نمایش 1 - 10 از 115
علی نوفرستی

شجاعت و صراحت لهجه میزبان خواسته یا ناخواسته به میهمان هم منتقل می شود به گونه‌ای که اعتراف می‌کند:«امریکایی‌ها همواره می خواهند طرز فکر و عقاید خود را به دیگر کشورها تحمیل کنند» که این بار بر خلاف مواضع قبلی، همراهی و تصدیق میزبان را به همراه دارد.

مقاله/ حامد شبانی
حامد شبانی

حامد شبانی در مقاله‌ای به بیان چگونگی تبدیل تهدیدات به فرصت پرداخت و 20 راه‌حل پیشنهاد کرد.

میلاد کریمه ی اهل بیت فاطمه معصومه (س) و روز دختر /روز تولد حضرت معصومه به عنوان روز ملی دختران

در سال 1385 رویدادی تأثیرگذار برای دختران کشورمان اتفاق افتاد. شورای عالی انقلاب فرهنگی، براساس پیشنهاد فرهنگسرای دختران، روز مبارک تولد حضرت فاطمه معصومه(س(، کریمه اهل بیت را به عنوان «روز ملی دختران» تصویب و اعلام نمود

خراسان جنوبی؛ پدیده انتخابات 96
حامد شبانی

باید بدون ایجاد حواشی فرهنگی و سیاسی به خاطر داشته باشند قریب به 70 درصد مردم این استان به جریان پیروز انتخابات نه گفته اند و اگر بخواهند این اکثریت را نادیده گرفته و بر ساز ناکوک سابق بنوازند حتما با خشم انقلابی مردم خراسان جنوبی مواجه خواهند شد.

 

آقای استاندار ولله قسم اینان که در همه استان در حال اعتراض و شکایت هستند، آدم های سیاسی نیستند، بی شناسنامه و متعصب و تازه به دوران رسیده و ... نیستند، بلکه فقط و فقط برای دینشان احساس خطر کرده اند.

مقاله:
محمود مقامی

یکی از منابع‌های ثروتی و منحصر به ‌فردی که در این استان وجود دارد خورشید و باد می‌باشد که می‌توان از آن به عنوان 'ثروت‌های فراموش شده خراسان جنوبی' یاد کرد. در صورت توجه و سرمایه‌گذاری روی این منابع عظیم خدادادی، خراسان جنوبی را به قطب اقتصادی شرق کشور تبدیل می‌کند.

ارایه راهکارهایی برای پیشرفت اقتصادی استان خراسان جنوبی بر پایه فرصت، تهدید، قوت، ضعف ها، از دیدگاه پتانسیل مناطق و آمایش سرزمین در این مقاله آمده است.

مهدی چاپاری
همراه با مدافعان ولایت/ 4
مهدی چاپاری,جنگ تحمیلی,خاورستان

31 شهريور 1359 با حمله هوايي عراق به چندین فرودگاه در شهرهای مختلف ايران و متعاقب  آن تعرض زميني ارتش بعث به شهرهاي غرب و جنوب ايران، جنگ 8 ساله حكومت صدام حسين عليه ايران آغاز شد. انقلاب اسلامی نو پا بود و تنها 19 ماه عمرش می گذشت. چند روز قبل تر از این هجوم سراسری صدام پيمان الجزاير را در برابر دوربين‌هاي تلويزيون بغداد پاره كرد و در نطقي بر مالكيت مطلق كشورش بر اروند رود (كه وي آن را شط‌العرب ناميد) و تعلق جزاير ايران به اعراب تاکید كرد

به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع):

يكی از قبور متبرک كه همه ساله مطاف ده‌ها هزار زائر و ميهمانان امام هشتم(ع) می‌باشد و روح و جان عاشقان خسته را صفا می‌بخشد، حرم شريف و بارگاه حضرت حسين بن موسی الكاظم(ع) برادر گرامی هشتمين پيشوای شيعيان جهان در شهرستان طبس است.

در روزگاری که نام آوران و بلند آوازگان بنام ایرانی مانند ابوریحان بیرون، خوارزمی، نصر فارابی، پور سینا، مولانا و ... از سوی بیگانگان به تاراج رفته و سرافرازی ها و آوازه آنها را از آن خود میدانند و ما کاری جز خاموشی نمی کنیم، چند زمانی است که تازشی همه جانبه و هدفمند و سازماندهی شده در برابر زبان و دبیره شیوا و شیرین پارسی رخداده و نویسه و دبیره پارسی را برگرفته از نویسه ی تازی میدانند و شوربختانه در بسیاری از تارنما ها و نوشتارهای ایرانی گسترش یافته تا آنجا که برای بسیاری از ما ایرانیان پذیرفته شده و به یک باور درآمده!

صفحه‌ها