آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89524
تاریخ انتشار: 1398/01/24 - 12:39
رئیس کمیته همگانی هیئت شنای خراسان‌جنوبی و مربی آبدرمانی و هیدروتراپی، گفت: آبدرمانی روشی موثر در بسیاری از بیماری ها است که در استان خراسان جنوبی نیز توسط مربیان تعلیم دیده انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حرکت درمانی در آب یا همان آب‌درمانی در واقع همان فیزیوتراپی در آب است این روش رویکردی جامع که موجب تلفیق خواص حضور داشتن در آب و ورزش در همان حال می‌باشد. این شیوه درمانی علاوه بر دارا بودن خواص فیزکی مناسب جهت بهبود شکل حرکتی بیمار ، موجب افزایش اتکا به نفس بیمار نیز می‌شود.

 

برنامه حرکات آب درمانی متشکل از انواع مختلفی از درمان‌ها و تمریناتی است که در یک استخر انجام می‌شوند. این روش بخصوص در مواردی سودمند است که بواسطه شدت درد کمر، کاهش تراکم استخوانی، ناتوانی یا دیگر عوامل انجام یک برنامه تمرینات بر روی زمین امکان پذیر نباشد.

 

چگونگی اثر آب بر بدن

به طور خلاصه می‌توان گفت که تاثیرات آب درمانی به واسطه اثری است که آب روی پوست بدن دارد. بر اثر برخورد جریان آب، گیرنده‌های عصبی پوست تحریک می‌شوند. تحریکات ایجاد شده از طریق اعصاب، بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می‌گذارند و این تاثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن اثرات درمانی آب می‌شود. آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون و میزان ترشح غدد نیز تاثیر می‌گذارد و در نهایت، تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس می‌شود.

 

آبدرمانی و درمان بیماری‌ها

فائزه خسروی رئیس کمیته همگانی هیئت شنای خراسان‌جنوبی و مربی آبدرمانی و هیدروتراپی در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: هیدروتراپی یا آب درمانی، درمان بیماری‌ها با استفاده از آب است که با هدف کاهش درد و افزایش دامنه حرکات مفاصل با استفاده از آب صورت می‌گیرد و بر خلاف اکثر روش‌های فیزیوتراپی و کاردرمانی دیگر، رفع خستگی عضلانی با رضایت و خوشنودی همراه است.

 

وی افزود: این روش درمانی برای درمان مشکلاتی از قبیل ضایعه نخاعی، آرتروز، لوردوز، کیفوز،پوکی استخوان پیشرفته، اسکولیوز، کشیدگی یا پارگی عضله، آرتریت، سیاتسک، دیسک کمر ، پای پرانتزی و ایکسی، مشکلات دیابت و فشار خون بالاو... کاربرد دارد.

خسروی با اشاره به درمان بیماری‌های روحی روانی، بیان کرد: این روش درمانی حتی برای درمان بیماری‌هایی از قبیل کم‌خوابی ، افسردگی و جایگزین خوبی برای انواع درمان روش‌های خطرناک لاغری و یا چاقی است.

 

رئیس کمیته همگانی هیئت شنای خراسان‌جنوبی و مربی آبدرمانی و هیدروتراپی تاکید کرد: این حرکات برای کسانی که دارای هر گونه بیماری هستند حتما باید تحت نظر مربی صورت بگیرد زیرا در صورت انجام اشتباه حرکات ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به شخص وارد شود.

وی با اشاره به انجام این روش درمانی در خراسان‌جنوبی گفت: مربیان تعلیم دیده این روش درمانی در خراسان‌جنوبی در استخرهای مختلف حضور داشته و مردم می‌توانند از این روش درمانی موثرتر و کم هزینه‌تر نسبت به سایر درمان‌ها استفاده کنند.

 

انتهای پیام/133

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما