سرویس: اجتماعی کد خبر: 90363 ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی مطرح کرد

تکذیب شایعه افزایش محدوده شهر بیرجند/ تصمیمی بر افزایش محدوده گرفته نشده است

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ما به این مرحله نرسیدیم که آیا نیاز است محدوده‌ای به شهر بیرجند اضافه شود؟ چه برسد به این‌که کدام محدوده به شهر بیرجند اضافه شود.

تکذیب شایعه افزایش محدوده شهر بیرجند/ تصمیمی بر افزایش محدوده گرفته نشده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، اخیرا مطالبی بین برخی افراد در سطح شهر بیرجند شنیده می‌شود که برخی دیگر، آن را شایعاتی می‌دانند که برای کسب سود و به اصطلاح دلالی مطرح می‌شود. این مطالب مبنی بر این است که طرح جامع توسعه شهری بازنگری و محدوده شهر بیرجند افزایش پیدا خواهد کرد.

 

این موضوع بین خریداران و فروشندگان زمین به خصوص در برخی بنگاه‌های معاملاتی مسکن در سطح شهر داغ‌تر بیان می‌شود که زمین‌‎های منطقه بیدخت حاشیه کوه باقران و بلوار پیامبراعظم(ص) تا منظریه و ادامه آن، وارد طرح توسعه شهری خواهد شد که همین امر باعث شده قیمت‌ زمین در این مناطق به شدت افزایش پیدا کند. در این خصوص با معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت‌وگویی انجام دادیم.

 

وحید داعی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: موضوع ورود منطقه بیدخت و منظریه به محدوده شهری بیرجند 100 درصد غلط است.

 

وی افزود: بازنگری طرح جامع توسعه شهر بیرجند در دست اقدام است و این‌که بخواهیم بگوییم کدام منطقه به محدوده شهر بیرجند اضافه خواهد شد هنوز مشخص نیست.

 

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که طرح جامع در تمام شهرهای کشور انجام می‌شود، گفت: یکی از اصول طرح جامع توسعه شهری این است که باید با دلایل فنی، شهرسازی و کارشناسی به این تشخیص و ضرورت برسیم که باید محدوده شهر بیرجند را اضافه کنیم و این در حالی است که ما به این مرحله نرسیدیم که آیا نیاز است محدوده‌ای به شهر بیرجند اضافه شود؟ چه برسد به این‌که کدام محدوده به شهر بیرجند اضافه شود.

 

داعی تصریح کرد: مردم باید حواس خود را جمع کنند و بسیار هوشیار باشند تا در دام یک سری افراد منفعت‌طلب نیفتند و اخبار را از رسانه‌های مجاز و از زبان مسئولان دریافت کنند.

 

به نظر می‌رسد برخی افراد جهت کسب سود بالا اقدام به طرح برخی مطالب نادرست و پخش آن بین مردم می‌کنند و این در صورتی است که اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، شایعه توسعه محدوده شهر بیرجند را شدیدا تکذیب کرد. نیاز است مردم، صحت اطلاعات دریافتی را بادقت بررسی کنند تا در دام سودجویان گرفتار نشوند.

 

انتهای پیام/132/


نظرات بازدیدکنندگان

حسین
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶

متاسفانه قیمت یک آپارتمان معمولی در شهر بیرجند در بسیاری از موارد حتی از کلان شهرها هم بالاتر رفته و یکی از دلایل آن وجود تعداد زیادی زمین در سطح و حاشیه شهر است که در دست ارگان های مختلف سالهاست بلا استفاده رها شده اند. اگر این سازمانها حاضر بشوند با شرایطی زمین ها را به نیازمندان واقعی واگذار کنند خدمتی بزرگ به جوانان نیازمند کرده و اثرات فشار اقتصادی دشمن بر مردم را کمتر خواهند کرد. اگر همتی از مسولان زبربط صورت نگیرد با قیمتها و حقوق کنونی بعید است جوانی بتواند صاحب یک آپارتمان خیلی معمولی در این شهر بشود. با تشکر


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب