آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 70551
تاریخ انتشار: 1395/10/22 - 09:31
استاندار خراسان جنوبی در حالی می گوید که که کسی برای پول درمان خود به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کند که 20 هزار بیمار در کشور تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، استاندار خراسان جنوبی در سفر به شهرستان سرایان در  شورای اداری این شهرستان گفت: در حوزه درمان بسیاری از مشکلات درمانی مردم حل شده است به طوری‌ که دیگر کسی برای پول درمان خود به نهادهای حمایتی مراجعه نمی‌کند اما در عین حال از وضعیت موجود ناراضی هستیم.

 

اما واقعیت های روز جامعه گواه دیگری دارد؛ در حالی استاندار خراسان جنوبی این گونه سخن ها را بیان می کند که تنها 20 هزار بیمار در کشور و یک هزار و 600 بیمار در استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

 

 این روزها پرویزی که تنها مسائل انتخاباتی برایش مهم شده و بس؛ از هر چیزی برای خوب نشان دادن عملکرد دولت بهره می گیرد؛ اینکه مردم دیگر برای تامین هزینه های درمانی خود دیگر به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کنند بیانگر این است که از لحاظ درمانی دولت به قدری مردم را تحت حمایت قرار داده است که نیاز به نهادهای حمایتی احساس نمی شود که این کاملا مخالف با واقعیت های روز جامعه است.

 

به عبارتی دیگر این گونه سخنان استاندار در خصوص حل مشکلات درمانی مردم در حالی است که مردم استان به لحاظ مبارزه با خشکسالی، گرفتار مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوانی هستند و نه تنها نیازهای مالی آنها در حوزه های مختلف کمتر نشده، بلکه بیشتر هم شده است که این موضوع کاملا روشن و پرواضح است و همه به آن اذعان دارند.

 

برای مشاهده این واقعیت ها هم کافی است تا مسئولان سری به روستاهای محروم استان و همچنین مطب پزشکان بزنند تا در جریان مشکلات مردم و ناتوانی آنها در پرداخت هزینه ها قرار بگیرند.                                                                                                                                                                           

 

همچنین علی اکبر نخعی نژاد معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی چهارم مهرماه سال جاری در نشست خبری شورای ساماندهی سالمندان استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار نفر بیمار در کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند، بیان داشت: از این تعداد بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر از خدمات کمیته امداد استان خراسان جنوبی بهره مند می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد سالمندان استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند، خاطرنشان کرد: رقم سالمندانی که از خدمات کمیته امداد بهره مند می‌شوند ۳۷ هزار و ۵۳۲ نفر است.

 

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: سالمندان از لحاظ اقتصادی در وضعیت نا مناسبی قرار داند و این امر باعث می‌شود میزان دسترسی آن‌ها به مراکز درمانی کاهش پیدا کند.

 

نخعی نژاد با اشاره به اینکه نشاط و شادابی سالمندان تحت تأثیر مسائل اقتصادی قرار گرفته است، گفت: سال گذشته ۱۰ هزار و ۱۷۳ نفر از سالمندان در برنامه‌های متنوع آموزشی، فرهنگی، ورزشی و اشتغال شرکت کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ نفر سالمند در پایش سلامت شرکت کرده‌اند، افزود: ۵ هزار و ۷۷۲ نفر نیز از کلاس‌های آموزشی برخوردار شده‌اند.

 

حتی اگر واقعیت های موجود را نادیده بگیریم و این گونه تصور کنیم طرح تحول سلامت مشکلات درمانی مردم را حل کرده و مردم برای تامین هزینه های درمانی خود به مراجعه به نهادهای حمایتی نیاز ندارند، اما باز هم مردم با مشکلات دیگری از جمله تخلفات و جیب های فراخ و پرنشدنی برخی از پزشکان مواجه اند. بطوری که چندی پیش یکی از شهروندان به مطب پزشکی مراجعه کرده و گلایه مند بود.

 

وی در این خصوص به خبرنگار خاورستان گفت: متاسفانه این پزشک، به داشتن یا نداشتن دفترچه بیمه توجهی ندارد و در هر صورت ویزیت های مطبش آزاد است، همچنین اگر برای آزمایش بیمار را ارجاع دهد، برای بررسی جواب آزمایش در همان روز، باز هم ویزیت می گیرد.

 

در واقع اینگونه مشکلات در حوزه درمان و پزشکی استان بسیار زیاد است و این تنها یک نمونه از مشکلات بیان شده است اما تاکنون دولت نتوانسته است در راستای پیشگیری از این تخلفات اقدام مناسبی انجام دهد و باید مریضی که درد دارد علاوه بر تحمل این رنج، رنج نداری و فشارهای مالی پزشکان را هم تحمل کند.

 

اما هم اکنون شرایط روستائیان و نیازمندان استان اصلا به گونه ای نیست که بتوان گفت، این افراد برای تامین هزینه های درمانی خود به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کنند و در واقع بیان این مطالب  در خراسان جنوبی شبیه به جوک است، اما قطعا مردم استان با توجه به زخم ها و دردهایی که دارند حوصله اینگونه شوخی ها را ندارند.

 

انتهای پیام/7نظرات کاربران

دراین دولت چیزی جزدروغ و... ندیدیم -اقای عراقچی که نگران غایب شدنش بودند دقیقا در شب فوت هاشمی برای خیانتی دیگر پیداشد وخیانتش را هم کرد -به بهانه جبران نقص برجام جلسه گذاشتند ودر آن جلسه قرار بر این شده که اتفاقی است که افتاده ،زیاد کش ندید ودر عوض عراقچی تعهد کرد 100کیلوگرم باقیمانده اورانیوم را نابود کنند .اینست دولت تدبیر که در مرگ مرده هم تدبیر به خوش خدمتی به غرب و... به کشور میکند
استاندار خواب ، بیدار شو. در این دولت قرار بود نظام سلامت به نحوی برپا شود که در مراجعه فرد به بیمارستان هزینه ای برای درمان پرداخت نکند و در مجموع هزینه های درمان کاهش یابد اما متاسفانه این طرح فقط برای جیب دکتر ها خوب شد و بس.
همه مردم که تحت پوشش کمیته نیستند کارگرانی هستند که به نان شبشان گرفتارند و مشکلات درمانی دارند که حتی برخی از پزشکان و کارهای درمانی آزاد است و حتی به بیمار می گویند اگر پول نداری بیخیال معالجه بشو، حال این فرد اصلا به کجا مراجعه کند آیا اگر به آقای استاندار مراجعه کنم هزینه های درمان من را قبول می کنند که می فرمایند کسی به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کند


نظر شما