیا، روکش آسفالت محور فردوس_دیهوک، روکش آسفالت ورودی بلوار فردوس_سرایان، روکش آسفالت راه روستایی و زیرگذر بیدسکان، افتتاح و بهره برداری از آسفالت معابر روستای مهوید و افتتاح پروژه احداث فاز اول شبکه فشار متوسط حدفاصل میدان ترمینال تا میدان شهید صبوری به نمایندگی از هشت پروژه از جمله پروژه های افتتاحی در فردوس بود.

 

بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار شرکت پیوند خاوران در روستای گیو، مجتمع بسته بندی وفرآوری محصولات کشاورزی مالک اشتر در روستای اصغریه در بخش ماژان ولکه گیری وروکش آسفالت محور خوسف _خور از مهمترین این طرح ها در خوسف بود.

 

این پروژه ها تنها بخشی از پروژه های افتتاحی بی ثمر هفته دولت در خراسان جنوبی است چراکه بخشی از برنامه های مسئولان در هفته دولت به دیدار و گرفتن مراسمات مختلف اختصاص داشت.

 

 اما آنچه در هفته دولت هر ساله اتفاق می افتد این است که دولتی ها برای اینکه پرونده پری از افتتاحیه و کلنگ زنی و پروژه داشته باشند معمولا اقداماتی را که به عنوان وظیفه باید انجام دهند از قبیل آب و برق رسانی به روستاها، جدول گذاری ترمیم آسفالت، عقب نشینی و ترمیم آسفالت و بازسازی نوار معابر شهر هرساله و از جمله مهم ترین پروژه‌های هفته دولت است به‌طوری که هر ساله این افتتاح‌ها تکرار می‌شود و این گونه رسم شده است که اقداماتی که مسئولان باید در طول سال انجام دهند را به یک باره در هفته دولت افتتاح می کنند.

به همت دولت تدبیر و امید در هفته دولت به افتتاح مهمانپذیر سعادت، مجتمع خدمات خودرویی، پروژه کندوی زنبورعسل و پرواربندی، پاساژ، روشنایی تقاطع‌، پرورش شتر روستائیان، روکش آسفالت، توسعه شبکه کابل، روشنای تقاطع مسجد حضرت ابوالفضل، افتتاح مرکز معاینه فنی خودرو سنگین ، واحد پرواربندی، احداث سرویس بهداشتی، تجهیز کشتارگاه دام، افتتاح کارخانه برساد لوله، احداث واحد پرورش شترمرغ، گازرسانی به مرغذاری آقای بنایی، تجهیز کشتارگاه دام، افتتاح دامداری پرورش گوسفند داشتی رسیده ایم.

 

خوشبختانه در همه این پروژه‌ها ملت زحمت زیادی کشیده‌اند اما به نام دولت تمام می‌شود که البته باید قدردان مردم باشیم که همیشه در صحنه هستند و در هفته دولت پشت مسئولان را خالی نکرده اند و کمک کرده اند تا پوشه طرح‌های هفته دولت فربه تر شود.

 

در طول سالهای گذشته وبه‌دلایل سیاسی و عملکرد سازی تلاش‌های فراوانی برای نمایش عملکرد دولت، توانمندی وموفقیت جریان سیاسی وابسته آن معطوف کرده که متاسفانه گاهی این تلاش‌ها از جنس کلنگ‌زنی‌هایی بود که هرگز قابلیت اجرایی نیافتند و مردم از منافع آن بهره‌مند نشدند.

 

لذا می طلبد برنامه ریزان ومتولیان مراسم هفته دولت، به‌جای توجه به بزرگنمایی و افتتاح پروژه‌های شخصی به کیفیت طرح ها و امکان عملیاتی شدن آنها توجه کنند چرا که غفلت از این موضوع در دوره ای که تک تک افراد جامعه خودشان خبرنگارانی هستند که اقدامات مسئولان را بررسی می کنند، بعنوان یک آفت جدی می تواندآسیبهای جبران ناپذیری را متوجه دولت کند.

 

انتهای پیام/ 5

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما