آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89493
تاریخ انتشار: 1398/01/22 - 11:26
ستوان یکم پاسدار مرتضی بصیری پور 20 فروردین ماه سال گذشته که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) به سوریه رفته بود و در محل پایگاه تیفور سوریه بر اثر اصابت موشک به این پایگاه به شهادت رسید و اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی شد.
به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز 22 فروردین ماه یک سال از شهادت اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی شهید مرتضی بصیری‌پور می‌گذرد. انگار همین دیروز بود که مردم شهید پرور خراسان جنوبی با چشمانی اشکبار و دلی آرام به سمت هیئت ابوالفضلی (مصلی) بیرجند برای بدرقه اولین شهید مدافع حرم می‌آمدند.
 
ستوان یکم پاسدار مرتضی بصیری پور 20 فروردین ماه سال گذشته که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) به سوریه رفته بود و در محل پایگاه تیفور سوریه بر اثر اصابت موشک به این پایگاه به شهادت رسید و اولین شهید مدافع حرم خراسان‌جنوبی شد.
 
شهید مرتضی بصیری پور متولد 1365 و دارای یک فرزند پسر به نام طاها است.
 
آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در اولین دیدار از خانواده نخستین شهید مدافع حرم در خراسان جنوبی اظهار کرد: شهادت توفیقی است که نصیب این خانواده شده و خانواده شهید تنها نبوده و همه شهر نسبت به این مسئله متأثر هستند.
 
وی با اشاره به اینکه شهدا سربازان امام زمان(عج) هستند و به مقابله با ستیز می‌روند، گفت: از شهدا انتظار شفاعت داریم که شافع ما باشند.
 
آیت الله عبادی خطاب به خانواده شهید مرتضی بصیری‌پور افزود: خانواده با توفیقی بودید که نخستین شهید حرم در استان به نام خانواده شما ثبت شد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: نتیجه این توفیقات مقدماتی دارد که این شایستگی برای این شهیدان ثبت می‌شود و این یک اتفاق نیست بلکه یک فرمول است.
 
پدر شهید مرتضی بصیری‌پور نیز در این دیدار گفت: پسرم با عشق و علاقه وارد سپاه شد و علاقه زیادی برای رفتن به سوریه و مقابله با استکبار داشت که بعد از سه بار ثبت‌نام توفیق حضور یافت.
 
 
وی با اشاره به اینکه مرتضی بسیار ولایی بود و هر زمانی که کسی نسبت به مقام ولایت موضع‌گیری منفی می‌کرد، سریع موضع گرفته و دفاع می‌کرد، افزود: فرزند شهیدم همه را سفارش به حرکت در خط رهبری می‌کرد و می‌گفت هر چه مقام معظم رهبری بگویند باید اجرا شود.
 
شهید مدافع حرم مرتضی بصیری‌پور برای پدر و مادر و پسر عزیزش وصیت نامه‌هایی را به یادگار گذاشته است و متن این وصیت‌نامه ها به شرح زیر است: 
بسمه تعالی
خدمت پدر و مادر عزیزم؛
بنده را امیدوارم که حلال کنید که شاید و بدون شاید پسر خوبی برایتان نبوده ام.
اگر احتیاطا برایم اتفاقی افتاد بدانید که به هیچ عنوان نباید برایم ناراحت باشید زیرا که اگر ان شاءالله به مقام شهدا که البته بس مقامی است بزرگ برسم خداوند به من لطف کرده است.
و بدانید که شهدا زنده اند.
 
دوستتان دارم
مرتضی بصیری پور
 
بسمه تعالی
از طرف اینجانب مرتضی بصیری پور خدمت پسرم، عزیزم، طاها بصیری پور.
الان که این نامه را برای جنابعالی می نویسم، شب سفرم به سوریه می باشد.
ممکن است که بنده با این سفر دیگر برگشت نداشته باشم. از جنابعالی خواهش دارم مواظب قلب من یعنی مادرت باشی و بدانی که نباید ایشان را آزرده خاطر کنی و بدانی که بنده در همه حال پیش شما هستم؛ ان شاءالله.
در ضمن بدان که خیلی دوستت دارم پسرک گلم.
ان شاءالله همیشه موفق و پیروز و سرفراز و پایدار باشید.
 
پدرت
مرتضی بصیری پور
 
 
فهمیه احسان فر همسر شهید مرتضی بصیری پور پنج سال و نیم با این شهید بزرگوار زندگی کرده بود.
او از زندگی مشترکشان می‌گوید و از دست و دل بازی آقا مرتضی. از اینکه با شنیدن اسم رهبر معظم انقلاب،‌اشک بر چشمانش مهمان می شد و دست و پایش لرزان. از خیرخواهی ها و دل پاکش می‌گوید و از اینکه شهادت حقش بود.
 
از اولین نوروز سختی که بدون آقا مرتضی سپری شد می‌گوید و از دلتنگی های «طاها» برای دیدن پدرش که روز به روز بیشتر می‌شد. از رضایت قلبی‌اش برای سفر همسرش هم می‌گوید و از خواسته همیشگی همسرش از او «دعا کن سربلند و پیروز شوم».
 
 
 
جمله سنگین آقا مرتضی را هم بخاطر دارد که می گفت اگر مانع رفتن من برای دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) بشوی،‌ باید در آن دنیا پاسخگو باشی.
 
همسر شهید ادامه می دهد: احترام شهید به «پدر و مادرش زبانزد همه است و شاید این مهم،‌ راز رسیدن به خواسته قلبی اش یعنی شهادت باشد». آقا مرتضی به آرزویش رسید اما تحمل دوری او،‌ برای بازماندگان سخت است،‌ که امیدوارم خداوند به ما صبر زینبی عنایت کند.
 
همچ گاه مانع رفتن او به این سفر حتی در کلام و یا عمل نشد و تاکید دارد اگر امثال آقا مرتضی به این راه نروند،‌ باید امروز در بسیاری از شهرهای کشور شاهد جنگ با داعشی ها و دشمنان اسلام و انقلاب باشیم.
 
فهمیه احسان فر از وظیفه سنگین سالهای پیش روی خود هم می‌گوید که باید طبق توصیه شهید، زینب وار صبر پیشه کند و یادگار آقا مرتضی را به بهترین شکل تربیت کند.
 
 طاها بصیری‌پور هنگام شهادت پدر سه سال بیش نداشت و 27 بهمن ماه  سال گذشته جشن تولد چهار سالگی طاها برگزار شد. در این جشن تولد برای اولین‌بار پدر طاها حضور نداشت تا به بر چهره معصوم تنها فرزندش بوسه‌ای زند و تولدش را تبریک بگوید.
 
 
اما در این جشن تولد آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی، اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند و بسیاری دیگر از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان حضور داشتند. هرچند حضور این افراد جای خالی پدر را پر نمی کرد اما قطعا مرهمی بر دل کوچک طاها بوده است.
 
امروز اولین سالگرد شهادت شهید بصیری‌پور اولین شهید مدافع حرم خراسان‌جنوبی است. امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و مدافعین حرم اهل‌بیت (ع) باشیم.
 
انتهای پیام/ 132
تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما