آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89979
تاریخ انتشار: 1398/02/21 - 18:35
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به این‌که پرونده الکترونیکی سلامت از اولویت‌های ما است، گفت: تا پایان سال ۹۷ مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب داریم و عدم نقدینگی مشکلات ما را بیشتر کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نشست صمیمی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران صبح امروز با اصحاب سلامت خراسان جنوبی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

 
عزت الله گل علیزاده عضو هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران در این جلسه اظهار کرد: اعتبارات خوبی در حوزه بهداشت و درمان اختصاص یافته است اما هنوز خدمت دهنده و خدمت گیرنده ناراضی هستند.
 
وی با اشاره به این‌که نظرات انجمن‌های علمی برای ارائه خدمت به مردم تاثیرگذار است، افزود: برگزاری جلسات با اصحاب سلامت استان‌ها، انجمن‌های علمی مختلف، دیدار با مقامات ارشد استان ها و شنیدن صحبت های مردم یکی از مهمترین اولویت‌های سفرهای استانی رئیس سازمان است.
 
عضو هیئت مدیره بیمه سلامت ایران با اشاره به این‌که رسالت اصلی سازمان حفاظت از بیمه شدگان در مقابل هزینه های درمانی است، افزود: بنا بر اظهار برخی کارشناسان چیزی حدود 9 درصد از تولید ناخالص ملی به حوزه سلامت اختصاص دارد.
 
گل علیزاده گفت: وضعیت بهداشت و درمان در برخی کشورها با درصد پایین‌تر از تولید ناخالص ملی بهتر از ایران است و لذا باید ایراد کار را بررسی و شناسایی کنیم.
 
ضرورت تدوین نظام ارجاع
وی با بیان این‌که مشکل در فرایندها است، ادامه داد: تا وقتی نظام ارجاع و سطح بندی ‏خدمات و راهنماهای بالینی مستقر نشود حتی اگر 2 برابر شرایط حاضر هم پول به حوزه سلامت وارد شود، باز هم کفایت نخواهد کرد.‏
 
 
گل علیزاده بیان کرد: باید ارائه دهندگان خدمات سلامت برای مدیریت منابع پای کار باشند و از طرفی نمی‌شود بخشنامه‌ای بدون نظر ارائه ‏دهندگان خدمات سلامت صادر کرد.
 
 
علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: همه ما با هم در یک تیم همکاری می‌کنیم تا مردم در استان و کشور از نعمت سلامت بهره ببرند.
 
305 مرکز درمانی خراسان جنوبی طرف قرارداد بیمه سلامت 
وی افزود: در اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با 305 مرکز درمانی طرف قرار داد هستیم و خدمات درمانی مردم را در سطوح مختلف ارائه می‌دهیم و سعی می‌کنیم منابع مالی آن را تامین کنیم.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: در سالهای 96 و 97 با همکاری و همیاری بیمه سلامت و جامعه پزشکی توانستیم بیمه سلامت را به سمت نیاز مردم ببریم نه تقاضا و این موضوع با تمام مشکلات اقتصادی که وجود داشت انجام شد و مشکلی در دسترسی مردم به خدمات نداشتیم.
 
اربابی با اشارهب هب این‌که 85 درصد بیمه شدگان کشور پولی را برای بیمه پرداخت نمی کنند، افزود: بیمه سلامت محتاج تخصیص اعتبار از سوی سازمان است و اگر این ‏تخصیص به موقع انجام نشود، جامعه پزشکی دچار مشکل خواهد شد.
 
وی با اشاره به این‌که سال گذشته اعتبارات 9 ماه به موقع اختصاص پیدا کرد، افزود: با ‏وجود همه مشکلات مالی، 70 درصد مطالبات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تا آذرماه و مطالبات سایر ‏موسسه‌های پزشکی نیز تا آبان ماه تسویه شده است. 
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 65 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
 
لزوم توجه به بیمه بستری معتادان/ ۱۰۰ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب داریم
محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: اخذ مجوز دانشجوی داروسازی در مراحل پایانی است که مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در این خصوص با ما همکاری خوبی داشته است.
 
وی افزود: اگر تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت نباشد نمی توانیم خدمات خوبی را به مردم ارائه دهیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به این‌که سال گذشته تفاهم نامه همکاری بین بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده است، گفت: مردم و مسئولان منتظر ارائه خدمات بیشتر در شهرستان‌ها هستند و در خواست دیگر این است که مناطق محروم را باید در پرداختی ها در اولویت قرار داد.
 
دهقانی به بیمه بستری معتادان اشاره کرد و گفت: به پرداخت بیمه معتادان، درمان آنها و خدمات بستری نیاز است.
 
وی با اشاره به این‌که پرونده الکترونیکی سلامت از اولویت‌های ما است، افزود: تا پایان سال ۹۷ مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر طلب داریم و عدم نقدینگی مشکلات ما را بیشتر کرده است.
 
 
عدم جذب پزشکان غیربومی چالشی بزرگ برای نظام سلامت استان
کاظم قائمی رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: چرا نیروهای غیربومی با سواد در این شهر و استان نمی ماند؟ عدم جذب این پزشکان چالشی بزرگ برای نظام سلامت استان است.
 
وی نبود بیمارستان و بخش خصوصی در خراسان جنوبی را یکی از موارد عدم ماندگاری نیروهای غیر بومی بیان کرد و افزود: قانون مداری بیش از حد در سطح استان یکی دیگر از علل عدم ماندگاری نیروهای باسواد غیربومی است.
 
رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که کار را باید با اخلاص انجام دهیم، گفت: اگر دل ما برای شهرمان می سوزد باید تفکر خود را عوض کنیم.
 
قائمی با اشاره به این‌که تنگ نظری ها و طرز فکر پایین برخی نیروها درد است که باید اصلاح شود، تصریح کرد: افرادی که روی کار می‌آیند باید دید باز داشته باشند و با صداقت کار کنند تا از سیر قهقرایی استان جلوگیری شود.
 
انتهای پیام/ 132
 


نظر شما