سرویس: سیاسی کد خبر: 91512 ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
نمایندگان خراسان‌جنوبی در مجلس شورای اسلامی مطرح کردند

در احداث چاه‌های تامین آب با مردم بومی مشورت شود/ آبرسانی به روستاهای سربیشه با شرایط فعلی ۲۰ سال طول می‌کشد/خوسف نیازمند ردیف اختصاصی برای اجرای طرح فاضلاب است

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در احداث چاه‌های تامین آب برای روستاها از ریش سفیدهای منطقه صلاحدید و مشورت گرفته شود، گفت: مردم بومی مناطق خیلی خوب می‌فهمند و لازم است دولت به عقل جمعی نیز احترام بگذارد.

در احداث چاه‌های تامین آب با مردم بومی مشورت شود/ آبرسانی به روستاهای سربیشه با شرایط فعلی ۲۰ سال طول می‌کشد/خوسف نیازمند ردیف اختصاصی برای اجرای طرح فاضلاب است
به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جلسه برسی مسائل صنعت آب و برق خراسان جنوبی اظهار کرد: بیرجند با دو حرکت می تواند متحول شود و ابتدا باید تصفیه خانه بیرجند به طور کامل فعال شود تا تمام مردم از آب آشامیدنی سالم برخوردار شوند و همچنین تصفیه خانه فاضلاب بیرجند هم هر چه زودتر راه اندازی شود چراکه کمک زیادی به توسعه شهر میکند.
 
وی با بیان اینکه در شهر خوسف به دلیل سخت بودن زمین چاه جذبی ایجاد نمیشود، افزود: شهر خوسف نیازمند ردیف اختصاصی در ردیف بودجه سال آینده کشور برای اجرای طرح فاضلاب است.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از وزارت نیرو درخواست میشود در انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند روستاهایی که در مسیر هستند نیز از آب آشامیدنی برخوردار شوند.
 
عبادی عنوان کرد: به دلیل مجوز حفر چاه های فراوان بسیاری از قنوات استان خشک و منجر به خشک شدن مزارع نیز شده است که باید به این موضوع توجه و پیشگیری های لازم برای آینده انجام شود.
 
محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: تامین آب شهرها باید دو شبکه ای شود و آب شرب و بهداشتی در ۴ شهر حوزه انتخابی بنده برای اولین بار در کشور آغاز شود.
 
وی از عدم اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای فردوس،طبس، بشرویه و سرایان گلایه کرد و افزود: در این خصوص نیز دولت باید اقدامات لازم را انجام دهد و در حوزه آبرسانی به روستاها بخش خصوصی را فعال کند.
 
نماینده مردم فردوس،طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت در انجام پروژه‌های وسیع باید از مردم کمک بگیرد و اختیارات بیشتری به استان‌ها بدهد.
 
امیرحسنخانی با بیان اینکه در احداث چاه‌های تامین آب برای روستاها از ریش سفیدهای منطقه صلاحدید و مشورت گرفته شود، گفت: چراکه مردم بومی مناطق خیلی خوب می‌فهمند و لازم است دولت به عقل جمعی نیز احترام بگذارد.
 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در برخی مناطق نمیتوان چاه جذبی ایجاد کرد راه اندازی شبکه فاضلاب روستایی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای با بیان اینکه راه اندازی هر صنعتی در این منطقه نیازمند آب است، عنوان کرد: هر صنعتی که خواستیم در شهرستان‌های فردوس،طبس و سرایان و بشرویه راه اندازی کنیم، نیازمند آب بود که وجود نداشت و سرمایه گذار از این منطقه رفت.
 
امیرحسنخانی در خصوص سخنان معاون وزیر در مورد اینکه بیش از مصرف، تولید برق اضافی داریم، اظهار کرد: از طرفی می‌گویند مشتری پایدار برای برق وجود ندارد، از طرفی ۴۰ معدن در استان نیازمند برق است.
 
نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: به دلیل کم آبی طی چهار سال گذشته هفت هزار نفر از روستاهای نهبندان به شهرها مهاجرت کردند.
 
وی افزود: برای آبرسانی به روستاهای سربیشه ۸۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اگر با روند اعتبارات فعلی کشور جلو برود این پروژه ۲۰ سال به طول خواهد انجامید.
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به مرزی استان نیاز توجه ویژه‌ای از سوی دولت برای آبرسانی به روستاهای استان و به ویژه سربیشه و نهبندان برای برخورداری از آب آشامیدنی سالم هستیم.
 
افضلی گفت: از وزیر نیرو درخواست می‌شود ستاد احیای قنوات در کشور تشکیل شود و برق رسانی به معادن شاهکوه نهبندان و چاه های کشاورزی نهبندان و سربیشه در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب