آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 90006
تاریخ انتشار: 1398/02/25 - 10:43
سیاسی‌کاری و عملکرد یکی از مدیران آموزش و پرورش یکی از شهرستان‌های خراسان جنوبی اعتراض مردم را در برداشته است و مردم خواهان برکناری وی هستند.
به گزارش خبرنگار خاورستان، مدتی شده عملکرد یکی از مدیران آموزش و پرورش یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی مورد انتقاد مردم شهرستان و خانواده‌های دانش آموزان واقع شده و خواستار رسیدگی به این شرایط توسط مدیرکل آموزش و پروش استان هستند.
 
مردم این شهرستان طی درخواستی خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفته‌اند: آقای مدیر کل لطفأ پاسخگوی عملکرد زیرمجموعه‌تان باشید چون خودشان که روزه سکوت گرفته‌اند در برابر اعمال ناشایستشان.
 
به صورت کوتاه به برخی از اقدامات این مدیر آموزش و پرورش که توسط منابع آگاه ارسال شده است اشاره می‌شود.
 
1- رقص مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در محیط مدرسه با توجه به حرام‌بودن رقص در شرع مقدس اسلام. 2- تحصیل وی به مدت 6 سال در دوره دکتری روزانه تمام‌وقت دانشگاه مازندران برخلاف بخشنامه استانداری مبنی بر سکونت مدیران ادارات به همراه خانواده در محل خدمت که منجر به عزل پیامکی و گزینشی برخی فرمانداران توسط پرویزی استاندار اسبق شد. 3- واگذاری مدرسه خریدخدمت به دختر خاله وی که منجر به اعتراض خیر گردید که با وساطت ائمه جمعه خاتمه یافت. 4- جلوگیری ناگهانی از انتقال دائم وی از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه بیرجند با توجه به نداشتن شرایط لازم بعد از رفتن دکتر خلیلی. 5- عزل ناگهانی معاون پشتیبانی اداره به‌طوری‌که معاون مذکور جهت اعتراض به عزل پرویزی‌گونه، به رغم نداشتن حق امضا، هر روز در اتاقش حضور دارد. 6- بی‌اعتنایی و عدم‌شرکت در مراسم گرامی‌داشت 9 دی که منجر به تذکر امام جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شد. 7-خالی‌بودن نزدیک به نصف پست‌های اداری مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان و کارکردن اداره با نصف ظرفیت. 8- سوءاستفاده از کد ملی فرهنگیان شهرستان و دریافت سهمیه گوشت منجمد یارانه‌ای بدون اطلاع آن‌ها. 9- مفقود شدن مبلغی بیش از 42 میلیون تومان از طریق خالی‌کردن شارژ کارت‌های دانش‌آموزان بدون اطلاع مدیران مدارس و بسیاری دیگر از برنامه‌ها از جمله اقدامات این مدیر آموزش و پرورش بوده است.
 
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و صحت موارد فوق با یک منبع‌آگاه در این شهرستان گفت‌وگو کردیم.

این منبع آگاه در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: آموزش و پرورش در مباحث مختلف کارها و زحماتی زیادی انجام داده است اما اِشکال آموزش و پرورش در دوره‌های مختلف این بوده که قائم به شخص و اشخاص است و قاعدتا سیاسی‌کاری در آموزش و پرورش وجود دارد.

 

این منبع آگاه با بیان این‌که انتقادات زیادی نسبت به عملکرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان و تیم زیرمجموعه وجود دارد، گفت: یکی از این عملکردها بحث قانون خریدخدمت است که در این شهرستان به نحوی اجرایی شده و می‌شود که شایسته نیست و یکسری افرادی را به خدمت می‌گیرند که با ابتدایی‌ترین موارد مربوط به درس، معلم، دانش‌آموز و آموزشگاه بیگانه بوده و بدون هیچ آموزشی به عنوان معلم خدمت می‌کنند.

 

وی اظهار کرد: سال گذشته در برخی از مدارس سطح این شهرستان، خریدخدمت اتفاق افتاد و مردم اعتراض کرده و دانش‌آموزان خود را به مدارس نفرستادند. آموزش و پرورش نیز مجبور به عقب‌نشینی شد.

 

این منبع آگاه اظهار کرد: درخواست مردم این بود چرا فردی که معلم فرزندان آن‌ها شده و تا قبل از آن بیکار بوده حال معلم شده و قرار است برای دانش‌آموزان تدریس کند؟

 

وی با اشاره به بحث واگذاری مباحث خریدخدمت، گفت: این موضوع در این شهرستان توسط مؤسسه‌ای که متأسفانه مدیرآموزش و پرورش شهرستان مدیر هیئت‌امنای آن بوده و یکی از بستگان وی مدیرعامل مؤسسه آموزشی و فرهنگی است، پی‌ریزی شده و کار می‌کنند.

 

این منبع آگاه اظهار کرد: این مسئله باعث ایجاد رانت شده و مردم شهرستان نسبت به این مسئله اعتراض داشته و دارند.

 

وی عنوان کرد: مسئله دیگری که نسبت به آموزش و پرورش مطرح شده بکارگیری نیروهایی است که هیچ تخصصی ندارند و مسئله بعدی عدم جواب‌گویی آموزش و پرورش است.

 

این منبع آگاه ادامه داد: یکی از این مسائل بکارگیری خواهر فرماندار فعلی این شهرستان در یکی از مدارس استثنایی در سال اول این مدرسه که شغلی تخصصی است، بوده است.

 

وی با بیان این‌که معلم نیز باید متخصص در این زمینه باشد، افزود: خواهر فرماندار اصلا معلم نیست و تحت عنوان خریدخدمت در حال فعالیت بوده و رشته وی نیز هیچ‌گونه تناسبی نداشته است. یکباره از یک مجموعه‌ یا کارگاهی که منفک شده به آموزش و پرورش استثنایی راه پیدا می‌کند.

 

این منبع آگاه اظهار کرد: این موضوع مربوط به دو سال قبل است و بعد از این‌که اولیای دانش‌آموزان نسبت به این مسئله اعتراض کردند، خواستند به نحوی موضوع را مدیریت کنند که گویا اصلا این خانم در این مدرسه تدریس نداشته است. یعنی کارنامه‌های دانش‌آموزان را به نام معلمی آماده کردند که نابینا بوده و از نظر قانونی نمی‌توانسته سر کلاس برود اما به دلیل این‌که هول شده و می‌خواستند موضوع را مدیریت کنند کار را بدتر کردند.

 

وی بیان کرد: کار دیگری که در آموزش و پرورش این شهرستان انجام می‌شود سیاسی‌کاری زیاد است. مدیر آموزش و پرورش این شهرستان مسئول شورای مشورتی اقتصادی شهرستان و مشاور فرماندار است و به شدت سیاسی‌کاری می‌کند و اگر مشاهده کنند جایی نیروی بسیجی و مردمی معلم است، وی را به جاهای دور منتقل می‌کنند که این‌ها همه به دلیل سیاسی‌کاری است.

 

این منبع آگاه با بیان این‌که به این موضوع معتقد هستند که چون دولت مال آن‌ها است نیروهایی را باید بیاورند که ابتدا طرفدار دولت باشند و سپس تخصص آن‌ها لحاظ شود یعنی حتی نیروهایی که طرفدار دولت هستند بدون هیچ‌گونه تخصصی به عنوان مسئول در آموزش و پرورش این شهرستان گماشته شدند.

 

وی افزود: اکثر مدیران مدارس، گزینشی و از افرادی که نزدیک به تفکر آن‌ها باشند گزینش شده‌اند.

 

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز در یکی از روستاهای این شهرستان مدیر آموزش و پرورش در برنامه رقص محلی شرکت کرد و نسبت به این موضوع اعتراض شد اما علی‌رغم فتوای صریح مراجع تقلید این مدیر آموزش و پرورش متأسفانه این کار را انجام داد.

 

وی گفت: این مدیر در برخی از برنامه‌های شهرستان از جمله مراسم ملی شرکت نکرده یا محتاطانه شرکت می‌کند که این نیز یکی دیگر از مشکلات است. مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی نفس می‌کشد نباید سلیقه‌ای برخورد کرده و همه چیز را به سخره بگیرد.

 

وی با بیان این‌که تعداد زیادی از مدیران مدارسی که هم‌فکر آن‌ها نبودند را عوض کرده و می‌گویند با نیرویی که هم‌فکر ما نباشد کار نمی‌کنیم، گفت: مدتی قبل مدرسه خیّرسازی در شهرستان که از مدارس خریدخدمت بوده را بدون اجازه خیّر به یک موسسه اجاره داد و مدرسه نیز تحت عنوان هیئت امنایی اداره می‌شد که منجر به ناراحتی و اعتراض خیّر نسبت به این کار مدیر آموزش و پرورش شد.

 

انتهای پیام/127

 نظرات کاربران

به خاورستان هیچ مربوط نیست مگرشما فضولید؟؟؟؟
این آقا فقط دنبال سیاسی کاری است وبه فکر تعلیم وتربیت اسلامی نیست


نظر شما