آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90932
تاریخ انتشار: 1398/04/19 - 01:00
در اولین جلسه کارگروه عمران و تاسیسات شورای پدافند غیر عامل در استان مطرح شد
عدم وجود خط انتقال نفت به خراسان جنوبی/ ماشین آلات سنگین و نفتکش ها حق ورود به داخل شهر را ندارند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ماشین آلات سنگین،نیمه سنگین و نفتکش ها حق ورود به داخل شهر و استقرار در معابر شهری را ندارند و باید در ورودی شهرها مستقر شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا رحیمی معاون شرکت پخش فراورده های نفتی خراسان جنوبی در اولین جلسه کارگروه عمران و تاسیسات شورای پدافند غیر عامل در استان اظهار کرد: در منطقه خراسان جنوبی 5 ناحیه فرآورده های نفتی، یک انبار نفت با ظرفیت ذخیره سازی 105میلیون لیتری و دو مرکز سوختگیری هواپیمایی وجود دارد.

 

وی با اشاره به انبار جدید نفت شهر بیرجند، افزود: این منطقه روزانه بیش از 30 میلیون لیتر انواع فراورده نفتی مورد نیاز مردم استان را علی رغم بعد مسافت طولانی که با انبارهای نفتی مورد نیاز مردم استان دارد را تامین میکند.

 

معاون شرکت پخش فراورده های نفتی خراسان جنوبی با اشاره به وجود 625 نقطه عرضه سوخت در استان، بیان کرد: انبار جدید نفت به لحاظ ظرفیت 5 تا 10 برابر نسبت به انبار قدیم داخل شهر است.

 

رحیمی با اشاره به اهم اقدامات صورت گرفته در شرکت پخش فرآورده های نفتی استان، گفت: اقداماتی از جمله افزایش ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی از 19به 105 میلیون لیتر که حدود 422 درصد افزایش داشته، احداث و راه اندازی انبار جدید نفت بیرجند و اتصال عملیات شرکت به محدوده غیر مسکونی و خارج شهر، ایجاد مراکز پشتیبان داده های سایبری در انبار نفت جدید با احداث اتاق سرور و بسیاری موارد دیگر انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه خط انتقال نفت به استان وجود ندارد و فرآورده های نفتی از طریق نفتکش ها وارد استان میشود، اظهار کرد: در استان 354 دستگاه نفتکش جاده ای داریم.

 

معاون شرکت پخش فراورده های نفتی خراسان جنوبی عنوان کرد: با توجه به اینکه تردد نفتکش ها و استقرار آن در معابر شهر درست نیست، پارکینگی به ابعاد 12 هزار متر مربع برای استقرار نفتکش ها در ابتدای شهر در نظر گرفته و تجهیز شده که رانندگان میتوانند در این پارکینگ مستقر شوند.

 

سیدکمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در خصوص استقرار نفتکش ها در محل پارکینگی که در نظر گرفته شده، گفت: باید شرکت پخش فرآورده های نفتی استان نامه ای مبنی بر عدم استقرار نفتکش ها در معابر شهری به پلیس راهور، شهرداری و دادگستری ارسال کند و بر استقرار نفتکش ها در پارکینگ تعبیه شده تاکید شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین نیز حق ورود به داخل شهرها را نداشته و باید محلی برای استقرار آن در وردی شهرها در نظر گرفته شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در خصوص عدم تردد کامیونها به معابر شهری، گفت: به کامیون داران ابلاغ شود مکانی برای استقرار خودروها در نظر گرفته شده که مطلع شوند.

 

میرجعفریان بیان کرد: هر استان شرایط خاص خود را دارد و در خراسان جنوبی باید به شرایط اسکان برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین توجه شود و موضوع پدافند غیرعامل نیز در نظرگرفته شود.

 

وی در خصوص پارک جنگلی بیرجند نیز اظهار کرد: طرح پارک جنگلی سریع بازنگری شود و مسئله پدافند غیرعامل مورد توجه باشد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مشاور طرح جامع تفصیلی شهر نیز از راه و شهرسازی الگو بگیرد و در موضوع اجرای طرح تفصیلی رعایت پدافند غیرعامل مورد توجه باشد.

 

میرجعفریان گفت: در خصوص حریم انبار جدید نفت نیز تمهیدات لازم اندیشیده و در جلسه بعدی گزارش اقدامات انجام شده ارائه شود.

 

محمدعلی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه ضمن تاکید بر عدم حضور نفتکش ها به داخل شهر، گفت: باید موضوع اسکان و حضور مردم در پارک جنگلی بیرجند با نگاه رعایت پدافند غیرعامل باشد و در این خصوص اعتباراتی در نظر گرفته شده که برای اجرا نیاز به کمک سایر دستگاه ها داریم.

 

وی افزود: در صورت همکاری برای رعایت الزامات پدافند غیرعامل آمادگی داریم پارک جنگلی بیرجند را صددرصد تا 15 ماه آینده به اتمام برسانیم‌.

 

انتهای پیام/127نظر شما