آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89052
تاریخ انتشار: 1397/12/22 - 09:54
حاشیه نگاری خاورستان از سفررئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان‌جنوبی:
تلنگرهای عبادی به نوبخت/ اهدای گُل و درخواست اعتبار!
رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفری دو روزه به خراسان‌جنوبی سفر کرد و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پس از چندین نوبت دعوت از محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان‌جنوبی در نهایت دوشنبه 20 اسفند ماه نوبخت در سفری دو روزه به خراسان‌جنوبی سفر کرد. وی در بدو ورود خود یعنی شامگاه دوشنبه 20 اسفندماه نشستی با فعالان اقتصادی خراسان‌جنوبی که استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی نیز حضور داشتند، برگزار کرد.

 

صبح روز گذشته نیز معاون رئیس جمهور به همراه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون وزیر راه و مسئولان استانی خراسان‌جنوبی با حضور در مزار شهدای شهر بیرجند به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و پس از آن برای بازدید از روستاهای محروم حاشیه شهر بیرجند به چند روستا سفری کوتاه داشت.

وی در جریان این سفر دو روزه خود از آغاز ساخت 10 هزار مسکن برای محرومان استان خبر داد و به نمایندگی از روستاهای استان در روستای هج و نج از توابع شهرستان بیرجند این پروژه را کلنگ زنی کرد.همچنین با حضور در روستای افکشت نیز طرح هادی این روستا را افتتاح کرد و بعد ازظهر روز گذشته در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان‌جنوبی حاضر شد.

 

سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در خراسان‌جنوبی با حواشی جالبی نیز روبه رو بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز بارها از رئیس سازمان برنامه و بودجه برای سفر به خراسان‌جنوبی دعوت کرده بود و بارها نسبت به بی توجهی رئیس سازمان برنامه بودجه به خراسان‌جنوبی در زمینه منابع اعتباری و فراهم نبودن زیرساخت‌ها در این استان محروم و مرزی گلایه داشته است.

 

اهدای گُل و درخواست اعتبار!

صبح روز گذشته در محل مزار شهدای شهر بیرجند که حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نیز به همراه رئیس سازمان برنامه و بودجه برای زیارت مزار شهدا حضور داشت، عبادی با اهدای یک شاخه گُل رُز به نوبخت، گفت: آقای نوبخت گل به شما اهدا می‌کنم تا به ما اعتباراتی بدهید!

و اما آنچه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان گذشت.

 

شورای توسعه و برنامه ریزی استان خراسان‌جنوبی که بعد از ظهر روز گذشته برای ساعت 15 اطلاع رسانی شده بود با 36 دقیقه تاخیر آغاز شد و در ابتدای جلسه استاندار خراسان‌جنوبی دلیل تاخیر را فشرده بودن برنامه ها و بازدید های رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام و از حاضرین عذرخواهی کرد.

 

پس از صحبت استاندار تعدادی از مدیران استان به مشکلات و درخواست‌های خود از رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کردند و مجری جلسه نیز برای رعایت زمان، از حجت‌الاسلام عبادی به نمایندگی از سایر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه در اولین جلسه نوبخت با فعالان اقتصادی استان حضور نداشت، دعوت به صحبت کرد.

 

عبادی در ابتدای صحبت ضمن عرض خیر مقدم خدمت رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر همراهان، اظهار کرد: از اینکه در پایان سال با وجود کار زیاد به خراسان‌جنوبی سفر کردید جای تشکر دارد.

 

سَرها روی تَن سنگینی می‌کند

وی با اشاره به اینکه مدتی از زمان برگزاری جلسه گذشته و بعد ازظهر و معمولا موقع استراحت است، افزود: خیلی هم نمی‌توان صحبت کرد چون سَرها روی تَن سنگینی می‌کند و کاملا مشخص است که دوستان به زحمت سرها را روی تن نگه‌داشته‌اند. در هر صورت خدا به شما صبر بدهد که شنونده هستید.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید چند نکته خدمت آقای نوبخت که قبول زحمت کرده و دعوت استاندار و نماینده‌ها را پذیرفتند و به استان آمدند، عرض کنم.

خودتان تشریف بیاورید،کارتان داریم!

وی افزود: من خودم چندین بار در صحن از رئیس سازمان برنامه و بودجه دعوت کردم که به خراسان‌جنوبی سفر کنند. مدتی قبل آقای نمکی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان‌جنوبی سفری داشت و آقای نوبخت به من، گفت: "معاونم که به خراسان‌جنوبی آمده". گفتم: معاون شما جای شما را نمی‌گیرد. خودتان تشریف بیاورید، کارتان داریم!

 

پراید سوار می‌شویم!

وی ضمن اینکه به مشکلات استان اشاره می‌کرد در خصوص زیرساخت‌ها به ویژه جاده‌ها خطاب به نوبخت،گفت: جاده‌های استان ما وضعیت خوبی ندارد. جاده بیرجند- قاین به واسطه پیچ زیاد و تردد کامیون‌ها، وقتی تصادفی در این جاده صورت می‌گیرد کسی به جز راننده کامیون زنده نمی‌ماند. مردم اینجا هم که پول آنچنانی ندارند ماشین آنچنانی سوار شوند، پراید سوار می‌شوند و در تصادفات هر 5 سرنشین جان خود را از دست می‌دهند.

 

عبادی مشکلات مختلف استان را از جمله آب، راه، راه آهن، معادن، کارخانه ها و... را نوبت به نوبت برای رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد و افزود: من مطلب زیاد داشتم و چون خودمان دعوت کردیم و تشریف آوردید گفتم خیلی هم مراعات کنم. هم مهمان هستید و هم خیلی آدم مودب و بزرگواری هستید.

 

وی با اشاره به اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان که بیش از 2 هزار میلیارد تومان بود، اظهار کرد: همین‌که شنیدم سه هزار میلیارد تومان، چهار هزار میلیارد تومان، چه قدر بود؟ (این لحظه با تشویق حضار همراه بود) چون من این چند هزار میلیارد تومان اعتبار را شنیدم، حقیقت خیلی مراعات کردم. فعلا سه تا چهار هزار میلیارد هم برای ما کافی است.ان‌شاءالله موفق و موید باشید.

 

عبادی در پایان گفت: برای شادی روح شهدا، امام شهدا رفتگان و گذشتگان آقای نوبخت صلوات بر محمد و آل محمد (ص).

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، گفت: از وقتی که هم استانی ها شنیده‌اند رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان سفر کردند دائم با من تماس گرفته و می‌گویند پیگیر مطالبات فرهنگیان، سبد حمایتی و یارانه نیز باشید. که درخواست پیگیری از دولت را در این خصوص دارم.

 

محمد رضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان نیز در آخرین لحظات جلسه ضمن گلایه از مشکلات استان بر اتصال فردوس به ریل سراسری تاکید کرد.

 

پس از اتمام صحبتهای امیرحسنخانی، نوبخت خطاب به نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه، گفت: آقای افضلی شما هم اگر مطلبی دارید، بفرمایید.

 

افضلی به وجود ۱۰ درصد جمعیت استان توسط عشایر اشاره کرد و افزود: توجه داشته باشید نجابت عشایر باعث دیده نشدن آنها نشود.

 

انتهای پیام/127

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظرات کاربران

اینها گوششان از تلنگر پراست مهم تخصیص اعتبار است که داده شود


نظر شما