آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90126
تاریخ انتشار: 1398/02/29 - 23:05
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: امیدوارم برای به نتیجه رسیدن اهداف طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا همه مشارکت داشته باشند.
به گزارش خبرنگار خاورستان، چهل و یکمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی، رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و سایر مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط با محوریت معرفی طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا برگزار شد.
 
لزوم مشارکت همگانی در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا / در حوزه آموزش باید هزینه و سرمایه‌گزاری کنیم
ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: امیدوارم برای به نتیجه رسیدن اهداف طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا همه مشارکت داشته باشند.
 
 
وی افزود: برای اجرای بهتر این طرح انتظار می رود از تمامی ظرفیت‌ها به ويژه سمن‌ها، دهياري‌ها و تريبون‌هاي عمومي استفاده شود.
 
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان این‌که تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی موظف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی و رابط های آن هستند، گفت: تمام برنامه‌های فرهنگی و ورزشی نیز در راستای همکاری با این طرح باشد تا در کاهش فشار خون نقش داشته باشند.
 
 
خوش‌خبر با اشاره به این‌که من به آگاه‌سازی معتقد هستم، گفت: خانواده ها و پدر و مادرها باید بخواهند تا روی محور سلامت حرکت کنیم و به موضوع آموزش و برنامه‌های آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
 
وی با بیان این‌که در حوزه آموزش باید هزینه و سرمایه‌گزاری کنیم، افزود: گاهی بسیاری از هزینه‌ها که در خانواده انجام می‌شود اگر در حوزه سلامت هزینه شود بسیاری از بیماری‌ها ایجاد نمی‌شود.
 
طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا باید ادامه دار باشد 
کاظم قائمی رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: برای اجرای این طرح دو تهدید را در استان احساس می‌کنم که باید راه حلی برای آنها دیده شود.
 
 
وی ادامه دار نبودن این طرح را یکی از تهدیدها بیان کرد و افزود: وقتی یک طرح به صورت ضربتی و بسیجی انجام می‌شود بعد از پایان طرح رها می‌شود ولی این طرح باید ادامه دار باشد تا بتوان در جامعه فرهنگ سازی کرد.
 
 
رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: دخالت طب سنتی نیز یکی دیگر از مشکلات است چرا که طب جدید و مدرن را قبول ندارند درحالی که طب مدرن و طب سنتی باید با هم کار کنند و گرنه بعد از مدتی شاهد مشکلات دیگری خواهیم بود.
 
 
قائمی تصریح کرد: نیاز است نظارت‌ها بر مطب‌های متخصصین طب سنتی یا کسانی که فقط يک دوره ديده‌اند وجود داشته باشد و همه در کنار هم گام بردارند.
 
از کودکی باید فرهنگ‌سازی شود
علی اصغر موسوی کیا مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تاکید بر این‌که این طرح باید ادامه‌دار باشد، گفت: از کودکی باید فرهنگ‌سازی شود و گرنه اگر الان یک طرح اجرا شود و ادامه‌دار نباشد و در سال های آتی باز هم این مشکل را خواهیم داشت.
 
 
وی به تعداد پایین متخصصین تغذیه در استان اشاره کرد و افزود: در شهرستان‌ها متخصص تغذیه را نداریم و باید به این مساله رسیدگی شود.
 
 
میترا مودی رئیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه گفت: مشکل ما این است که برای آموزش هزینه نمی‌کنیم.
 
 
 وی افزود: برای این‌که نتایج آموزش ملموس شود نیاز به زمان است و به همین دلیل در زمینه آموزش  کاری انجام نمی‌شود درحالی که باید به این نکته توجه بیشتری شود.
 
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما