آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 84053
تاریخ انتشار: 1397/02/24 - 07:44
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح ویژه نظارت بازرسی از تاریخ 23 اردیبهشت ماه آغاز و تا 24 خرداد ماه ادامه دارد و همچنین نمایشگاه ضیافت از 23 تا 28 اردیبهشت ماه عصرها از ساعت 17 تا 22 در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند دایر است.
به گزارش خاورستان، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ممکن است برخی از اقلام مورد نیاز مردم در این ماه دچار نوسان قیمت شود و طبق روال هر ساله، مردم انتظار دارند که دولت شرایط را برای دسترسی آنها به کالاهای مورد نیازشان با قیمت مناسب فراهم کند و بر بسیاری از اماکن و محل عرضه این کالاها نظارت داشته باشد.
 
 
علی تهوری رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان شاهد افزایش تقاضای عمومی برای برخی گروه‌های کالایی و خدمات در ماه مبارک رمضان هستیم.
 
 
وی با بیان اینکه در گروههای کالایی مانند انواع آش، شعله، حلیم و شیرینی های مرسوم مانند زلوبیا و بامیه، سبزیجات و میوه افزایش تقاضا مشاهده خواهد شد، افزود: در این کالاها ممکن است نوسان قیمت داشته باشیم و برای کنترل وضعیت بازار، طرح ویژه نظارت بازرسی از تاریخ 23 اردیبهشت ماه آغاز و تا 24 خرداد ماه ادامه دارد و همزمان در سراسر استان اجرا می‌شود.
 
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: این طرح به وسیله 40 بازرس صنعت معدن تجارت خراسان جنوبی، بازرسان اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و با حضور رئسای شعب تعزیرات حکومتی با مراجعه به واحدهای صنفی و غیر صنفی برگزار می شود.
 
 
تهوری خاطرنشان کرد: بازرسان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در دو شیفت صبح و بعد از ظهر و در ماه مبارک رمضان قبل و بعد از افطار واحدهای مورد نظر را بازرسی و با تخلفات احتمالی برخورد خواهند کرد.
 
 
وی افزود: سامانه ارتباطی 124 آمادگی دریافت هرگونه گزارش گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و سایر تخلفات اقتصادی خواهد بود.
 
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از بازگشایی نمایشگاه ضیافت، ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از بعد از ظهر روز 23 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان آغاز و به مدت 6 روز ادامه خواهد داشت.
 
 
تهوری اذعان کرد: 10 غرفه تنظیم بازار برای ارائه کالاهای طرح تنظیم بازار اختصاص داده شده است و سایر کالاهای عرضه شده در نمایشگاه نیز بین 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهند شد.
 
 
وی افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی با نظارت و حضور مستمر بر نحوه ارائه عرضه کالا و خدمات و رسیدگی به شکایات مردمی در محل نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در یک اقدام خوب اتحادیه اغذیه و رستوران، امسال آش، شعله و حلیم افزایش قیمت نخواهد داشت و به قیمت سال قبل عرضه خواهد شد.
 
 
درودی مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های خراسان جنوبی اظهار کرد: در چهارمین نمایشگاه ضیافت 90 شرکت و تولیدکننده از استان‌های تهران، کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی محصولات و کالاهای مصرفی ماه رمضان شامل مواد غذایی، انواع شیرینی، خشکبار و کالاهای تنظیم بازار ارائه می کنند.
 
 
وی افزود: نمایشگاه ضیافت در 2 سالن به فضای هزار مترمربع از 23 تا 28 اردیبهشت ماه عصرها از ساعت 17 تا 22 در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند دایر است.
 
 
 
بیجاری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: 10 مورد از اقلام مورد نیاز مردم در نمایشگاه ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان به صورت طرح تنظیم بازار ارائه می‌شود.
 
 
وی افزود: برنج 1121 با قیمت هرکیلویی 5 هزار و 450 تومان و برنج تایلندی با قیمت 3 هزار و 850 تومان به فروش خواهد رسید.
 
 
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت کیلویی 6 هزار تومان در نمایشگاه ضیافت عرضه خواهد شد، گفت: مرغ گرم به قیمت درب کشتارگاه و انواع گوشت شترمرغ، ماهی، بوقلمون و بلدرچین با درصدی کمتر از قیمت بازار به مردم عرضه خواهد شد.
 
 
بیجاری قیمت شکر عرضه شده در نمایشگاه ضیافت را کیلویی 3 هزار تومان بیان کرد و خاطرنشان کرد: خرما با قیمت کیلویی 8 هزار تومان ، حبوبات و محصولات لبنی با 5 تا 10 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد.
 
 
وی افزود: گوشت قرمز منجمد سردست با قیمت کیلویی 22 هزار و 700 تومان و ران با قیمت کیلویی 23 هزار و 700 تومان و همچنین تخم مرغ به قیمت کلی فروشی به مردم عرضه خواهد شد.
 
 
رضا علیزاده بیرجندی نائب رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان, اظهار کرد: طرح تشدید نظارت بر اصناف خراسان جنوبی از ۲۲ اردیبهشت‌ماه  آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
 
 
وی افزود: کنترل بیشتر بازار و واحدهای صنفی، نظارت بر کالاهای اساسی، جلوگیری از گران‌فروشی و جلوگیری از عرضه کالاهای بی‌کیفیت یا کم کیفیت از اهداف اجرای این طرح است.
 
 
نائب رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: در طی اجرای این طرح دو تیم شامل شش نفر به طور مستمر بر واحدهای صنفی نظارت خواهند داشت.
 
 
علیزاده بیرجندی با بیان اینکه بازرسان این اتاق در طول سال نیز نظارت‌های مستمری از واحدهای صنفی داشته و با متخلفان برخورد می‌کنند، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون روزانه ۳۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده است.
 
 
وی با بیان اینکه سه تیم نظارتی از اصناف بر سطح بازار  نظارت دارند، افزود: طی این مدت ۱۰ پرونده تخلف تشکیل‌شده که عمدتاً مربوط به گران‌فروشی و عدم درج قیمت بر روی کالا بوده است.
 
 
انتهای پیام/ 132
تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما