آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88116
تاریخ انتشار: 1397/10/19 - 16:07
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: 98 درصد مسکن مهر در خراسان جنوبی فروش اقساطی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی جعفری مدیرکل راه وشهرسازی خراسان‌جنوبی امروز در شورای مسکن مهر استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: مسکن مهر خراسان‌جنوبی در مراحل پایانی است و فقط تعاونی 04 ارتش باقی مانده که زیر سازی آن به اتمام رسیده و در زمینه خدمات روبنایی یکسری کمبودهایی دارد.

 

وی افزود: سهم خراسان‌جنوبی در مسکن مهر 31 هزار و 247 واحد بوده که 22 هزار و 130 واحد در شهرهای بالای 25 هزار خانوار و 8 هزار و 418 واحد در شهرهای زیر 25 هزار خانوار بوده و 700 واحد مربوط به واحد‌هایی در بافت‌های فرسوده بوده است.

 

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: پروژه 04 ارتش با سایر مسکن‌های مهر متفاوت بوده و آماده سازی و زیرسازی توسط خود ارتش انجام شده است.

 

کمبود مدرسه در مسکن مهر

جعفری عمده مشکلات مسکن‌های مهر استان را در بخش خدمات روبنایی عنوان کرد و گفت: کمبود مدرسه در مسکن مهر به ویژه در بیرجند از مهمترین مشکلات ساکنان است.

 

وی فاضلاب را یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر دانست و بیان کرد: در حال حاضر در مهر شهر 40 کیلومتر تکمیل شبکه فاضلاب‌ با همکاری وزارت نیرو و راه و شهرسازی  انجام شده اما هنوز برای کل مهرشهر نیاز به کار است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: از دیگر مشکلات مسکن مهردر سطح استان کمبود فضای سبز، مشکل فاضلاب پروژه هزار واحدی قاین و نبود قیر برای آسفالت کوچه و خیابان‌ها است.

 

جعفری بیان کرد: در سطح استان برای مناطق مسکن مهر 35 مدرسه، 342 کلاس درس، 8 کلانتری و 14 درمانگاه نیاز است.همچنین در این مناطق به فضای سبز و زمین ورزشی توجه نشده که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

 

وی با بیان اینکه 98 درصد مسکن مهر در استان فروش اقساطی شده، اظهار کرد: برای مسکن مهر استان 84 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی در زمینه مسکن روستایی تا کنون 46 هزار و 693 واحد تشکیل پرونده شده که بیش از 38 هزار واحد اعلام قرار داد و 32 هزار و 655 واحد به ثمر رسیده است.

 

وی با بیان اینکه 88 هزار و 835 واحد مسکن روستایی در استان داریم، گفت: از این تعداد 44 درصد مقاوم، 14.5 درصد نیمه مقاوم و 41 درصد از استحکام پایین برخوردار است.

 

پرداخت تسهیلات به روستائیان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی از پرداخت تسهیلات برای ساخت واحد مسکونی در روستاهای استان خبر داد و اظهار کرد: هرساله وامی به مبلغ 25 میلیون تومان به متقاضیان با بازپرداخت 15 ساله و همچنین از طرف حساب صندوق صد امام 4 تا 8 میلیون تومان وام بلاعوض به روستائیانی که توانایی بازپرداخت اقساط را ندارند پرداخت می‌شود.

 

آسمانی مقدم گفت: همچنین در سه روستای ذکری، گل نی و جلاران در شهرستان درمیان الگویی با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی برای ساخت مسکن روستایی در مناطق محروم و مرزی ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی 27 شهر زیر 25 هزارخانوارجمعیت دارد، عنوان کرد: در پایان سال 95 اتمام مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار خانوار جمعیت را اعلام کرده و 5 هزار و 255 تن قیر رایگان در اختیار برخی از شهرهای مورد نیاز استان گذاشتیم.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: آماده سازی 64 هکتار زمین در مهرشهر انجام شده و مسکن مهر از نظر عملیات اجرایی به اتمام رسیده است.

 

مهدی هاشمی مقدم مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، گفت: در سال 1394 جلسه شورای مسکن مهر برگزار شد و در آن جلسه قرار شد که سه پروژه آب و فاضلاب در مهرشهر انجام شود.

 

وی افزود: حال که چهار سال می‌گذرد بیش از 20 کیلومتر خط اتصال و شبکه جمع آوری فاضلاب در مهرشهر انجام شده است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تعهد انشعاب 30 هزار واحد مسکونی را داشته که تا کنون 26 هزار واحد انشعاب دریافت کرده اند و تمام شبکه های آب مورد نیاز انجام شده است.

 

هاشمی مقدم گفت: در حال حاضر زون 6 و 7 در مهرشهر اجرا شده و فقط در زون های یک تا 5 مشکل داریم که 40 کیلومتر شبکه فاضلاب مورد نیاز است.

 

وی خاطرنشان کرد: پروژه فاضلاب مهرشهر انجام شده که ان‌شاءالله در دهه فجر شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

 

نیاز 66 میلیارد تومانی تکمیل شبکه فاضلاب استان

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهر بیرجند برای تکمیل شبکه فاضلاب 41 کیلومتر لوله گذاری اصلی و فرعی با 18 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

هاشمی مقدم گفت: برای آسفالت مهرشهر نیز به 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و در مجموع فاضلاب مهر شهر برای اجرایی شدن به 27 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 

وی با بیان اینکه در قاین و سربیشه خط انتقال فاضلاب در دست اجرا است، عنوان کرد: برای تکمیل شبکه فاضلاب فاضلاب در سطح استان 66 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

10 درصد سهم شهرداری‌ها واگذار شود

محمد علی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه خواستار واگذاری زمین برای فضای سبز و 10 درصد سهم شهرداری‌ها در محدوده مسکن مهر شد.

 

انتهای پیام/127نظر شما