آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88118
تاریخ انتشار: 1397/10/19 - 23:37
شورای مسکن خراسان جنوبی درحالی‌که برای به پایان رسیدن این پروژه در سال جاری تشکیل شده بود با حواشی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شورای مسکن مهر استان خراسان‌جنوبی امروز در سالن جلسات حوزه استاندار با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر، نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر و تعدادی از مدیران کل استان برگزار شد.

 

این جلسه برای ساعت 9:30 اطلاع رسانی شده بود و راس ساعت مدیران کل دستگاه‌های مربوط دعوت شده به این جلسه و خبرنگاران در سالن جلسات حوزه استاندار حضور داشتند. پس از گذشت نیم ساعت استاندار خراسان‌جنوبی، به همراه مهمانان وارد شدند.

 

جلسه با قرات قرآن آغاز شد و پس از آن سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری دستور کار جلسه را قرات کرد و از مهدی جعفری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی خواست گزارش کاری در حوزه مسکن مهر ارائه دهد.

مهدی جعفری- مدیرکل راه وشهرسازی خراسان‌جنوبی

پس از مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نوبت به ارائه گزارش کار توسط مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان رسید و مدیر عامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گزارش کاری در حوزه مسکن مهر ارائه کرد.

 

نفر بعدی که در این جلسه وقت برای صحبت گرفته بود سلطانی‌فر به نمایندگی از یک هزار و 500 خانواده پرسنل ارتش در این جلسه حضور داشت که قرار بود مشکلات همکارانش مبنی بر عدم توانایی مالی برای خریداری انشعاب برق پروژه 792 واحدی ارتش را مطرح کند.

 

علوی مقدم دو دقیقه زمان برای سلطانی فر در نظر گرفت و گفت مشکلات خود را مطرح کنید. سلطانی فر زمان بیش از دو دقیقه برای صحبت کردن نیاز داشت و همان ابتدا گفت برای اینکه بخواهم درخواست‌ها را تیتر وار عنوان کنم باید ابتدا توضیحاتی کوتاه در حد سه تا چهار دقیقه ارائه دهم.

 

815 میلون تومان به عنوان قرض به استانداری دادیم

وی با بیان اینکه پروژه 792 واحدی ارتش در سال 89 کلنگ زنی شده، افزود: این پروژه قرار است برای یک هزار و 500 خانواده پرسنل ارتش ساخته شود. اولین درخواست سلطانی فر یک سوم سهم تاسیسات زیربنایی بود. که حدو 5 سال قبل بر اساس تفاهم نامه ای که در زمان استاندار وقت تنظیم شده و به امضای استاندار رسیده بود تفاهم شده که کارکنان ارتش 815 میلیون تومان به صورت قرضی به استانداری بدهند.

 

سلطانی فر گفت: دیماه سال گذشته جلسه ای گرفته شد و آقای مروج الشریعه استاندار وقت دستور پیگیری برای مشخص شدن این پول را دادند که اگر سال گذشته این پول به دست ما رسیده بود اکنون بیش از 4 میلیارد تومان میشد و می‌توانستیم مشکلات خود را حل و فصل کنیم.

 

دومین درخواست وی کمک برای خریداری اشتراک برق بود، که بیان کرد: هم اکنون بیش از دو میلیارد تومان برای خرید اشتراک‌های برق باید پرداخت کنیم که به دلیل اینکه توان مالی قوی نداریم درخواست تحویل اشتراک به صورت اقساط را داریم.

شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی

وی عنوان کرد: در جلسه ای که با حضور مسئولان تشکیل شد مقرر شد یک چهارم هزینه را به صورت نقد و مابقی را چک بدهیم. اما طی مدت زمان اخیر حدود 23 درصد به هزینه اشتراک برق افزوده شده است.

 

سلطانی فر گفت: 50 اشتراک برق که از قبل ثبت‌نام شده بود روز گذشته با همان قیمت قبل با همکاری آقای علوی مقدم واگذار شد. مابقی حدود 1.9 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که ما توان پرداخت نداشته و درخواست اقساط 24 ماهه برای خریداری اشتراک‌های برق یا دادن چک مانند گذشته را داریم. درخواست نهایی سلطانی فر در نظر گرفتن کمک در قالب یارانه برای این پروژه بود که بتوانند در 22 بهمن افتتاح کنند.

 

شهردار بیرجند که در این جلسه حاضر بود نیز از عدم تعهد راه و شهرسازی برای واگذاری 10 درصد سهم شهرداری گلایه کرد و درخواست رسیدگی به این موضوع را داشت.

 

پس از آن محمدرضا امیرکمالی نماینده تام الاختیار وزیر نیرو با اشاره به درخواست برای تقسیط اشتراک برق، اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون در بحث واگذاری اشتراک‌ها هیچ گونه تخفیفی نداریم و اصلا راه ندارد اما برای تقسیط اشتراک‌ها به صورت 6 تا 12 ماهه پیگیری می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه به دیده منت در مورد تقسیط اشتراک همکاری می‌کنم، افزود: اگر رفتم و وزیر من را برکنار کرد به واسطه قولی که دادم برمی‌گردم و در اختیار استاندار خواهم بود.

 

مسکن مهر بچه تازه متولد شده

امیرکمالی بر لزوم همکاری همه با هم برای به سرانجام رسیدن مسکن مهر اشاره کرد و گفت: مسکن مهر مانند بچه ای است که تازه متولد شده و استاندار به عنوان پدر استان، آقای مهرآبادی به عنوان مادر و کسی که مسکن مهر را به دنیا آورده همه برای بزرگ شدن این بچه باید کمک کنیم که مسکن مهر به اتمام برسد.

شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی

علوی مقدم که به همکلاسی بودن با امیرکمالی در دانشگاه اشاره می‌کرد، قصد داشت با یادآوری هم‌کلاس بودن با وی مدت زمان تقسیط اشتراک را به 24 ماه برساند که امیرکمالی مقاومت می کرد و می‌گفت چرا می‌خواهید کاری کنید که بندگان خدا متضرر شوند. امیرکمالی ادامه داد: اگر اقساط از یکسال بیشتر شود گردش مالی آن افزایش یافته و این مسئله به ضرر مشترکان است که این‌بار استاندار نیز به حمایت از علوی مقدم درآمد و گفت اشکالی ندارد یکبار متضرر شویم. در نهایت این مسئله در ابهام بین 12 تا 24 ماه ماند و کسی متوجه نشد که نتیجه چه شد. در ضمن علوی مقدم بر تقسیط اشتراک‌های برق با قیمت قبلی نیز اصرار داشت.

 

نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر که به حرفهای خود پایان داد، علوی مقدم از قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر درخواست صحبت کرد. احمد اصغری‌مهرآبادی قبل از اینکه صحبتش را آغاز کند رو به امیرکمالی کرد و گفت: در نهایت چه شد؟ برای تقسیط اشتراک‌ها چند ماه در نظر گرفتید منکه نفهمیدم! امیرکمالی همچنان بر 12 ماه اصرار داشت و علوی مقدم بر24 ماه. این موضوع به نتیجه نهایی نرسید.

 

شهردار شمشیر را از رو بسته 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر به صحبت خود ادامه داد و از مدیر کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی خواست مطالبی که به وی مربوط است را مکتوب کرده که پیگیری کند. وی به بیشتر درخواست‌های مطرح شد در جلسه اشاره کرد اما هنوز نوبت به تعیین تکلیف 10 درصد سهم شهرداری نرسیده بود که شهردار بیرجند مجدد 10 درصد سهم شهرداری را تکرار کرد. در این هنگام مهرآبادی خطاب به جعفری گفت این 10 درصد سهم شهرداری هم واگذار شود و زمین برای فضای سبز در اختیار شهرداری قرار دهید. ظاهرا اقای جاوید امروز شمشیر را از رو بسته است!

 

مراقب جیب‌های خالی‌مان بودیم

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز که در این جلسه بیشتر شنونده بود، نیز دقایقی کوتاه صحبت کرد. وی افزود: در این جلسه سعی کردیم بیشتر اعتبارات بگیریم و مراقب جیب‌های مان باشیم که خالی نشود. هرچند جیب‌ها نیز خالی است و چیزی ندارد. در این هنگام امیر کمالی گفت: حالا همه کارت پول دارند.

محمد صادق معتمدیان- استاندار خراسان‌جنوبی

جلسه به لحظات پایانی خود رسیده بود که علوی مقدم گفت بهتر است مصوبات جلسه را یکبار مرور کنیم. اولین مصوبه برای تقسیط اشتراک‌های برق بود که علوی مقدم گفت مقرر شد حتی المقدور اشتراک برق به قیمت قبل و با اقساط 24 ماهه به پرسنل ارتش واگذار شود. که امیر کمالی در این مورد واکنش نشان داد و گفت: قیمت قبل را در مصوبه مطرح نکنید. همان حتی المقدور را هم قید نکنید. خودم پیگیری می‌کنم.

 

چانه‌زنی بر سر زمان اقساط/ استاندار: 20 ماه کنید خیرش را ببینید

وی ادامه داد: باور کنید تقسیط بیش از 12 ماه راه ندارد و نمی‌شود. چند ثانیه‌ای بین علوی مقدم و امیر کمالی درخواست برای تقسیط 24 ماهه مطرح می‌شد و امیرکمالی نمی‌پذیرفت که استاندار گفت: نه 12 ماه آقای امیرکمالی و نه 24 ماه اقای علوی مقدم. اقساط را 20 ماهه کنید خیرش را ببینید که این حرف منجر به خنده حضار شد.

 

امیرکمالی که همچنان مخالف بود گفت: اگر هر نفر روزی پول یک پفک را کنار بگذارد در ماه 200 هزار تومان شده و می‌توان اقساط را پرداخت کرد.

 

اقدام مدیرعامل شرکت برق و ناراحتی که پیش آمد

در این میان محمدابراهیم شرکا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی با بلندکردن دستش و در حالی که صدایش کمی بلند بود، گفت: اگر از اینها بپرسید که می‌گویند مجانی باشد! این حرف باعث ناراحتی حسن‌علی زمانی فرمانده مرکز آموزش امام رضا علیه‌السلام (04) بیرجند شد و گفت: گاهی اوقات شرکت‌ها فکر می‌کنند صاحب مال خدا هم هستند!

 

زمانی گفت: وقتی‌که آب یا برق که نعمت خدا است را می‌خواهید بفروشید به دلیل اینکه بخش خصوصی است هر روز گران می‌کنید. وی در حالیکه دستش را به سمت همکارش در ردیف عقب گرفته بود، بیان کرد: این افراد برای این نظام جان داده اند. شما به عنوان دولت برای این پروژه یک ریال کمک نکردید. این سخن فرمانده مرکز آموزش 04 نیز عصبانیت علوی مقدم را در پی داشت و علوی مقدم با بیان اینکه اجازه نمی‌دهم جناب سرهنگ ادامه دهید مانع ادامه صحبت‌های زمانی شد.

 

خودم هزینه انشعابات را تقبل می‌کنم

زمانی نیز خطاب به علوی مقدم و سایر مسئولان مربوطه در حالی‌که دستش را بر سینه خود گذاشته بود، گفت: خودم هزینه انشعابات را تقبل می‌کنم اگر پروژه به اتمام رسید که آخر سال افتتاح خواهیم کرد و گرنه افتتاحی صورت نخواهد گرفت. از شما هم نه می‌خواهیم که انشعابات را مجانی بدهید نه اقساط برای آن مشخص کنید.

حسنعلی زمانی- فرمانده مرکز آموزش 04 ارتش بیرجند

مصوباتی که با اما و اگر به تصویب رسید

دیگر مصوبات این جلسه که مطرح شد نیز با اما و اگرهای بسیاری روبه‌رو بود. یک مصوبه که تامین هزینه قیر مورد نیاز آسفالت بود در صورتی قرار شد به استان پرداخت شود که اگر در لایحه بودجه 98 اعتباری در این زمینه در نظر گرفته شود اعتباری برای خرید قیر به استان خواهند داد.

 

در پایان این جلسه که حدود دو ساعت طول کشید و از زمان نماز ظهر نیز گذشته بود استاندار از تاخیر نیم ساعته ابتدای جلسه عذرخواهی کرد و گفت: تاخیر در پرواز، دلیل تاخیر آغاز جلسه بوده است.

 

انتهای پیام/127/ 40/ 4

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی
مهدی جعفری- مدیرکل راه وشهرسازی خراسان‌جنوبی
شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی
شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی
محمد صادق معتمدیان- استاندار خراسان‌جنوبی
شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی
حسنعلی زمانی- فرمانده مرکز آموزش 04 ارتش بیرجند
شورای مسکن مهر خراسان‌جنوبی


نظرات کاربران

یعنی باز هم فشار بر نیروهای مسلح توسط داخلی ها


نظر شما