آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86999
تاریخ انتشار: 1397/08/14 - 07:04
اوضاع نابه‌سامان آموزشی شهرستان طبس با مدیریت جلالی در حالی است که یک سال از بازنشستگی این فرد می‌گذرد و طبق قانون نباید در این پست ادامه فعالیت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بیش از چهار سال است که از مدیریت محمود جلالی به عنوان مدیر آموزش و پرورش طبس می‌گذرد و طی این مدت شاهد نارضایتی بسیاری از فرهنگیان و والدین دانش‌آموزان در اعتراض به اقدامات سیاسی این فرد بوده‌ایم.

 

دامنه بی‌توجهی این مدیر به امور اصلی دانش‌آموزان به حدی رسید که سال گذشته جمعی از والدین دانش‌آموزان طبسی به وزیر آموزش و پرورش نامه‌ای نوشتند و خواستار تغییر وضعیت شدند.

 

مشهود بودن غرض‌ورزی سیاسی در انتصابات

افت رتبه‌های علمی دانش‌آموزان و تغییرات مدیران مدارس تنها براساس غرض‌ورزی و نگاه به دیدگاه سیاسی مدیران در طی مدیریت این فرد امری کاملاً مشهود است.

 

ادامه فعالیت پس از گذشت یک سال از بازنشستگی

اوضاع نابه‌سامان آموزشی شهرستان طبس با مدیریت جلالی در حالی است که یک سال از بازنشستگی این فرد می‌گذرد و طبق قانون نباید در این پست ادامه فعالیت داشته باشد.

 

یک منبع آگاه در گفت‌و گو با خاورستان، اظهار کرد: وضعیت آموزش و پرورش در طبس اکنون به گونه‌ای است که اصلاً حساب و کتابی وجود ندارد.

 

رنج فرهنگیان از بی‌مدیریتی

وی افزود: بعد از 35 سال کار به هر گونه‌ای که حساب کنیم باید مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان تغییر می‌کرد اما متأسفانه هنوز فرهنگیان و دانش‌آموزان این شهرستان از این مدیریت رنج می‌برند.

 

این فرهنگی تصریح کرد: قبل از اعمال قانون منع به کارگیری بازنشستگان علی‌رغم اینکه آقای جلالی بازنشسته بودند اما همچنان می‌گفتند که تا سال 1400 در این پست خواهند بود اما اکنون با این قانون امیدواریم که یک مدیر خوب برای این شهرستان انتخاب شود.

 

وی با بیان این‌که جوانان خلاق و توانمندی برای حضور در این پست وجود دارند، گفت: اکثر مدیران و دانش‌آموزان از شیوه مدیریت این فرد ناراضی هستند و بارها اعتراض خود را بیان کرده‌اند.

 

زد و بند سیاسی برای گرفتن پست

این فرهنگی بیان کرد: تنها زد و بندهای سیاسی باعث می‌شود که افراد در سمت‌هایی که در آن تخصص ندارند وارد شوند.

 

وی اذعان کرد: وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان افتضاح شده و آمار کنکور امسال مؤید این سخن است.

 

دیکتاتوری در مدیریت...

این فرهنگی عنوان کرد: یک جو دیکتاتوری و خفقان در آموزش و پرورش حاکم است و حتی کسانی که از این مدیریت پست گرفته‌اند نیز گلایه دارند.

 

وی بیان کرد: به بهانه‌های مختلف در هر جلسه‌ای برای خود تبلیغات سیاسی دارند و رسالت اصلی خود را فراموش کرده‌اند.

 

وی با اشاره به این‌که حتی به بهانه جشن تکلیف میتینگ سیاسی می‌گذارند، گفت: مکان جشن تکلیف را از میقات‌الرضا به سالن ورزشی تغییر دادند و آهنگ‌های مبتذل را پخش کردند.

 

آبان‌ماه سال گذشته بود که لامعی مدیر کل سابق آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفته بود که با توجه به قانون وزارتخانه مدیرانی که بازنشسته شده‌اند باید از چرخه مدیریت کنار گذاشته شوند.

 

اکنون با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیاز است تا نسبت به بهبود وضعیت مدیران در همه پست‌ها اقدام اساسی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/140نظرات کاربران

چه زمان این مدیران سیاسی کار می خوان تغییر کنن؟ خیلی شیفته خدمتند!
از این رنجها در استان و کشور زیاده .سیاسی کاری مخصوصا در دولت حسن روحانی خیلی زیاد شده کاش بفکر مردم بودن


نظر شما