آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87586
تاریخ انتشار: 1397/09/12 - 17:30
معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور برای تکمیل چهارشنبه بازار جدید بیرجند 3 میلیارد تومان تسهیلات و پروژه پسماند شهرداری بیرجند 3 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد.
به گزارش خبرنگار خاورستان، معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور بعد از ظهر امروز به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی و شهردار بیرجند از پروژه‌های عمرانی شهرداری بیرجند بازدید کرد.
 
محمد علی جاوید شهردار بیرجند در محل چهارشنبه بازار جدید واقع در میدان بار قدیم بیرجند، اظهار کرد: چهارشنبه بازار جدید با مساحت ۵ هزار و ۳۰۰ متر مربع در هفته دولت از محل اعتبارات شهرداری بیرجند کلنگ زنی شد.
 
وی با بیان این‌که این بازارچه ۲۶۹ غرفه دارد، افزود: برای ساخت این بازارچه ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری هزینه شده و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
شهردار بیرجند از معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور درخواست کرد: اعتباراتی را برای ایجاد سردخانه در این بازارچه اختصاص دهد.
 
 
جمالی نژاد معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور در این مکان اظهار کرد: ایجاد این بازارچه اقدام ارزنده‌ای است که تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.
 
وی افزود: برای ایجاد سردخانه در این بازارچه درخواست مساعدت شد که میزان 3 میلیارد تومان تسهیلات به این بازارچه اختصاص می‌دهیم.
 
در ادامه بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری بیرجند به محل پناهگاه سگ‌های بلاصاحب رفتیم.
 
 سیده بنفشه میرکاظمی عضو هیئت مدیره انجمن مهرجویان طبیعت و حیوانات بیرجند در محل پناهگاه سگهای بلاصاحب، اظهار کرد: این پناهگاه با 3 هزار متر وسعت در دوره قبلی شورای شهر مصوب شد اما واگذاری آن کامل نشده بود.
 
وی با بیان این‌که عوامل شهرداری نهایت همکاری و تعامل را داشتند، افزود: محل قرنطینه و اتاق پزشک در حال ساخت است.
 
عضو هیئت مدیره انجمن مهرجویان طبیعت و حیوانات بیرجند گفت: جمع آوری سگهای بلاصاحب با پیمانکار و از سوی شهرداری انجام می‌گیرد.
 
 میرکاظمی با بیان این‌که جمع آوری سگ‌ها به صورت زنده‌گیری انجام می‌شود، افزود: در مورد داروی بیهوشی مشکل داریم و باید مجوز دریافت کنیم.
 
 
وی با بیان این‌که ۱۵ میلیون تومان تاکنون هزینه شده است، افزود: عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب آغاز نشده است چراکه زیرساخت‌ها کافی نیست.
 
در ادامه بازدید به محل سایت پسماند شهرداری بیرجند واقع در 6 کیلومتری بیرجند رفتیم.
 
علیرضا عباسی مدیر پسماند شهرداری بیرجند در محل سایت پسماند، اظهار کرد: وسعت کل این سایت ۸۵ هکتار و وسعت مکان طراحی شده 26 هکتار است و روزانه ۱۵۰ تن زباله مورد بازیافت قرار می‌گیرد.
 
وی با بیان این‌که کار ساخت این سایت از سال گذشته با 3 میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است، افزود: اجرای خیابان‌کشی، ساخت ساختمان اداری، ساخت دو سوله جهت صنایع تبدیلی پسماند و خرید تجهیزات خط پردازش از جمله اقداماتی است که برای تکمیل این پروژه باید انجام شود و به 7 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
 
معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور در محل سایت پسماند شهرداری با اشاره به اعتبارات پسماند در سطح کشور، اظهار کرد: امسال برای پروژه‌های پسماند اعتبارات خوبی وجود داشت که متاسفانه به دلایل مختلفی اختصاص نیافت و در حال رایزنی برای استفاده از آن‌ها هستیم.
 
 
وی با اشاره به این‌که شهرداری بیرجند طرح پسماند شهرداری را آماده سازی می‌کند، افزود: سعی می‌کنیم در سازمان مبلغ  قابل توجهی را به این پروژه اختصاص دهیم.
 
جمالی‌نژاد یکی از راهبردهای مهم  برای تحول شهرها را ورود سرمایه گذار بیان کرد و افزود: شهرداری‌ها جهت ساخت و سازها و پروژه‌های خود سرمایه گذار جذب کنند.
 
معاون توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان این‌که شهرداری بیرجند در زمینه جذب سرمایه گذار ضعیف عمل کرده است، گفت: بسیاری از شهرهای کشور که پیشرفت دارند توانسته‌اند چندین برابر بودجه خود سرمایه گذار جذب کنند که شهرستان بیرجند نیز این ظرفیت را دارد.
 
جمالی‌نژاد از اختصاص 3 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه سایت پسماند شهرداری بیرجند خبر داد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم سرمایه گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در شهرهای خراسان جنوبی باشند را جذب کنیم.
 
انتهای پیام/ 132
تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما