آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90174
تاریخ انتشار: 1398/03/01 - 17:11
رئیس اداره بازآفرینی شهرداری بیرجند گفت: تاکنون برای مناسب سازی و احداث پیاده راه خیابان جمهوری از میدان امام خمینی (ره) تا سه راه اسدی 2 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به 5 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهر بیرجند صبح امروز با حضور ناصری فرماندار بیرجند، معاون عمرانی فرمانداری بیرجند، معاون عمرانی شهرداری بیرجند و دستگاه‌های ذی ربط برگزار شد.

 

محمد تبریزی رئیس اداره بازآفرینی شهرداری بیرجند در این جلسه، اظهار کرد: جهت تملک و مرمت ارگ بهارستان باید تفاهم نامه‌ای بین راه و شهرسازی، شهرداری و اداره اموال تنظیم شود و هزینه تملک آن نیز از شرکت بازآفرینی شهری ایران پیگیری شود.

 

وی افزود: پیگیری و تخصیص اعتبار برای مناسب سازی و احداث پیاده راه خیابان جمهوری توسط شهرداری انجام شود.

 

رئیس اداره بازآفرینی شهرداری بیرجند با بیان این‌که تاکنون از میدان امام خمینی (ره) تا سه راه اسدی 2 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، گفت: در این خیابان یک هزار و 500 متر مربع کف سازی و دو هزار متر مربع جدول گذاری انجام شده است.

 

تبریزی با اشاره به این‌که تکمیل، مناسب سازی و احداث پیاده راه خیابان جمهوری به 5 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد، گفت: تعیین اولویت اجرای پروژه‌های عمرانی، اجتماعی و محلات هدف بنا بر برنامه جامع اقدام مشترک سال ۹۸ به منظور توسعه شاخص‌ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

 

تبریزی با اشاره به ایجاد و راه اندازی بازارچه صنایع دستی به منظور توسعه اشتغال زایی و توانمند سازی خانوارهای ساکن در محلات هدف، عنوان کرد: تا کنون 4 مکان برای این منظور در نظر گرفته شده اما متأسفانه مورد استقبال قرار نگرفته است.

 

وی بیان کرد: درخواست بانوان کارآفرین محله خیرآباد جهت مساعدت در تأمین مکان مناسب جهت ایجاد اشتغال و تغییر عنوان مقاوم سازی مدرسه تکتم به تخریب و نوسازی این مدرسه نیز از دیگر اقداماتی است باید در دستور کار قرار گیرد.

 

مهدی میری، عضو شورای شهر بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: شورای شهر بیرجند این آمادگی را دارد که برای تملک ارگ بهارستان اقدام کند.

 

وی با بیان این‌که خیابان جمهوری باید به یک خیابان اصیل و زیبا تبدیل شود، افزود: حاشیه خیابان جمهوری برای پارکینگ تعبیه نشده بود و فقط یک کندراه بوده است و طرح زیباسازی خیابان جمهوری در حال اجرا است و همه مسئولان باید از آن حمایت کنند.

 

عضو شورای شهر بیرجند با بیان این‌که در بودجه امسال شهرداری پارکینگ حکیم نزاری ۱۳ مد نظر قرار گرفته است، افزود: اگر قرار باشد بازار رونق بگیرد پارکینگ حاشیه‌ای باید تنها برای مردم و گردشگران در نظر گرفته شود

 

میری با اشاره به این‌که به معضلات بافت فرسوده نگاه جدی نمی‌شود، تصریح کرد: در بافت فرسوده تمام ساختمان‌ها قدیمی هستند و در صورت بروز حادثه خسارات زیادی به بار خواهد آمد.

 

وی افزود: تسهیلات و تشویقاتی که برای بافت فرسوده در نظر گرفته شده است نتوانسته نظر مردم را به سمت بازسازی جلب کند.

 

عضو شورای شهر بیرجند گفت: هر دولتی که بر سر کار می‌آید یک روند خاصی را در بخش مسکن پیش می‌گیرد و با روند فعلی نخواهیم توانست اقدام خاصی را در این رابطه انجام دهیم.

 

حسینی عضو هیئت امنای هیئت ابوالفضلی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: 18 اتاق 20 متری در ساختمان هیئت ابوالفضلی برای راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی آماده شده است.

 

وی افزود: اگر در شهرها می‌خوایهد کارآفرینی کنید باید طرح‌ها به زودی اجرایی شوند و با متناسب با موقعیت و زمان تغییر پیدا کنند.

 

انتهای پیام/ 132نظر شما