سرویس: اجتماعی کد خبر: 90495 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

گزارش/

دشواری تحصیل دانش‌آموزان استثنایی اسدیه در مدرسه کانکسی/ مدرسه جدید مهرماه آماده بهره‌برداری است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: ساخت فضای آموزشی جدید برای استفاده دانش‌آموزان مدرسه مهرآفرین اسدیه تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزکی داشته که برای مهر سال‌جاری آماده بهره‌برداری است.

دشواری تحصیل دانش‌آموزان استثنایی اسدیه در مدرسه کانکسی/ مدرسه جدید مهرماه آماده بهره‌برداری است

به گزارش خبرنگار خاورستان، کمبود فضای آموزشی در خراسان جنوبی یکی از مشکلاتی است که آموزش و پرورش استان علاوه بر کمبود نیرو با آن مواجه است و بارها در جلسات بر رفع موضوع کمبود فضای آموزشی در استان از سوی مسئولان تأکید شده است.

 

به علت کمبود فضای آموزشی چندین سال است که آموزش و پرورش خراسان جنوبی به استفاده از کانکس به عنوان کلاس درس و حتی مدرسه برای حضور دانش‌آموزان در برخی مناطق روی آورده و دانش‌آموزان در کانکس مشغول علم آموزی هستند.

 

در خراسان‌جنوبی تعداد کلاس‌های درسی که در کانکس برگزار می‌شود زیاد است. هشتم اردیبهشت‌ماه بود که محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی در شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد بر ساخت کلاس درس و حذف مدارس کانکسی طی سال‌جاری در استان تأکید کرد.

 

کلاس‌های درس کانکسی در سطح استان پراکنده است و دانش‌آموزان را برای تحصیل با مشکلات زیادی مواجه کرده که یکی از این مدارس کانکسی دبستان مهرآفرین برای تحصیل دانش‌آموزان استثنایی شهر اسدیه در مرکز شهرستان درمیان است.

 

تحصیل دانش آموزان استثنایی در مدرسه کانکسی

بهلگردی اولیای یکی از دانش‌آموزان دبستان مهرآفرین اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: این دبستان حدود 60 دانش‌آموز دارد.

 

وی با بیان این‌که دانش آموزان این مدرسه شرایط خاصی دارند و باید فضای آموزشی مناسبی در اختیار داشته باشند، افزود: تحصیل دانش آموزان در مدرسه کانکسی در فصل سرد به دلیل سرمای زیاد، برف و باران و در فصل گرم به دلیل تابش شدید خورشید و گرما بسیار سخت است.

 

بهلگردی گفت: از چند سال گذشته کار ساخت مدرسه‌ای برای این دانش‌آموزان با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در محل سایت مسکن مهر شهر اسدیه آغاز شده اما تاکنون علی‌رغم پیشرفت فیزیکی، به اتمام نرسیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر مدرسه جدید ساخته شود بسیاری از مشکلات دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه به دلیل مناسب‌نبودن فضای آموزشی فعلی برطرف می‌شود.

 

درخواست جابه‌جایی دانش‌آموزان از مدرسه کانکسی

بهلگردی بیان کرد: به واسطه این‌که دانش‌آموزان از سرویس برای رفت‌وآمد به مدرسه استفاده می‌کنند مشکلی برای رفت‌وآمد به مدرسه جدید وجود ندارند و درخواست من و تمام اولیای دانش‌آموزان مدرسه مهرآفرین اسدیه، اتمام زودتر مدرسه جدید و جابه‌جایی دانش‌آموزان از مدرسه کانکسی به فضای مناسب آموزشی است.

 

پیشرفت فیزیکی 65 درصدی مدرسه جدید

محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز خراسان‌جنوبی نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: ساخت فضای آموزشی جدید برای استفاده دانش‌آموزان مدرسه مهرآفرین اسدیه تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی افزود: ان‌شاءالله این مدرسه برای مهر سال‌جاری، آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره‌برداری است.

 

وجود 16 مدرسه کانکسی در درمیان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سطح شهرستان درمیان تعداد مدارس کانکسی که بیش از 10 دانش‌آموز دارد، 16 مورد بوده و در شهر اسدیه فقط مدرسه مهرآفرین که دانش‌آموزان استثنایی در آن تحصیل می‌کنند، کانکسی است.

 

ساخت 58 مدرسه در استان

بیکی با بیان این‌که در استان بیش از 100 مدرسه کانکسی وجود دارد، گفت: در حال حاضر ساخت 58 مدرسه به منظور جایگزنی مدارس کانکسی در حال اجرا است.

 

وی افزود: از تعداد 58 مدرسه‌ای که در حال ساخت است 35 مدرسه جایگزین خواهد شد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: این مدارس با کمک خیران و اعتبارات دولتی ساخته میشود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب