سرویس: استانداری کد خبر: 88089 ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

حاشیه‌های شورای اداری خراسان جنوبی با حضور معاون رئیس‌جمهور؛

سنگ‌اندازی ادارات در مسیر نخبگان/ آب زرشک و انتظار اعتبارات دو برابر

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی گلایه‌هایی از عدم‌همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی به دلیل در اختیار نگذاشتن مکان و سنگ‌اندازی جلوی پای نخبگان استان کرد.

سنگ‌اندازی ادارات در مسیر نخبگان/ آب زرشک و انتظار اعتبارات دو برابر

به گزارش خبرنگار خاورستان، شب گذشته شورای اداری استان خراسان جنوبی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محل سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد. این جلسه برای ساعت 17:45 اطلاع‌رسانی شده بود اما با 25 دقیقه تأخیر آغاز شد که می‌توان برنامه‌های فشرده را علت آن دانست.

 

پس از قرأت قرآن و صلوات خاصه امام رضا علیه‌السلام فیلمی کوتاه درباره رشادت و دلاوری‌های شهید منصور ستاری پخش شد. در این فیلم ویژگی‌ها و شجاعت‌های شهید ستاری توسط مقام معظم رهبری بیان شد. شهید منصور ستاری پدر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است که در تاریخ 15 دی‌ماه سال 1373 بر اثر سانحه هوایی به همراه تعدادی از فرماندهان ارتش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پس از اتمام فیلم، مجری جلسه از استاندار برای سخرانی دعوت کرد و قبل از آن به دلیل کم‌بودن وقت، رعایت مدت زمان سخنرانی را یادآوری کرد. محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی به عنوان اولین سخنران از حضور معاون رئیس جمهور در خراسان‌جنوبی تشکر کرد و به بیان معرفی استان در زمینه ظرفیت‌های موجود پرداخت و پس از آن مشکلات و نیازهای استان را مطرح کرد.

 

آب زرشک و انتظار اعتبارات دو برابر

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به عنوان دومین سخنران، از حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای سومین دفعه به خراسان جنوبی تشکر کرد. نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به قول اعتبار 3 میلیارد تومان از طرف معاون رئیس جمهور برای پارک علم و فناوری و 2 میلیارد تومان برای دانشگاه بیرجند که طی این سفر در نظر گرفته شد، گفت: ان‌شاءالله با آب زرشکی که میل می‌کنند تا به تهران برسند، این اعتبارات دو برابر می‌شود.

 

وی ادامه داد: زرشک، زعفران و عناب از محصولات راهبردی خراسان جنوبی است و برای این‌که آقای امیرحسنخانی ناراحت نشود، انار را هم اضافه می‌کنیم. نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اقدامات ستاری در دو سفر قبل به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله این سفر نیز مانند سفرهای قبل دارای خیر و برکت برای استان باشد.

 

سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

چهل‌چراغ

قبل از آغاز سخنرانی فلاحتی مجری از استاندار و حجت‌الاسلام عبادی به دلیل رعایت زمان و سخنرانی کوتاه، تشکر کرد و از آقای فلاحتی نیز خواست مانند استاندار و حجت‌الاسلام عبادی که چراغ را در خصوص سخنرانی کوتاه روشن کردند و ادامه دادند، در زمان کمتری سخنرانی کند. فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مثل این‌که قرار است چهل‌چراغ شود!

 

بودجه کم علمی و فناوری در لایحه بودجه 1398

فلاحتی از حضور معاون رئیس جمهور در قاین و همچنین از برنامه‌ریزی خوب این سفر تشکر کرد. وی به کم‌بودن میزان بودجه در زمینه علمی و فناوری اشاره کرد و افزود: این مسئله باعث نگرانی نمایندگان و آقای ستاری شده است.

 

فلاحتی با بیان این‌که من و آقای عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: سعی می‌کنیم در بودجه جبران کنیم.

عملیات والفجر 8 و جوانان امروز

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در جلس شورای اسلامی به عملیات والفجر 8 که شهید ستاری در آن حضور داشتند اشاره کرد و گفت: در عملیات والفجر 8 ذوق می‌کردیم که هواپیماهای عراقی توسط رزمندگان اسلام مورد هدف قرار می‌گیرد و می‌افتد. مانند همان ذوقی که رزمندگان در عملیات والفجر8 داشتند، دکتر ستاری همان عشق و امید را در جوانان با استفاده از شرکت‌های دنش‌بنیان باید ایجاد کنند تا شاهد اشتغال جوانان و تحصیل‌کرده‌ها باشیم. امیرحسنخانی از معاون رئیس‌جمهور درخواست کرد همان‌گونه که در فردوس شرکت دانش‌بنیان ایجاد شده و قول ایجاد در طبس را دادید، در شهرهای سرایان و بشرویه نیز این شرکت راه‌اندازی شود.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ستاری و همراهان ساعت 5:30 صبح وارد فرودگاه بیرجند شدند و از صبح تا به این لحظه در حال بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در قاین و بیرجند بودند و اکنون در شورای اداری هستند. آقای ستاری و تیم همراه تا به تهران و خانه‌های خود برسند ساعت 12 شب به بعد خواهد شد و کار جهادی یعنی این.

 

سنگ‌اندازی ادارات در مسیر نخبگان

خامسان، احمد‌ی‌زاده و ناصری دیگر سخنرانان شورای اداری بودند. احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند، مغزهای متفکر و نیروی انسانی را از جمله ثروت‌های خراسان جنوبی برشمرد. سید سعیدرضا احمدی‌زاده سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان‌جنوبی نیز با اشاره به استعداد و توانایی جوانان استان از تشکیل چند استارتاپ در سال 1398 خبر داد و درخواست حمایت کرد. محمدعلی ناصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی نیز گلایه‌هایی از عدم‌همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی به دلیل در اختیار نگذاشتن مکان و سنگ‌اندازی جلوی پای نخبگان استان کرد و خواست از نخبگان استان حمایت شود. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی به نقش موثر شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: هرگونه کاری برای معرفی بهتر و بیشتر پارک انجام خواهیم داد.

 

پس از اتمام سخنرانی، فیلمی کوتاه از فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان جنوبی و پدران علوم مختلف که از خراسان‌جنوبی هستند از جمله پروفسور بلالی‌مود، پروفسور گنجی، پروفسور کامیابی‌مسک، دکتر علی‌اکبر بهرمان و ... پخش شد.

اقتصاد نفتی مانع رشد دانشمندان/ هشدار ستاری/ خیانت یا حمایت؟

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، بچه‌های کویر را بچه‌هایی با خصوصیت‌های خاص دانست و گفت: دلیل این‌که اکنون با وجود هزینه‌های زیاد در زمینه علم و فناوری اما مانند دوران گذشته شاهد حضور دانشمندان مانند ابوعلی سیناها نیستیم، اقتصاد نفتی است. برای رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان باید محیط فراهم باشد.

 

ستاری راه‌حل مشکلات استان را در داخل استان ذکر کرد و گفت: بودجه‌های دولتی فرهنگ و ماهیت کارآفرینی را سرکوب می‌کند. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: کسی حق ندارد شرکت دانش‌بنیان را ببندد. من محکم پشت این کار ایستاده‌ام و از اعضای شرکت‌های دانش بنیان دفاع می‌کنم.

 
ستاری با اشاره به عدم همکاری برخی از دستگاه‌های دولتی با کارآفرینان دانش‌بنیان، تصریح کرد: بستن کسب و کار خیانت است. باید تا می‌توانیم به نخبگان و کارآفرینان در زمینه راه‌اندازی کسب و کار کمک کنیم.
 

انتهای پیام/127/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب