آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89542
تاریخ انتشار: 1398/01/25 - 10:06
جلسات مدیریت بحران در شهرستان‌های طبس، سرایان و قائن برگزار شد و دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام آمادگی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلسات مدیریت بحران در شهرستان‌های طبس، سرایان و قائن برگزار شد.

 
شهرداران، بخشداران و دهیاران به همراه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران در این جلسات حضور داشتند.
 
علیرضا خلیلی فرماندار طبس در جلسه مدیریت بحران این شهرستان، اظهار کرد: در صورت بارندگی شدید 7 روستای هدف گردشگری شهرستان و دو منطقه خرو و ازمیغان بسته می‌شود.
 
وی با اشاره به این‌که خروجی بندها باز و آب تخلیه می‌شود تا در موقع سیلاب آبگیری شود، افزود: مسیل‌های سیلاب صبح امروز با حضور اعضای شورای تامین و اعضای مدیریت بحران طبس مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.
 
فرماندار طبس با اشاره به این‌که ماموریت‌های مدیران عضو ستاد بحران در چند روز آینده که بارندگی وجود دارد، لغو شده است، تصریح کرد: در صورت نیاز دریچه های خروجی سد این شهرستان باز خواهد شد.
 
خلیلی یادآور شد: از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم ماشین‌های دارای چراغ گردان خود را برای پلیس راه در صورت نیاز فراهم کنند و آمادگی لازم را داشته باشند. 
 
وی افزود: مکان‌های اسکان اضطراری فراهم شده و مدارس و اماکن مذهبی و هلال احمر آمادگی لازم را داشته باشند.
 
فرماندار طبس با اشاره به این‌که خانه‌های در مسیر رودخانه ها تخلیه می‌شوند، افزود: در صورت نیاز اطلاعیه‌ها و هشدارهای لازم به اطلاع مردم خواهد رسید.
 
رسولی مقدم فرماندار سرایان نیز در جلسه مدیریت بحران این شهرستان، اظهار کرد: با توجه به پیش آگاهی‌های هواشناسی و هشدارهای مدیریت بحران ،اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان به صورت آماده باش در ۲۴ ساعت شبانه روز در حال تمهید و تدارکات اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از خسارت ناشی از سیل هستند. 
 
وی افزود: بازدید میدانی از مسیل ها و آبراهه های مشرف به مناطق مسکونی شهری و روستایی، هماهنگی و اخذ مجوز دادستان شهرستان در بازگشایی مسیل‌ها با توجه به تجاوزات انجام شده در سالهای گذشته، به کارگیری تجهیزات موجود در شهرستان و استفاده از فضای موجود جهت تقویت و ایجاد دیدار های ساحلی و بندهای انحرافی از جمله اقدامات انجام شده در پی هشدارهای هواشناسی است.
 
فرماندار سرایان تصریح کرد: از صاحبان کمپرسی، لودر و تراکتور دعوت شده و همچنین صاحبان دستگاه‌های فوق جهت همکاری اعلام آمادگی کرده تا با هماهنگی فرمانداری به کار گرفته شوند.
 
رسولی مقدم تصریح کرد: اطلاع رسانی لازم از طریق کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی به خانواده‌ها جهت پذیرش و نگهداری سالمندان و افراد معلول در کنار خانواده ها و درصورت عدم همکاری تدارک نگهداری آنها در هیات‌های مذهبی و پذیرایی شده است.
 
وی افزود:  با مجموعه فعالین ستاد اربعین شهرستان در پذیرایی از افراد در محل های اسکان اضطراری و با فرماندار  سربیشه بعنوان معین شهرستان مذکور هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
 
همچنین کریمی فرماندار قائنات در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان بر استقرار ماشین آلات تخصصی از جمله لودر، بیل مکانیکی و کامیون در محل های پُرریسک رودخانه‌ای و همچنین افزایش ارتفاء دیواره رودخانه ها به منظور جلوگیری از سیلاب ها به مناطق مسکونی و کشاورزی تأکید کرد.
 
انتهای پیام/ 132

 نظر شما