سرویس: بیرجند کد خبر: 91548 ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح شد

گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش نسبت به حکم شهرداری/ بلاتکلیفی پیشکسوتان ارتش در بیرجند

رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند از حکم شهرداری نسبت به تخریب کانون بازنشستگی گلایه کرد.

گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش نسبت به حکم شهرداری/ بلاتکلیفی پیشکسوتان ارتش در بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد سعیدی رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان‌جنوبی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد از اینکه از سال 1381 زمین مرکز آموزشی 04 در اختیار کانون بازنشستگان است گلایه کرد و افزود: حدود هفت سال است از این ساختمان استفاده می‌شود.  

 

وی افزود: 2 هزار بازنشسته و پیشکسوت ارتشی با حداقل 60 ماه و حداکثر 100 ماه سابقه عملیاتی عضو این کانون هستند و اکنون پس از پنج سال شورای اسلامی شهر بیرجند دو حکم برای کانون بازنشستگان ارتش مبنی بر تخریب ساختمان صادر کرده است.

 

رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند بیان کرد: در آن زمان از شهرداری درخواست کاربری کردیم اما پاسخی ندادند و اکنون بیان می‌کنند که کاربری زمین اداری نیست لذا باید ساختمان کانون بازنشستگان ارتش تخریب شود.  

 

سعیدی عنوان کرد: بنا بر فرمان مقام معظم رهبری ارتش مجاز است در شرایطی که شهرداری پس از یکماه به استعلام جواب ندهد مهندسی مرکز 04 ارتش می‌تواند مشغول بکار شود و ساختمان کانون بازنشستگان را تکمیل کند و ما بر مبنای همین فرامین رهبری ساختمان را احداث کردیم و اگر فرمان معظم له را شورای شهر و شهرداری قبول ندارد، بحث جدایی است.

 

ناصر خوش خبر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی در این خصوص اظهار کرد: من پاسخی ندارم! اگر کسی می‌تواند پاسخ بدهد.  

 

زهرا هلال بیرجندی عضو شورای شهر بیرجند نیز در این خصوص گفت: در کمیسیون اصل ماده 100 بر تخریب ساختمان کانون بازنشستگان ارتش رأی داده شده چراکه بر خلاف ضوابط ساخته شده است و کمیسیون هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.  

 

وی افزود: اکنون که دیوار ارتش از جلوی این ساختمان برداشته شده، ایجاب می‌کند که ضوابط شهرسازی رعایت شود.  

 

در این جلسه گلایه رئیس کانون بازنشستگان ارتش در بیرجند بی پاسخ ماند و بیان شد این بحث فنی و در حوزه کاری معاونت عمرانی استانداری است که به آنان منتقل خواهد شد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب