آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 28597
تاریخ انتشار: 1393/06/08 - 09:34
حاصل سفر دکتر نوبخت به خراسان جنوبی، تکمیل یک هزار و 350 پروژه در سال جاری و تخصیص 207 میلیارد و 148 میلیون تومان به استان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان: بعد از سفر دکتر نوبخت به خراسان جنوبی ایشان با حضور در شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی بعد از شنیدن مشکلات استان از زبان مسئولان گفت: 302 میلیارد تومان بودجه در سال جاری به خراسان جنوبی تعلق می گیرد که این میزان در معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری ذخیره شده است.

بعد تأکید کرد: اگر این مقدار را تا پایان سال استفاده شود من همین فردا این میزان را به شما اختصاص می دهم.

این شد که استاندارخراسان جنوبی مدیران کل خراسان جنوبی را جمع کرد تا پروژه هایی که نیاز به اعتبار دارد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد را ظرف سه روز اعلام کنند و امروز هم طی دیداری با رئیس جمهور، قول قطعی شدن تخصیص اعتبارات استان را از  وی می گیرد.

8 میلیارد تومان به آبرسانی روستاها اختصاص یافت

استاندار خراسان جنوبی گفت: يك روز بعد از سفر دكتر نوبخت به استان با پيگيري هايي كه انجام شد 8ميليارد تومان اعتبار در زمينه آبرساني به روستاها به استان تخصيص يافت كه اين امر نشان از جديت دولت در كمك به استان خراسان جنوبي است.

وجود یک هزار و 350 پروژه نیمه تمام امسال و نیاز به اعتبار 207 میلیارد و 148 میلیون تومان

 

رضایی، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان‌جنوبی، پروژه‌هاي نيمه تمام خراسان جنوبي را یک‌هزار و 850 پروژه اعلام كرد و يادآور شد: اتمام این پروژه‌ها 12 هزار و 675 میلیارد ریال نياز اعتباري دارد. 

رضایی در بحث پروژه‌هاي ملي استاني شده عنوان كرد: امسال اين اعتبارات 235 میلیارد و 627 میلیون ریال است که تا‌کنون 28 میلیارد و 479 میلیون ریال معادل 12 درصد آن اختصاص یافته است.

وی افزود: در مجموع تعداد پروژه‌هایی که سال جاري با اعتبار 100 درصدی می‌توانیم آن را به اتمام برسانیم یک‌هزار و 350 پروژه با اعتبار 207 میلیارد و 148 میلیون تومان است.

25پروژه نیمه تمام راه و شهرسازی و مطالبه حداقل 72 میلیارد و 300 میلیون تومان در زمینه راه و شهرسازی

مسعود مالکی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی اظهار داشت : تعداد 25 پروژه نیمه‌تمام راه و شهرسازی در سطح استان وجود دارد. 

وی با بیان اینکه 49 میلیارد و 300 میلیون تومان از مطالبات پیمانکاران باقی مانده است، یادآور شد: این میزان مطالبات آماده شده و برای تخصیص در اختیار معاون استاندار قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مطالبات تعمیر و نگه داری مسیر طبس به اصفهان و معدن قله زری آن تا شنبه( 8 شهریورماه سال جاری) تقدیم معاون برنامه ریزی استاندار می شود.

دو موردی که در مصوبات دیده نشد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: طی بازدیدی که دکتر نوبخت از سایت اداری بیرجند داشتند قول اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبار برای بخش آماده سازی از این پروژه داده شد اما به نظر می‌رسد این اعتبار در مصوبات دیده نشده است. 

وی افزود: همچنین در ارتباط با بیمارستان فردوس قرارشد مبلغ 15 میلیارد تومان به آن اختصاص یابد که از این میزان 8 میلیارد تومان را الان و 7 میلیارد دیگر هم تا پایان سال داده شود.

برای تکمیل طرح هادی 330 روستا، 22 میلیارد و 100 میلیون تومان نیاز است

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم ، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 210 روستای استان فاقد طرح هادی هستند، گفت: در صورت اختصاص 2 میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار، آمادگی داریم تا پایان سال‌جاری طرح هادی در این روستاها به طور کامل انجام شود.

وی با بیان اینکه برای اتمام طرح هادی این روستاها 20 میلیارد تومان نیاز است، ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز تعهد می‌کنیم این 120 روستاها هم تا پایان سال‌جاری از اجرای طرح هادی برخوردار شوند. 

اتمام پروژه‌های آب‌رسانی خراسان‌جنوبی 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

علی اکبر بسکابادی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی با اشاره به اتمام 13 پروژه مجتمع آبرسانی در سطح استان تا پایان سال، تصریح کرد: برای بهره‌برداری از 104 طرح آبرسانی به روستاهای استان تا پایان سال اعتباری معادل 30میلیارد تومان نیاز است  که با تامین این مقدار، 22 هزار و 498 نفر از مزایای این طرح بهره مند می شوند.

بخش فاضلاب نیازمند34 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتباردر سال جاری

سید مجتبی عراقی زاده، مدیرعامل آب و منطقه ای خراسان جنوبی، اذعان داشت: در حال حاضر 34 میلیارد و 800 میلیون تومان دیون برای پروژه های نیمه تمام وجود دارد که اگر این رقم تخصیص یابد 11میلیارد و 490 میلیون تومان را می توان صرف پروژه ها کرد و رقمی معادل 20 میلیاردی کسری وجود دارد.

 وی افزود: 28 درصد هدررفت در شبکه های آب است که با تامین تخصیص های بخش آب، تقریبا حدود 10 درصد ازتعهدات امسال ما را پاسخگو خواهد بود.

اختصاص  90 میلیارد تومان به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند

دکتر کاظم قائمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی سفر دکتر نوبخت، اعتبار تخصیص یافته شده ساختمانی به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند از 12 میلیارد تومان به 30میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: این بیمارستان در بخش تجهیزات پزشکی نیازمند 60  میلیارد تومان است که موازی با کارهای ساختمانی تجهیزات هم تامین می شود.

ساخت ساختمان اداری خوسف و تامین اعتبار آن پروژه سال جاری محیط زیست

آرامنش، مدیرکل سازمان محیط زیست خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال اعتبار استان از 835 میلیون تومان به 820 میلیون تومان کاهش یافته است و من درخواست افزایش اعتبار دارم.

وی افزود: پروژه ساخت اداره خوسف امسال قابلیت اجرا دارد که اگر تمام اعتبار آن تخصیص یابد امسال به بهره برداری می رسد.

دو پروژه سد سیاهو و فرخی 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند

امامی، مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: پروژه سد سیاهو 4 میلیارد  و سد فرخی یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و یک میلیارد هم دیون دارد که اگر این میزان امسال تخصیص یابد این دو پروژه به بهره برداری می رسد.

4میلیارد اعتبار برای افتتاح 4 پروژه مورد نیاز دانشکده صنعتی

جهانشیر، قائم مقام ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: 4 میلیارد و 700 میلیون تومان برای تکمیل پروژه های دانشکده مهندسی، کتابخانه، مسجد، گسترش فضای اداری برای سال جاری مورد نیاز است.

دو ساختمان اداری اوقاف نیامند اعتبار برای بهره برداری در سال جاری

حجت الاسلام گرایلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اذعان داشت: 75 پروژه عمرانی که بین 10 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد برای سال جاری وجود دارد که درصورت تامین اعتبار افتتاح می گردد.

وی اضافه کرد: دو پروژه ساخت ساختمان اداره سرایان و سربیشه که حدود 80 میلیون تومان اعتبار آن تاکنون تامین شده است و مابقی باید تامین گردد تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

 وی افزود: 3میلیارد و 350 میلیون تومان اعتباربرای پروژه های عمرانی از سازمان گرفتم.

33 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز دانشگاه بیرجند

خلیلی، سرپرست دانشگاه بیرجند اظهارداشت: پروژه ها به ملی، استانی، ابلاغی و 50 درصد تفکیک می شوند که مجموعا درکلیه این بخش به 27 میلیارد تومان نیاز داریم تا بتوانیم  4 پروژه امسال به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: در بحث حقوق و حق الزحمه6 میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد که باید در سال جاری تامین شود.

3 میلیارد تومان اعتبار نیاز برای تکمیل پروژه آب درمانی

محمد‌حسن اکبری‌مطلق، مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: بهزیستی استان چهار پروژه اولویت‌دار به صورت نیمه‌تمام در دست اجرا دارد.

وی پروژه نیمه‌تمام آب‌درمانی بهزیستی را یکی از مهمترین پروژه‌های این استان برشمرد و تصریح کرد: برای احداث مرکز فرهنگی درمانی معلولان استان مساحتی حدود 3 هزار و 400 متر در نظر گرفته شده است که این پروژه تا‌کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اکبری‌مطلق با بیان اینکه در فاز نخست این پروژه یک‌هزار و 700 متر زیربنا در دستور کار قرار گرفته است، گفت: درمجموع برای احداث این پروژه 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است در صورتیکه این پروژه وارد موافقت‌نامه شود، امید است تا پایان سال‌ جاری به بهره‌برداری برسد.

10 پروژه آماده بهره برداری فنی و حرفه ای در سال جاری

خوشایند، رئیس سازمان فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: 10 پروژه، 35 تا 80 درصد پیشرفت در استان وجود دارد که تا پایان سال مراکز آموزش فنی و حرفه ای هم ساخته شود و هم اعتبار ملی تجهیزش گرفته شود.

آزمایشگاه نیازمند 4 میلیارد تومان اعتبار

رضایی، مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت:  آزمایشگاه دامپزشکی استان در سال 91 کلنگ زده شد که تاکنون پیشرفت 22 درصدی دارد و با توجه به موقعیت امسال استان بسیار ضروری است که با تخصیص 4 میلیارد تومان در دوفاز و دو ساله تمام می شود.

وی افزود: با تمام شدن این آزمایشگاه سازمان دامپزشکی کشور 5 میلیارد تجهیزات اولیه مورد نیاز این آزمایشگاه را تامین می کند.

 

تکمیل پروژه های برق خراسان جنوبی 20 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار می‌خواهد

محمد‌علی ضامن، مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با بیان اینکه برای انتقال برق به افغانستان 80 کیلومتر خط برق مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: برای انجام این پروژه 16 میلیارد تومان اعتبار ملی تامین اعتبار شده است 6 میلیارد تومان گذاشته شود پست طرح شود برق افغانستان و ماهیرود راه اندازی می شود.

وی در ارتباط با تامین برق مسکن مهر استان افزود: برای تکمیل تامین برق مسکن مهر مبلغ 12.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ضامن اضافه کرد: برای تامین برق هفت روستای بالای 10 خانوار مبلغ 3و2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال به بهره برداری برسد.

5 پروژه فرهنگ و ارشاد نیازمند اعتبار برای به بهره برداری رسیدن درسال جاری

محبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: 5 پروژه خانه فرهنگ بیرجند، نگارخانه بیرجند، مجتمع فرهنگی هنری سرایان، مجتمع فرهنگی هنری سربیشه و نگارخانه نهبندان بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تخصیص اعتبار امسال به بهره برداری می رسند.

شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، اذعان داشت: پروژه هایی که تا پایان سال 93 امکان جذب آن وجود دارد به معاون برنامه ریزی استاندار فرستاده شده و پروژه های سال 94 هم نوشته شده است.

وی افزود: یک هزار میلیارد تومان در سال جاری در اختیار هلال احمر کشور است که سهم خراسان جنوبی از این میزان مطالبه می شود.

وی ادامه داد: بالگرد و آشیانه هلال احمر از مهم ترین مشکلات استان است که باید در سال جاری تخصیص اعتبار شود.

محمدرضا بیگی، مدیرکل نوسازی و بهسازی مدارس خراسان جنوبی اذعان داشت: پرداخت دیون پروژه هایی که بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند از جمله مطالباتی است که باید امسال تامین  شود.

کاظم زاده، سرپرست کل کتابخانه های خراسان جنوبی اظهارداشت: در سال جاری مقدمه ایجاد کتابخانه مرکزی باید در بیرجند باید فراهم شده و اعتبارات آن تخصیی یابد.

وی ادامه داد: موافقت نامه های اجرایی برای سه کتابخانه عمومی در استان وجود دارد که در صورت تامین اعتبار امسال به بهره برداری می رسند.

میزان اعتبارمورد نیاز میراث فرهنگی به معاون برنامه ریزی استاندار ارسال می گردد

رمضانی، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی اظهارداشت: نگه داری بناهای تاریخی نیاز به اعتبار دارد که میزان اعتبار آنها بعد از بررسی اعلام می شود.نظرات کاربران

باسلام مدیرکل محترم اوقاف وامور خیریه استان طرحهای عمرانی نیمه تمام را بررسی واعلام فرمایندکه برای تکمیل طرحهای عمرانی مزارساقی-مزار کاهی-مزار شهدای باقریه و.... چه برنامه دارند
پیشنهاد میشودبه انبار 100میلیون لیتری شرکت نفت بیرجند که ازچند سال پیش شروع شده وتاکنون به اتمام نرسیده است اعتبارلازم تخصیص دهند
پیشنهاد میشود جهت تکمیل مصلی المهدی بیرجند اعتبارلازم را اختصاص دهند
جهت تکمیل مسجدمسجدامام هادي(ع)شمال شهر بیرجند اعتبارلازم را اختصاص دهند
در سفرجناب دكترنوبخت تاكيد شد كه پروزه هاي بالاي 80 درصد امسال تكميل و به بهره برداري برسند پروزه هاي ذيل بالاي 80 درصد پيشرفت هستند ولي انگار خبري از تخصيص اعتبار به اين پروژه ها نيست / مسئولين توجه نمايند 1- 15 كيلومتر مانده از اتوبان خضري به قاين / باكس زير گذرو كنار گذرخضري دشت بياض 2- كتابخانه 90 درصدپيشرفت 3- راهدارخانه . تكميل و تجهيز 4- حصاركشي و محوطه سازي درمانگاه 5- ساختمان هواشناسي 90 درصد پيشرفت 6- تكميل پل زير گذر 7- تكميل هنرستان فني شهيد چمران 90 درصد 8- تكميل آبرساني مسكن مهر (فاز3) جنوب شهر 10-


نظر شما