آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86665
تاریخ انتشار: 1397/07/19 - 14:21
متاسفانه ارز مورد نیاز اربعین در بانک ها و صرافی های خراسان جنوبی توزیع نمی‌شود و زائران این استان برای تامین ارز مورد نیاز خود باید به شهرهای بزگتر مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، از امسال قرار است زائران اربعین به جای داشتن پول ایرانی که همان ریال است در کشور عراق از دینار و دلار استفاده کنند.

 

به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ۲۵۰ هزار دینار ارز مسافری به زائران عتبات در خاک عراق پرداخت می‌شود که با حل مشکلات ظرف۱۰روز آینده عملیاتی خواهد شد.

 

وی با بیان این‌که، قرار است ارز مسافران عتبات با همکاری بانک‌ مرکزی، بانک‌های عامل ایرانی و بانک‌های عراقی در داخل خاک عراق به زوار تحویل داده شود، اظهار کرد: مشکلاتی در نحوه اجرا به وجود آمده که ظرف۱۰روز آینده حل خواهد شد و اختصاص ارز صورت می‌گیرد.

 

حال علی‌رغم این گفته مسئولان و وعده‌های مختلف مبنی بر توزیع ارز در بانک‌های سراسر کشور، متاسفانه خبری از توزیع ارز در بانک های خراسان‌جنوبی نیست.

 

با پیگیری‌های خبرنگار خاورستان، توزیع ارز در صرافی‌ها بررسی شد.

 

یکی از صرافی‌ داران بیرجند به خاورستان، گفت: توزیع ارز مسافرتی برای زائران اربعین در بیرجند نداریم.

 

وی گفت: اگر زائرانی نیاز داشته باشند می توان با واسطه‌گری از شهرهای بزرگتر مانند مشهد دینار و دلار برای زائران تامین کرد اما لزوما برای همه زائران، صرافی رسمی در استان برای تامین ارز زائران وجود ندارد.

 

آئین‌فر یکی از صرافی‌ داران بیرجند با خاورستان، گفت: توزیع دینار نداریم توزیع دلار هم محدود است و با گران بودن قیمت‌ها قدرت خرید ما پایین است که در حد 100 دلار، 200 دلار بتوانیم برای هر زائر عرضه کنیم تا کار مردم راحتر شود.

 

وی با بیان اینکه دینار را باید از مشهد و تهران بخرند، خاطرنشان کرد: نرخ دلار آزاد است و به نرخ روز است.

 

وی یادآورشد: هر زائر اربعینی که دلار بخواهد به صورت آزاد می تواند از صرافی های بیرجند تامین کند.

 

با توجه به سخنان صرافان بیرجند دینار در خراسان‎جنوبی عرضه نمی‌شود و تنها چند تا از طلافروشان که کار صرافی را در کنار این کار انجام می‌دهند می‌توانند دلار را به نرخ آزاد در اختیار زائران قرار بدهند اما برای تامین دینار زائران باید به شهرهای بزرگتر مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/5نظر شما