آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91548
تاریخ انتشار: 1398/05/27 - 16:05
در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح شد
گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش نسبت به حکم شهرداری/ بلاتکلیفی پیشکسوتان ارتش در بیرجند
رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند از حکم شهرداری نسبت به تخریب کانون بازنشستگی گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد سعیدی رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان‌جنوبی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد از اینکه از سال 1381 زمین مرکز آموزشی 04 در اختیار کانون بازنشستگان است گلایه کرد و افزود: حدود هفت سال است از این ساختمان استفاده می‌شود.  

 

وی افزود: 2 هزار بازنشسته و پیشکسوت ارتشی با حداقل 60 ماه و حداکثر 100 ماه سابقه عملیاتی عضو این کانون هستند و اکنون پس از پنج سال شورای اسلامی شهر بیرجند دو حکم برای کانون بازنشستگان ارتش مبنی بر تخریب ساختمان صادر کرده است.

 

رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند بیان کرد: در آن زمان از شهرداری درخواست کاربری کردیم اما پاسخی ندادند و اکنون بیان می‌کنند که کاربری زمین اداری نیست لذا باید ساختمان کانون بازنشستگان ارتش تخریب شود.  

 

سعیدی عنوان کرد: بنا بر فرمان مقام معظم رهبری ارتش مجاز است در شرایطی که شهرداری پس از یکماه به استعلام جواب ندهد مهندسی مرکز 04 ارتش می‌تواند مشغول بکار شود و ساختمان کانون بازنشستگان را تکمیل کند و ما بر مبنای همین فرامین رهبری ساختمان را احداث کردیم و اگر فرمان معظم له را شورای شهر و شهرداری قبول ندارد، بحث جدایی است.

 

ناصر خوش خبر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی در این خصوص اظهار کرد: من پاسخی ندارم! اگر کسی می‌تواند پاسخ بدهد.  

 

زهرا هلال بیرجندی عضو شورای شهر بیرجند نیز در این خصوص گفت: در کمیسیون اصل ماده 100 بر تخریب ساختمان کانون بازنشستگان ارتش رأی داده شده چراکه بر خلاف ضوابط ساخته شده است و کمیسیون هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.  

 

وی افزود: اکنون که دیوار ارتش از جلوی این ساختمان برداشته شده، ایجاب می‌کند که ضوابط شهرسازی رعایت شود.  

 

در این جلسه گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند بی پاسخ ماند و بیان شد این بحث فنی و در حوزه کاری معاونت عمرانی استانداری است که به آنان منتقل خواهد شد.

 

انتهای پیام/127نظر شما